وبلاگ گردشگری

مجموعه کرملین مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/9ddda
1398/10/03 - ساعت 12:47

مجموعه کاخ کرملین مسکوی روسیه، یکی از قدیمی ترین یا بهتر است بگوییم قدیمی ترین کاخ، در میان کاخ های فراوانی است که در طول تاریخ پر فراز و نشیب کشور روسیه ساخته شده است. مجموعه کاخ کرملین مسکو، زمانی به عنوان یک دژ استوار مورد استفاده قرار می گرفته است.  اکنون با این که محل برگزاری جلسات دولتی و اخذ تصمیمات استراتژیک شده است، هنوز هویت سیاسی خود را حفظ کرده است. اگر قصد سفر به روسیه را دارید. اگر این نوروز، خود را آمادۀ یک سفر توریستی کرده اید، این تور نوروزی روسیه یکی از بهترین و شایسته ترین پیشنهاداتی است که می توانیم به شما توصیه کنیم.

مجموعه کرملین مسکو

کشور فوق العاده زیبای روسیه که یکی از بزرگ ترین و پهناورترین کشورهای جهان محسوب می شود، در آسیای شمالی واقع شده است. این کشور دارای مرز آبی بسیار طولانی می باشد. به خاطر این که، با اقیانوس شمالی، اقیانوس منجمد شمالی و همچنین دریای خزر، دریای بالتیک و دریای سیاه دارای مرز آبی مشترک است. کشور روسیه از دیرباز به عنوان یک کشور بسیار زیبا، توریستی با معماری بی نظیر و بناهای با شکوه و دارای طبیعتی بسیار زیبا و جذاب، همیشه مورد توجه توریست ها بوده است. شاید اکثر مردم دنیا، کشور روسیه را با نام کاخ کرملین مسکو بشناسند. البته حق هم دارند. به خاطر این که مجموعۀ کاخ کرملین مسکو، یکی از زیبا ترین و با شکوه ترین معماری های جهان را به نمایش گذاشته است؛ به طوری که هنوز بنایی با این شکوه و عظمت، مشابه به آن نیز ساخته نشده است. بنابراین، بی دلیل نیست که اکثر مردم دنیا، کشور روسیه را با کاخ کرملین مسکو می شناسند. مجموعۀ کاخ کرملین مسکو یکی از قدیمی ترین و زیباترین بناهای منحصربفرد روسیه می باشد، که زمانی به عنوان یک دژ بسیار مستحکم از آن استفاده می شده است. هم اکنون نیز، کاخ کرملین موقعیت استراتژیک خود را حفظ کرده است.

مجموعه کاخ کرملین مسکوی روسیه

 

کاخ کرملین و معماری منحصر بفرد آن

تور روسیه، شما را با تابستان های بی نظیر این کشور، آثار تاریخی و معماری بی نظیر کاخ های باشکوه این کشور، بالاخص مجموعه کاخ کرملین روسیه آشنا می کند. به همین خاطر است که سفر به روسیه یکی از محبوب ترین تورهای خارجی در میان مردم ایران می باشد. اگر در نوروز امسال، قصد استفاده از تور نوروز روسیه را دارید، معماری بی نظیر کاخ کرملین را حتماً در اولویت قرار دهید. چرا که هرچه در مورد این مجموعه سلطنتی بی نظیر بدانید باز هم این مجموعه، حرف های فراوانی دارد که به شما بگوید. بنابراین تور روسیه را از دست ندهید. مخصوصاً نوروز امسال که پیش بینی شده است میزان سفرهای نوروزی به خارج از کشور افزایش چشمگیری خواهد داشت. شما هم می توانید از تور نوروز روسیه استفاده کرده و با معماری این کاخ بیشتر آشنا شوید.

کاخ تاریخی کرملین در مرکز شهر مسکو همانند یک نگین در وسط شهر زیبای مسکو می درخشد. در تور روسیه یا تور نوروز روسیه هرگز نگران محل اقامت خود نباشید. چراکه هتل در روسیه بیشتر از هر ساختمان دیگر چشم نوازی می کند. مجموعه کاخ کرملین از شرق به میدان سرخ معروف مسکو، از سمت غرب به باغ زیبای الکساندر و از جنوب هم منتهی به رودخانه مسکو می شود. ساخت کاخ کرملین در سال 1837 شروع شده و در سال 1849 نیز افتتاح شد. ابتدا این کاخ را با نیت مکانی جهت اسکان دادن به تزارهای روسیه ساخته شد. این کاخ بیش از 700 اتاق با شکل ظاهری مستطیل دارد و دارای یک حیات است. 

یکی از نکات جالب که مردم را از سراسر نقاط جهان به مسکو با تور روسیه می کشاند، نمادگرایانه بود کاخ کرملین می باشد. یعنی شما در سفر به روسیه با چنین شاهکاری آشنا خواهید شد که وقتی از بیرون به هر نقطه ای به این کاخ نگاه می کنید، از هر زاویه دارای معنا و مفهوم خاصی می باشد و شکل و شمایل ظاهر آن که باید اعتراف کرد که یکی از شاهکار های بی نظیر معماری است، بی دلیل با ظاهری که مشاهده می کنید ساخته نشده و در هر طرف آن با مفاهیم خاصی کشور روسیه و کاخ کرملین را معرفی می کند. هتل در روسیه فراوان یافت می شود. حتی هتل هایی هستند که نمای بیرونی آن مشرف به کاخ کرملین است که گویی با شما صحبت می کند.

در گذشته کاخ کرملین محل سکونت پادشاهان این کشور بوده است و امروزه محل اقامت رئیس جمهور روسیه، است. به همین دلیل توریست ها خارجی که سفر به روسیه را انتخاب کرده اند، اجازۀ بازدید از تمامی فضاهای کاخ را ندارند و فقط برخی از توریست های تور روسیه تحت شرایط خاص امنیتی می توانند از این بخش ها دیدن کنند.

مجموعه کرملین مسکو

 

فضاها و بخش های داخلی کاخ کرملین

کاخ کرملین بزرگترین قصر در میان قصرهای فراوانی است که در کشور روسیه ساخته شده است. بنابراین توضیح جزء به جزء فضاهای داخلی کاخ کرملین کار بسیار دشواری است ولی سعی می کنیم مهم ترین فضاهای درون کاخ کرملین را به شما معرفی کنیم.

1-تالارهای درون کاخ کرملین مسکو 

 کاخ کرملین دارای 700 سالن است که تقریباً 535 سال پیش ساخته شده اند. بنابراین می توان به راحتی تأیید کرد که سالن های این کاخ، شگفت انگیز باشند.

2-سالن ورودی قصر کرملین مسکو 

 سالن ورودی این قصر با سنگ مرمر تزئین شده است. ستون های بسیار بلند که با گرانیت ساخته شده اند. فرش های قرمز رنگ، تزئینات زیبا مهم ترین المان های سالن ورودی کاخ کرملین می باشند. 

3-سالن مرکزی قصر کرملین مسکو

اگر به صورت پیاده از سالن ورودی کاخ به طرف سالن مرکزی بروید به بخشی از کاخ کرملین می رسید که با نام والادیمیرسکی شناخته می شود. این نام به افتخار یکی از شاهزاده های کیف و فرمانروای روس کیف نام گذاری شده است.

4-قدیمی ترین سالن قصر کرملین مسکو

تالار جواهرآلات یا Hall of Facets یکی از مهم ترین و باشکوه ترین تالارهای قصر کرملین مسکو می باشد. ساخت این سالن در سال 1487 شروع شد و در سال 1491 به پایان رسید. این سالن توسط دو معمار ایتالیایی ساخته شده است. بنابراین، در ساخت این تالار رنسانس ایتالیا با سبکی سنتی در قصر کرملین مسکو، بازسازی شده است. روی تمام دیوارهای این تالار نقاشی های فرسکو به چشم می خورد.

5-سالن گرجیوفسکی قصر کرملین روسیه 

گرجیوفسکی یک نام است و نام یکی از فاتحان روس بوده است که در سال 1769 از کاترین دوم، امپراتریس معروف روس و از پادشاهان سرشناس، مدال شجاعت گرفت.

 

حرف های آخر در بارۀ مجموعه کاخ کرملین روسیه

تور روسیه، از جمله تورهایی است که شما را با یک تمدن متفاوت آشنا می سازد. کاخ سرشناس کرملین مسکو، یکی از شاهکارهای معماری جهان است. اگر هنوز نتوانسته اید یا به هر دلیل دیگری، قادر نبودید به روسیه سفر کنید، باید به شما نویدی بدهیم. هر زمان که سفر به روسیه برای شما ممکن شد، خود را آمادۀ مشاهدۀ ساختمان های قدیمی ولی با چاشنی معماری تلفیقی سنتی و مدرن بکنید. مجموعۀ کاخ کرملین شاید نمونۀ بارز این نوع معماری باشد. معماری که شاید به سختی بتوان مشابه آن را در سرتاسر دنیا پیدا کرد.

کاخ کرملین روسیه

 

 سفر به روسیه، یک تجربۀ کاملاً متفاوت خواهد بود. البته این تجربه، خاص کسانی است که اهل مسافرت و علاقمند به آشنایی با فرهنگ، تمدن و معماری های متفاوت در سرتاسر دنیا می باشند. بنابراین، اگر می خواهید یک تجربۀ کاملاً متفاوت در این زمینه ها باشید، تور روسیه را فراموش نکنید. روسیه همچنین دارای هتل های فراوان و سرشناسی می باشد. شاید کشوری را پیدا نکنید، که این همه تعداد هتل داشته باشد که همگی از شاهکارهای معماری جهان باشند.
هتل در روسیه، یکی از مواردی است که هیچ گاه در سفر به روسیه جزء دغدغه ها و نگرانی های شما نخواهد بود. تعداد زیاد هتل های روسیه به ویژه در پایتخت زیبای این کشور، مسکو، بیش از ساختمان های بزرگ و باستانی روسیه جلوه می کند. هتل در روسیه علاوه بر این که خیلی زیاد به چشم می آید، خیلی هم از لحاظ زیبایی های آثار باستانی کشور روسیه، می توان به جرأت گفت که حرف اول را می زند. اگر در یک مثلاً تور نوروزی روسیه، به این کشور مسافرت کنید، علاوه بر شهرهای زیبای روسیه مانند مسکو، سن پترزبورگ، سوچی و غیره، شاهد مراسمی، مشابه مراسمی که خود ما در ایران به عنوان جشن نوروز مشاهده می کنیم، به صورت پراکنده در سرتاسر برخی از این شهرها خواهید بود.

یکی از هتل های روسیه

 

سرشناس ترین هتل های روسیه که اکثر آن ها در شهر های مسکو، سن پترزبورگ و سوچی بنا شده اند به قرار زیر می باشند.

 

  • هتل متروپل مسکو ( Metropol Hotel Moscow )؛ که در کنار سالن تئاتر سرشناس مسکو واقع شده است.
  • هتل ریتز کارلتون مسکو (  The Ritz-Carlton Hotel Moscow )؛که دارای یکی از بزرگ ترین مراکز خرید مسکو می باشد.
  • هتل هالیدین مسکو، از دیگر هتل های مسکو می باشد که تعداد آن ها بسیار زیاد است.

لازم به ذکر است که اکثر هتل ها در نزدیکی و مجاورت مجموعۀ کاخ کرملین واقع شده اند. 

هتل ریتز کارلتون مسکو

 

مجموعۀ کاخ کرملین روسیه
همان طور که اشاره کردیم، خیلی ها حتی در ایران، روسیه را با مجموعه کاخ کرملین مسکو می شناسند. این کاخ سلطنتی بی نظیر توسط یک گروه از معماران خبره و نخبۀ معماری روسی در مسکو ساخته شده است. آن طور که گفته می شود، این مجموعه کاخ بی نظیر، دارای بیش از هفتصد اتاق و یک حیاط می باشد. این مجموعه همچنین، به عنوان یک مکان سلطنتی جهت دیدارهای دیپلماتیک و رسمی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای پنج تالار بسیار بزرگ است. مجموعه کاخ کرملین مسکوی روسیه، قدیمی ترین کاخ شهر مسکو می باشد. چراکه در مسکو، تنها کاخ موجود در این شهر، مجموعه کاخ کرملین نمی باشد. کاخ های بسیاری نیز در این شهر وجود دارد. با این حال کاخ باشکوه کرملین قدیمی ترین و باستانی ترین کاخ شهر مسکو می باشد. نکتۀ جالب توجه این است که برخی از ساختمان مجموعه کاخ کرملین خیلی قبل تر از خود کاخ ساخته شده است. این بنای باشکوه، زمانی یک دژ بسیار مستحکم برای تزارهای روسی بوده است. حتماً در عکس های مربوط به این شهر دیده اید، که این کاخ دارای گنبدهای طلایی زیبایی می باشد.

مجموعۀ کاخ کرملین مسکو در در اکثر تاریخ با قدمت خود، یک مقر برای حکومت روسیه بوده است. همین حالا نیز، این مجموعه اقامت گاه رسمی رئیس جمهور روسیه است و مقری است برای تصمیم گیری هایی که دولت مسکو اتخاذ می کند.
تور خارجی نوروز روسیه می تواند یک فرصت طلایی برای شما دوست داران مسافرت و سفرهای توریستی است. اگر می خواهید شکوه و جلالی که از کاخ کرملین و هتل ها و زیبایی هایی که از آن صحبت شد، را از نزدیک مشاهده کنید، این فرصت طلایی را از دست ندهید.

کاخ کرملین

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه هتل در روسیه تور نوروز در روسیه سفر به روسیه کاخ کرملین مجموعه کاخ کرملین کاخ کرملین مسکو روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه