وبلاگ گردشگری

سفر به روسیه و تماشای میدان سرخ مسکو راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/474af

سفر به روسیه و بازدید از مکان های تاریخی آن به دلیل همسایگی روسیه با کشور ما بسیار ساده می باشد. با رزرو تور روسیه هموطنان می توانند از شهری همچون مسکو بازدید و مکانی شگفت انگیز و حیرت آور به نام میدان سرخ مسکو که دارای بناها و اماکن تاریخی بسیاری می باشد را مشاهده نمایند.

سفر به روسیه و بازدید از اماکن تاریخی آن
سفر به روسیه یکی از مقاصد مهم گردشگری برای توریست های تمامی نقاط دنیا به خصوص ایرانیان عزیز می باشد. ایرانیان با توجه به دوستی با این کشور همسایه و با توجه به قیمت پایین هتل در روسیه می توانند کشور روسیه به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده و در این کشور به تفریح بپردازند؛ البته منظور از قیمت پایین هتل در روسیه در مقایسه با کشورهای پیشرفته اروپایی می باشد.
شمار ایرانیانی که تور نوروز روسیه را جهت سفر انتخاب می نمایند بسیار زیاد است و دلیل انتخاب تور نوروز روسیه در دفاتر مسافرتی تعطیلات در ایران و آب وهوای نه چندان سرد آن فصل روسیه می باشد.
 شهرهای مهم و زیبای متعددی همچون سن پترزبورگ، کازان، مسکو، سوچی و غیره در کشور روسیه وجود دارد. در تور روسیه از گشت و گذار در این شهرها می توان نهایت لذت را برد که شهر زیبا و تاریخی مسکو با وجود جاذبه های فراوان بیشترین سهم را از گردشگری روسیه دارد. 
میدان سرخ مسکو یکی از مکان های تاریخی کشور روسیه می باشد که در گذر زمان حوادث بسیار زیادی را تجربه کرده است. این میدان تاریخی و زیبا که در مرکز شهر مسکو قرار دارد هر ساله مورد بازدید میلیون ها توریستی که  روسیه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند؛ قرار می گیرد.
میدان سرخ مسکو عنوان یکی از نمادهای مهم و حیرت انگیز این شهر محسوب می گردد و همین میدان و بناهای موجود در این میدان تاریخ شهر مسکو را برای مسافران و گردشگرانی که تور خارجی روسیه را انتخاب کرده اند؛ روایت می کند. میدان سرخ روسیه با سایر میدان های معروف دنیا تفاوت های زیادی دارد که آنرا متمایز و منحصر به فرد می سازد. از جمله این تفاوت ها می توان به وجود کلیسا، موزه و بناهایی مربوط به قرون مختلف در پیرامون آن اشاره نمود.

میدان سرخ مسکو مهم ترین جاذبه گردشگری در سفر به روسیه

 

تاریخچه میدان سرخ مسکو
ابتدا به ریشه واژه سرخ موجود در نام این میدان بپردازیم و خاطر نشان شویم که واژه سرخ یا به انگلیسی RED در زبان روسی به معنای زیبا می باشد، پس برخلاف تصور عموم نام این میدان به میدان زیبا اشاره می کند و منظور از آن رنگ سرخ نمی باشد. 
پایه شکل گیری این میدان از قرن پانزدهم میلادی با ساخت بنای کرملین شکل گرفت و در اواخر همین قرن در اطراف شرقی دیوارهای کرملین بازارچه های چوبی شکل گرفت که بخشی از آن در آتش سوزی سوخت و تا سالیان زیادی این مکان به صورت خالی و بی استفاده رها شد. 
در قرن شانزدهم میلادی کلیسایی زیبا و شگفت انگیز با نام سنت باسیل به فرمان یکی از تزارهای روس ملقب به ایوان مخوف در این میدان ساخته شد که روایت شده است ایوان با مشاهده این کلیسای حیرت انگیز از بیم ساخت کلیسایی دیگر با این زیبایی دستور داد تا چشمان معمار سازنده کلیسای سنت باسیل را کور کنند.
با ساخت کلیسای سنت باسیل در اطراف آن نیز مراکز تجاری و خرید زیادی ساخته و به تدریج گسترش یافتند تا تبدیل به این میدانی شود که امروزه میلیون ها نفر از سراسر دنیا را راغب به سفر به روسیه می کند. 
این میدان از جنبه های زیادی برای مردم روسیه خاطره انگیز می باشد که از جمله آن می توان به رژه ای که در سال 1941 توسط نیروهای روس در این میدان صورت گرفت و تانک های شرکت کننده در رژه پس از آن مستقیم به جبهه جنگ اعزام شدند، اشاره نمود. چندین بار دیگر هم در این میدان رژه های نظامی انجام شد که آخرین آن در سال 2008 در سالگرد روز پیروزی این رژه صورت پذیرفت.

 رژه نظامی در میدان سرخ مسکو مهم ترین جاذبه گردشگری در سفر به روسیه

 

با توجه به اصلاحات سیاسی، عمل به تعهدات بین المللی و پیوستن روسیه به جامعه جهانی به نظر می رسد در راستای جذب گردشگرانی که قصد سفر به کشور روسیه را دارند این میدان دیگر شاهد این گونه قدرت نمایی ها نباشد و فقط یک مکان جهت لذت بردن جهانگردان و مردم روسیه باشد. در حال حاضر به دلیل حفاظت از این مکان حتی هیچ گونه وسیله نقلیه ای اجازه ورود به این منطقه گردشگری را ندارد و فقط گردشگران می توانند به صورت پیاده از جاذبه های آن دیدن کنند.

بازدید از اماکن معروف میدان سرخ مسکو 
گردشگرانی که به شهر مسکو سفر می کنند به دلیل وجود میدان سرخ در قلب این شهر بدون شک با این مکان زیبا روبه رو می شوند. میدان سرخ مسکو دارای اماکن زیادی می باشد که به طور اختصار به مهم ترین آنها می پردازیم.
کلیسای سنت باسیل: این کلیسا نمونه ای زیبا از معماری روسیه را در معرض نمایش قرار می دهد. این بنای با شکوه مجموعه ای متشکل از نه کلیسای مجزا در کنار یکدیگر می باشد. داخل این کلیسا طرح های نقاشی شده شگفت انگیزی خودنمایی می کند که چشمان هر گردشگری را را به خود معطوف می نماید. 

سفر به روسیه و مشاهده کلیسای سنت باسیل

 

مقبره لنین: افکار و عقاید لنین پایه گذار تغییر و تحولات زیادی در قرن بیستم میلادی بود به طوری که از جایگاهی والا در جامعه برخوردار بود. زمانی که در سال 1924 لنین درگذشت شمار زیادی از دوست داران او صف های طولانی جهت آخرین وداع با او تشکیل دادند و روزهای زیادی را در سرمای طاقت فرسا انتظار کشیدند. همین مقدس بودن لنین باعث گردید استالین علیرغم مخالفت های خانواده لنین تصمیم بگیرد که جسد لنین را به صورت مومیایی شده حفاظت کنند و در مقبره ای در کنار دیوار کرملین دفن شود.
امروزه گردشگرانی که از میدان سرخ مسکو دیدن می کنند حتما  گورستانی که مقبره لنین در آن وجود دارد را بازدید می کنند.

سفر به روسیه و مشاهده مقبره لنین

 

سایر بناهای میدان سرخ مسکو به عنوان مهم ترین جاذبه توریستی در مسکو
از دیگر بناهای مهم در میدان سرخ مسکو می توان به برج ناقوس، یادبود سرباز گمنام، کاخ کرملین، مرکز خرید گوم، دروازه رستاخیز، موزه دولتی تاریخ روسیه، کلیسای ایورسکایا، دروازه ایبریا، میدان مانژنایا، کلیسای بانوی ما از کازان و بسیاری از اماکن تاریخی، تجاری و دیدنی دیگر نام برد که این میدان را به یکی از منحصر به فردترین اماکن گردشگری دنیا و مقصد اصلی گردشگران در روسیه تبدیل کرده است.
این میدان تاریخی علاوه بر گردشگرانی را که در طول روز پیرامون خود جمع می کند با توجه به رنگ های متنوع و شگفت انگیز و نورپردازی زیبا در ساعات شب علیرغم سرمای شدید علاقه مندان بسیاری پیدا کرده است. 

کلام آخر
علاقمندان به گردشگری در کشور عزیزمان ایران با توجه به همسایگی روسیه با رفتن به تور روسیه می توانند با دیدن اماکنی همچون میدان سرخ مسکو تجربه ای زیبا را به دست آورند. با توجه به افزایش تقاضا در عید نوروز جهت مسافرت به این کشور قیمت های رزرو تور نوروز روسیه نسبت به ماه های دیگر بیشتر می شود. تورهای کشور روسیه دارای نرخ های متفاوتی می باشد که عواملی همچون نوع و سطح کلاس هتل در روسیه می تواند در کاهش یا افزایش هزینه های سفر به کشور روسیه دخیل و تاثیر گذار باشد .

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور روسیه جاذبه های گردشگری روسیه میدان سرخ مسکو هتل در روسیه تور نوروز روسیه تور روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه