وبلاگ گردشگری

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/94a50

قلعه سنت مایکل در سنت پترزبورگ از دیگر جاذبه های دیدنی در روسیه است که تور روسیه می توانید به بهترین شیوه از آن بازدید کنید. سفر به روسیه تماما خوشی و تجربه را به همراه خواهد داشت. بیخود نیست که یکی از پرطرفدارترین مقصدهای گردشگری برای ایرانی ها و دیگر کشورهای آسیایی، کشور بسیار زیبای روسیه است. در مورد جاذبه های گردشگری این کشور مانند میدان سرخ، کلیسای سنت باسیل، کلیسای ناجی در خون، موزه ها و پارک های متعدد باید بارها شنیده باشید. در اینجا می خواهیم شما را با یکی دیگر از جاذبه های بسیار دیدنی روسیه یعنی قلعه سنت مایکل آشنا کنیم. در سفر به روسیه اینجا یکی از مکان هایی خواهد بود که از آن بازدید خواهید کرد. تور روسیه و تور نوروز روسیه بازدید از قلعه ی تاریخی و بسیار زیبا را در برنامه ی خود دارند. پس نگران نباشید.

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle 

 

قلعه سنت مایکل ( Saint Michael’s Castle ) در شهر سن پترزبورگ کشور پهناور روسیه قرار دارد. این قلعه با نام های دیگری نیز شناخته شده است از جمله قلعه مهندسین ( Engineers’ Castle ) و Mikhailovsky Castle . این قلعه در گذشته محل زندگی و استقرار امپراتورها و مقامات سلطنتی روسیه بوده است. در تور روسيه و تور روسيه سن پترزبورگ از این قلعه زیبا دیدن نمایید.

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle

 

درباره ی قلعه سنت مایکل 

ساخت قلعه سنت مایکل در سال ۱۷۹۷ آغاز شد و در سال ۱۸۰۱ ساخت آن به پایان رسید. این قلعه برای اقامتگاه امپراتور پل اول ساخته شد. سبک معماری این قلعه به یک سبک محدود نمی شود و از چندین سبک مختلف رنسانس، کلاسیک فرانسه و گوتیک ساخته شده است و معماری این قلعه در هر سمت قلعه با سمت دیگر متفاوت است و این معماری خاص زیبایی و خاص بودن قلعه را منجر شده است. سفر به روسیه با این عجایب زیبا واقعا سفری به یاد ماندنی و فراموش نشدنی می باشد.

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle

 

چرا قلعه سنت مایکل مشهور است؟

این قلعه تاریخچه ی خاصی دارد و برای مردم همواره شکوه و عظمت خاصی را داشته است. به این قلعه، قلعه مهندسین نیز گفته می شود. اگر جایی این اسم را شنیدید بدانید منظور، قلعه سنت مایکل در سنت پترزبورگ است. چه انتظاری از ساختمانی دارید که زمانی محل اقامت امپراطور اول بوده است. شما به هر طرف قلعه سنت مایکل که نگاه بکنید، نمایی متفاوت با دیگری خواهید دید. چرا که معمار بنا درصدد این بوده است که نقش های سبک های مختلف مانند کلاسیک فرانسوی، رنسانس ایتالیایی و گوتیک را به کار ببرد. زیبایی این ساختمان و بهره بردن از سبک های مختلف در آن تحسین برانگیز است. 

قلعه سنت مایکل را یکی از پدیده های عجیب در دنیا می دانند. جایی که درآن داستان های دارم زیادی به وقوع پیوسته است. این در حالی است که مدت سلطنت امپراتور پل اول، پسر کاترین کبیر بسیار کوتاه بوده است. 

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle

 

افسانه ها و قصه های فراوانی در مورد این قلعه زیبا در طول عمر آن بیان شده است. در یکی از افسانه ها بیان شده است که امپراتور از ترور می ترسید بنابراین دستور داد قلعه ای با دیوارهای بسیار بلند بسازند در نتیجه این قلعه ساخته شد. در افسانه ای دیگر بیان شده است که یکی از سربازان فرشته میشل را در این قلعه دیده است و نام این قلعه را میشل یا قلعه مایکل نهادند.

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle

 

جریان زندگی امپراطوری در قلعه

داستان ها از این حاکی است که کاترین، شوهر خود یعنی پیتر سوم را به قتل می رساند و خود بر تاج و تخت سلطنت می نشیند. او تا سال 1796 بر کشور حکومت می کند. بعد از کاترین، پسر او پل اول که 42 سال سن داشت. بر روی تخت می نشیند. در آن زمان گفته می شود کسی او را دوست نداشت و طردفدارهای زیادی نداشت. نه نگهبانان و نه اشراف برای او ارزش زیادی قائل نبودند. پل اول همیشه ترس و واهمه داشت و می ترسید مورد ترور واقع شود. برای همین دستور به ساخت قلعه ای داد که دیوارهای بلند  دارد. حتی در داستان های افسانه ای آمده است که گارد امنیتی فرشته ای را به نام میشل می دیدند که از امپراطور حمایت می کردند. برای همین نام این قلعه را سنت میشل و به مرور سنت مایکل نامیدند. 

این قلعه یکی از بی نظیرترین قلعه ها با معماری فوق العاده زیبا در جهان به شمار می رود که در تور روسيه سن پترزبورگ می توانید از آن بازدید نمایید. این قلعه محل سلطنت امپراتوری پل اول بود. پل اول پسر کاترین کبیر بوده است، کاترین شخصی بود که شوهرش که امپراتور وقت روسیه بود را از سلطنت خلع کرد و خودش به سلطنت رسید و تا سال ۱۷۹۶ بر روسیه حکومت می کرد سپس فرزندش پل اول به امپراتوری رسید. پل امپراتوری دوست داشتنی در روسیه نبود و هیچ فردی او را دوست نمی داشت. پل اول بعد از آن که مادرش کاترین بر اثر سکته مغزی جان سپرد به حکومت رسید و اولین کاری که در زمان حکومتش انجام داد این بود که ارتشش را برای جنگ با ایران آماده نمود.

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle

 

قلعه سنت مایکل در طول دوران های مختلف

ساختمان این قلعه منحصر بفرد است و داستان ها و حکایت های جالبی در مورد آن وجود دارد که در تور روسیه با تمام آنها آشنا خواهید شد. اینجا در واقع تنها کاخ در روسیه است که معماری کلاسیک رمانتیک در ساخت آن به کار رفته است. بعدها ساختمان قلعه سنت مایکل به مدرسه مهندسی تبدیل شد. فضای داخلی کاخ را بازسازی کردند. البته در دوران های مختلف توسط نیروهای مختلف نظامی اشغال شده و به تصرف درآمده است. 

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle

 

داستان های عجیب و ترسناک در مورد قلعه سنت مایکل

اگر به شنیدن داستان های عجیب و مرموز در مورد گذشته امپراطوری علاقمند هستید، قلعه سنت مایکل بهترین جا برای سفر کردن است. این قلعه همیشه زندگی پر خشونت در خود داشته است. تاریخ و داستان های جالبی در مورد این دوران از قلعه سنت مایکل وجود دارد. امروزه این محل سرشار ا خشونت تبدیل به یکی از جاذبه های دیدنی روسیه شده است. همانطور که میدانید سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ در روسیه است. این قلعه در این شهر قرار دارد. تور نوروز روسیه با سفر به این شهر و بازدید از جاذبه های آن یکی از بهترین راههای سفر است. نمای داخلی و بیرونی ساختمان کاملا متفاوت با هم است. معماری آن از سبک های زیادی نشات گرفته است. همین مسئله سبب شده است تا از جنبه های متفاوت بتوانید آن را مورد بحث و کاوش قرار دهید. 

ماندن در سنت پترزبورگ

پیدا کردن هتل در روسیه کاری است که مسافران در دقیقه های اول سفر خود باید انجام دهند. اگر به دنبال هتل در روسیه هستید، می توانید در بهترین هتل های مسکو و سنت پترزبورگ اقامت داشته باشید. لیست هتل در روسیه شامل هتل های 5 ستاره و پایین تر است. شما می توانید با توجه به بودجه ای که دارید نسبت به رزرو هتل مناسب اقدام کنید. 

قلعه سنت مایکل در طول تاریخ کاربری های زیادی به خود گرفته است. وقت آن رسیده است که بروید و زیبایی های این کاخ را از نزدیک ببینید. روسیه کشوری است که زیبایی ها و جاذبه های دیدنی زیادی در خود دارد. در این کشور حتی مترو، جزو جاذبه های گردشگری به حساب می آید. مترویی که در آن سگ ها نیز جابجا می شوند. جالب است! مگر نه؟ 

علاوه بر قلعه ها، کلیساها، موزه ها، میدان ها، ساختمان های قدیمی و طبیعت بسیار زیبایی در جای جای روسیه وجود دارد که شما از دیدن آنها سیر نخواهید شد. سنت پترزبورگ در اطراف رودخانه نوا واقع شده است و همین مسئله سبب شده است جزیره های بسیار زیبایی نیز در آن وجود داشته باشد. از جمله این جزیره ها می توان به جزیره یلاجین اشاره کرد که در آن نیز کاخ و ساختمان های قدیمی بسیار دیدنی وجود دارد. 

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle

 

پارس پالاد ارائه دهنده و سایر تور های خارجی

این قلعه بعد از محل سلطنت امپراتورهای روسیه به یک مدرسه مهندسی مبدل گشت و بعد از این تغییر، فضای داخلی این کاخ نیز بازسازی شد و در زمان شوروی ارگان های نظامی گوناگون به این قلعه نقل مکان می کردند. در سفر به روسیه قلعه های بی نظیری را خواهید دید، قلعه هایی باشکوه که فرهنگ و معماری روسیه را به رخ می کشند. سن پترزبورگ بناهای دیدنی بسیاری دارد، این شهر بعد از مسکو دومین شهر بزرگ روسیه می باشد و به دستور پتر کبیر در اطراف رود نوا ساخته شده است که در جام جهانی ۲۰۱۸ نیز یکی از شهرهای میزبان می باشد. متروی این شهر که در سال ۱۹۵۵ ساخته شده است کار را برای گردشگران آسان کرده است و به راحتی می توانید به مکان های مختلف شهر سفر کنید.

قلعه سنت مايکل Saint Michael’s Castle

 

پیشنهاد پارس پالاد به شما تور روسیه و بازدید از جاذبه های فوق العاده زیبای این کشور پهناور و قدرتمند می باشد.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور روسیه سن پترزبورگ قلعه سنت مايکل جاذبه های گردشگری روسیه Saint Michael’s Castle هتل در روسیه تور نوروز روسیه سفر به روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه