وبلاگ گردشگری

ستون های شاخکدار Rostral Columns جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/8a6e0

ستون های شاخکدار ( Rostral Columns ) یکی از دیدنی های سن پترزبورگ در روسیه می باشد. این ستون ها در جزیره واسیلوفسکی ( Vasilievsky Island ) قرار دارد. این جزیره در غرب به خلیج فنلاند می رسد و از جنوب و شمال شرقی به دو رود مالایانوا و بولشایانو می رسد. ستون های شاخکدار نماد شهر زیبا و توریستی سن پترزبورگ به شمار می رود. در تور روسیه و تور سن پترزبورگ از این نماد و جاذبه دیدن نمایید.

ستون های شاخکدار Rostral Columns

 

در حین ورود به محل تلاقی دو انشعاب رودخانه یعنی استرلکا به اولین بنای تاریخی که برسیم این ستون های زیبا می باشد. ستون های شاخکدار در سال ۱۸۱۰ میلادی ساخته  شده اند. نمادی که در این ستون ها قرار دارد قدرت کشتی های جنگی بالتیک روسیه را نشان می دهد و شامل ۶ شاخک است. در سفر به روسیه دیدن از این ستن های جذاب را فراموش نکنید.

ستون های شاخکدار Rostral Columns

 

اگر به پایه این ستون ها نگاه کنید مجسمه هایی را خواهید دید، این مجسمه ها نماد رودخانه های بزرگ در روسیه می باشد. از جمله این رودخانه ها می توان ولکوف، نوا، دنبپر و ولگا را نام برد. در گذشته از این ستون ها به عنوان فانوس دریایی استفاده می شده است. این ستون ها مشعل هایی دارند که درگذشته که به عنوان فانوس درایی استفاده می شده اند روشن بوده اند و امروزه فقط در روزهای تعطیل این مشعل ها روشن هستند و طول شعله آن ها به ۷ متر می رسد.

ستون های شاخکدار Rostral Columns

 

این ستون ها برای بیش از دو قرن بخش جدایی ناپذیر از منظره مرکزی شهر بوده اند و زیبایی این ستون ها به ویژه در تعطیلات عمومی بزرگ، زمانی که مشعل در بالای آنها روشن می شود، چشمگیر است.  در جزیره واسیلوفسکی علاوه بر این ستون جاذبه های دیگری نیز قرار دارد از جمله صراف خانه، مجسمه ایوان کروزشترون، کلیسای جامع اندرویوفسکی، موزه معدن کاری، پارک و ستون هرمی سنگی و بسیاری از جاذبه های دیگر که در تور سن پترزبورگ شاهد همه این آثار زیبا خواهید بود. این جزیره  به وسیله رود اسمولنکا به جزیره دکابرستوف متصل می شود. این جزیره و جزیره اسمولنکا با یکیدیگر منطقه ای به نام واسیلواستروفسکی را شامل می شوند که در سال ۲۰۰۲ جمعیت آن بیش از ۲۰۲ هزار نفر بوده است.

ستون های شاخکدار Rostral Columns

 

در سال ۱۸۱۰ تصمیم گرفته شد که دو ستون به نشان دهنده دو کانال در شهر سن پترزبورگ ساخته شود. ژان فرانسوا توماس د تومون معمار مشهور فرانسوی تصمیم گرفت در این مکان دو ستون به سبک ستون های رومی که ستون های پیروزی نیز به آن ها گفته می شد ساخته شوند در ابتدا کاسه های بزرگی در راس ستون ها قرار داشت که برای روشنایی و آتش استفاده می شد، بعدا این کاسه ها با چراغ های الکتریکی جایگزین شد و امروزه این چراغ ها با گاز روشن می شوند.

ستون های شاخکدار Rostral Columns

 

در سفر به روسیه بازدید از این ستون های شاخکدار را در برنامه خود قرار دهید. پیشنهاد پارس پالاد به شما تور خارجی روسیه می باشد توری با جاذبه های بی نظیر و فوق العاده زیبا که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود می کشد.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور روسیه سن پترزبورگ ستون های شاخکدار جاذبه های گردشگری روسیه Rostral Columns

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه