وبلاگ گردشگری

برج ایفل The Eiffel Tower جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/524f5
1398/09/26 - ساعت 16:13

فرانسه به عنوان یکی از پر جاذبه ترین کشورهای جهان به شمار می رود. تقریبا هیچ توریستی نیست که با تور اروپا سفر کند یا فرانسه و به خصوص پاریس پایتخت این کشور را نبیند. برج ایفل ( The Eiffel Tower ) به عنوان معروف ترین نماد فرانسه و از مشهورترین برج های جهان است. این برج تا سال ۱۹۳۰بلندترین برج فلزی جهان بوده است. برج ایفل در غرب پاریس و در میدان شان دو مار و در کنار رود زیبای سن در یک فضای سرسبز قرار دارد. بنابراین حتی گردشگرانی که با تور طبیعت اروپا سفر می کنند هم این برج معروف را خواهند دید.

برج ایفل The Eiffel Tower

 

در سال ۱۸۸۹ یک مهندس عمران فرانسوی به نام گوستاو ایفل ( Gustave Effel ) که در ساخت برج ها و سازه های فلزی مهارت داشت، برای یک نمایشگاه جهانی که قرار بود در پاریس برگزار شود برجی را ساخت. طراح این برج موریس کشلن  ( Maurice Koechlin )بود. وی از دو سال قبل شروع به ساخت کرد تا در نهایت در ۱۸۸۹ تکمیل شد و نام خود او را بر برج نهادند؛ برج ایفل. در طول مدت دو سال ساخت برج ایفل حدود ۳۰۰ کارگر مشغول به کار بودند و از ۷ هزار تن آهن، ۲ و نیم میلیون پیچ و چهل تن رنگ استفاده شد. کاربرد این برج در ابتدا فرستادن امواج رادیویی بود. برج ایفل یک شاهکار در تکنولوژی سازه های فلزی است.

برج ایفل The Eiffel Tower

 

امروزه برج ایفل به یکی از دیدنی ترین نقاط شهر پاریس تبدیل شده که همه ی توریست های تور اروپا و تور خارجی فرانسه را به دیدن خود می کشاند. به عنوان مثال در سال ۲۰۰۶، ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از برج ایفل بازدید کردند. به همین دلیل می توان گفت این برج از منابع درآمد اصلی برای پاریس محسوب میشود و رتبه ی نخست جاذبه های توریستی در جهان را دارد. بلندی برج ایفل بدون آنتن تلویزیونی ۲۴ متری روی آن ۳۰۰ متر یا ۹۸۶ فوت و وزن آن حدود ۷۳۰۰ تن است. تا نوک برج ۱۶۵۲ پله وجود دارد که بازدیدکنندگان فقط تا طبقه دوم اجازه استفاده از پله ها را دارند. این برج سه طبقه در ارتفاعات ۵۷، ۱۱۵ و ۲۷۶ متری دارد و بازدیدکنندگان تور فرانسه می توانند با استفاده از آسانسور تا نزدیک نوک برج بالا بروند. هزینه استفاده از آسانسور برای هر نفر ۱۵ یورو است. یکی از جاذبه های این برج آپارتمان مخفی گوستاو ایفل است که در بخش های فوقانی برج قرار گرفته و به همان شکل اولیه بازسازی شده است. در این آپارتمان مجسمه ی مومیایی گوستاو ایفل و دخترش کلر را در حالی که مشغول خوشامدگویی به توماس ادیسون مخترع معروف آمریکایی هستند را می توان دید. هر هفت سال یک بار با مصرف ۷۰ تن رنگ این برج زیبا و بلند را رنگ می کنند و هر بار رنگ به کار رفته بنا بر موقعیت متغیر است.

برج ایفل The Eiffel Tower

 

از فاصله ی ۷۰ کیلومتری شهر پاریس این برج که سمبل پاریس هست چشم گردشگران تور فرانسه و همینطور تور طبیعت اروپا را می نوازد. بهترین وزیباترین نمای شهر رویایی پاریس را می توان کمی قبل از غروب آفتاب از ارتفاع ۳۰۰ متری برج ایفل دید.

برج ایفل The Eiffel Tower

تورهای مرتبط

برچسب ها تور فرانسه تور اروپا برج ایفل جاذبه های گردشگری فرانسه The Eiffel Tower پاریس Paris

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه