وبلاگ گردشگری

موزه ی لوور  The Louvre Palace جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/1bcee
1398/09/26 - ساعت 15:44

فرانسه با داشتن جاذبه های فراوان همیشه جزو کشورهای مقصد تور اروپا است. به عبارت دیگر بهترین تورهای اروپا هم حتما سری به پاریس می زنند. از اولین و معروف ترین جاهایی که گردشگران در پاریس از آن بازدید می کنند موزه ی لوور است. موزه ی لوور فرانسه ( Louvre Museum ) با داشتن بیش از ۳۵ هزار اثر تاریخی، فرهنگی و هنری از بزرگ ترین و کامل ترین موزه های جهان به شمار می رود. به دلیل اینکه اکثر مسافران و گردشگران فرانسه و پاریس و در نهایت به این موزه می آیند، رتبه ی نخست پر بازدید ترین موزه ی جهان به این موزه اختصاص یافته است.

بیشتر آثاری که در موزه ی لوور نگهداری می شوند مربوط به فرهنگ و هنر و تاریخ بشر هستند؛ از جمله تابلوی معروف لبخند مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی. این موزه از سال ۱۷۹۳ به روی گردشگران تور خارجی باز بوده است. ساختمان آن تا قبل از انقلاب کبیر فرانسه از کاخ های سلطنتی بوده که آثار با ارزش زیادی را در خود داشته است و پس از انقلاب کبیر در سال ۱۷۹۳ به موزه ی ملی فرانسه تبدیل شده است. در پشت ساختمان موزه باغ زیبای تویلری و روبه روی آن نیز میدان کنکورد قرار دارد. خیابان معروف شانزه لیزه که برای گردشگران تور اروپا جذاب است هم در نزدیکی موزه لوور واقع شده است.

موزه ی لوور ( The Louvre Palace ) به عنوان یکی از مکان های تاریخی فرانسه شهرت جهانی دارد. اما بخش الحاقی این موزه یعنی هرم لوور نیز که یکی از زیباترین و حیرت انگیزترین بناهای معماری جهان است توجه بسیاری از بازدیدکنندگان تور اروپا را به خود جلب می کند. هرم لوور یک یک هرم بزرگ از جنس شیشه و فلز می باشد و سه هرم کوچکتر هرم اصلی را احاطه کرده اند. در واقع هرم بزرگ ورودی موزه لوور محسوب می شود.

موزه ی لوور  The Louvre Palace

 

موزه ی لوور در ابتدا  با داشتن ۵۳۷ اثر نقاشی از معروف ترین نقاشان جهان و همچنین ۱۸۴ اثر هنری دیگر بازگشایی شد و در معرض دید عموم قرار گرفت. اکنون آنچه موزه ی لوور را از دیگر موزه ها متمایز می کند عبارتند از: آثار هنری کلاسیک، منطقه ی زیبایی که در آن قرار دارد و از همه مهم تر آثار بسیار زیادی یعنی چیزی حدود ۳۸۰هزار اثر مربوط به ماقبل تاریخ تا قرن بیست و یکم و ۳۵ هزار اثر دیگر. در بازدید از این موزه ی بسیار بزرگ چندین اثر هست که به هیچ عنوان نباید بازدید از آنها را از دست بدهید از جمله: بخش عتیقه های مصری که آثاری از ۴ هزار سال قبل از میلاد تا قرن چهارم را مثل مجسمه ی ابوالهول و طومارهای پاپیروسی و مومیایی ها را شامل می شود؛ بخش آثار مربوط به یونان و رم که آثاری از عصر حجر تا قرن ششم را به نمایش گذاشته مثل گلدان برنزی بورگزه؛ بخش مجسمه ها که آثاری از دوره های مختلف تاریخی در آن وجود دارند که معروف ترین آنها مجسمه دانیال نبی در لانه ی شیران است. همچنین موزه ی لوور بخش عظیمی یعنی حدود ۲۵۰۰ اثر از آثار باستانی و فرهنگی ایران را هم در خود جای داده است. تعدادی از این آثار به قدی بزرگ و حجیم هستند که باید با تریلر جابه جا بشوند و مشخص نیست که چطور از ایران به فرانسه برده شده اند. از زیباترین و ارزشمندترین این آثار می توان به اسب دو سر یکی از سر ستون های اصلی تخت جمشید اشاره کرد.

ساختمانی که امروزه به عنوان موزه لوور معروف است در حقیقت ابتدا در قرن های ۱۴ و ۱۵ میلادی کاخ پادشاهان فرانسه بوده است. برای طراحی بخش الحاقی موزه لوور مسابقه ای تدارک دیدند؛ طرح مناسب باید به گونه ای می بود که در محوطه اطراف موزه سنگینی نداشته باشد و همچنین در نورگیری موزه نیز اختلالی ایجاد نکند. در نهایت طرح منحصر به فرد آی.ام.پی (I.M.Pie)  که اصالتا چینی و از معروف ترین معماران سبک مدرنیسم بود برنده شد. این طرح به شکل کوه یخی بود که از داخل آن یکی از زیباترین و بزرگترین موزه های دنیا نمایان بود. سرانجام هرم لوور به دستور فرانسوا میتران در سال ۱۹۸۸ توسط این معمار متبحر که برنده ی جایزه ی معماری پریتزکر بود ساخته شد.

موزه ی لوور  The Louvre Palace

 

در دهه ۱۹۸۰ میلادی تعدادی از روزنامه های فرانسوی تعداد شیشه های به کار رفته در هرم لوور را ۶۶۶ عدد اعلام کردند. این عدد در بین شیطان پرستان اهمیت خاصی دارد و به همین خاطر در سال ۱۹۸۹ که از هرم رونمایی شد با مخالفان و منتقدان زیادی روبرو شد؛ چرا که می گفتند این هرم نوعی توهین به مقدسات است. اما مدیریت موزه لوور اعلام کرد که تعداد شیشه های هرم لوور ۶۷۳ عدد شامل ۶۰۳ لوزی و ۷۰ مثلث است. در هر صورت همه ی گردشگران تور اروپا  که به فرانسه سفر می کنند مبهوت عظمت و زیبایی این هرم شیشه ای می شوند. این سازه در گروه سازه های مینیمال محسوب می شود.

موزه ی لوور  The Louvre Palace

 

ورودی موزه لوور در واقع در زیر این هرم شیشه ای واقع شده است. بازدیدکنندگان پس از اینکه بازرسی امنیتی و کنترل توسط مأموران را پشت سر گذاشتند، با استفاده از پله برقی می توانند به محوطه موزه که در زیر ساختمان هرم قرار دارد، برسند. این هرم بزرگ شیشه ای به گونه ای ساخته شده که نور مناسب و چشم نوازی موزه بی نظیر لوور را روشن می کند.

موزه ی لوور  The Louvre Palace

 

هرم لوور در بین مکان های تاریخی فرانسه جایگاه خاصی دارد چرا که در سنت فرانسه سازه های هرمی شکل جایگاه به خصوصی دارند و سمبل موزه لوور محسوب می شود. در طراحی اولیه این هرم پیش بینی شده بود که هر سال حدود ۴ و نیم میلیون نفر از موزه لوور بازدید کنند اما در سال ۲۰۱۵ تعداد بازدیدکنندگان به ۸ میلیون و ششصد هزار نفر رسید. ما به عنوان کارگزار تور اروپا و سایر تورهای خارجی به صاحبان مشاغل مختلف پیشنهاد می کنیم تا با تورهای ویژه ای که برای آنها ترتیب داده شده سفر کنند تا با بهترین کیفیت تجربه های جالب و هیجان انگیزی داشته باشند. مثلا تور اروپا ویژه وکلا یکی از بهترین گزینه ها برای وکلاست تا با گروهی از همکاران خود سفر کنند.

بنابراین می توان گفت بازدید از موزه ی لوور در سفر با بهترین تورهای اروپا، گردشگران را به خوبی با فرهنگ و هنر غنی فرانسه و حتی دیگر کشورها آشنا می کند. کیفیت موزه های فرانسه شاید از کیفیت موزه های روسیه نیز بهتر باشد . گردشگرانی که در تور مسکو سن پترزبورگ شرکت کرده بودند و در گذشته از کشور فرانسه و موزه های پاریس دیدن کرده بودند به این مسئله تاکید می‌کردند که فرانسه موزه های جذاب تر و دیدنی تری نسبت به روسیه و سایر کشور های اروپایی دارد.

 

همچنین لازم به ذکر است که در معرفی مکان های گردشگری فرانسه به بررسی جامع و مانع برج ایفل در پاریس نیز پرداختیم که مطالعه این مطلب نیز خالی از لطف نیست.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور فرانسه تور اروپا موزه ی لوور جاذبه های گردشگری فرانسه The Louvre Palace

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه