وبلاگ گردشگری

موزه نیکولا تسلا جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/027bc
1398/09/26 - ساعت 14:23

موزه نیکولاتسلا در بلگراد صربستان ( Nikola Tesla Museum ) قرار دارد. این موزه محل نگه داری دست نوشته ها و سندهای مربوط به دانشمند بزرگ صربستانی به نام نیکولاتسلا می باشد به همین دلیل نام این موزه را نیکولاتسلا است. در تور صربستان و تور سیاحتی کشور صربستان به این موزه نیز سری بزنید و با این دانشمند بزرگ آشنا شوید.

موزه نیکولا تسلا

 

این موزه دارای بیش از ۱۶۰۰۰ سند اصلی، بیش از ۲۰۰۰ کتاب و مجله، بیش از ۱۲۰۰ اثر فنی تاریخی، بیش از ۱۵۰۰ عکس و صفحات عکس از اشیاء، وسایل و ابزار فنی و بیش از ۱۰۰۰ طرح و نقشه می باشد. نیکولاتسلا در میان دانشمندان به دانشمند دیوانه مشهور بود. وی بر روی الکتریسیته کار می کرد. کارگاهی که نیکولاتسا در آن کار می کرد به دلیل آتش سوزی از بین رفت و خودش نیز در این حادثه جانش را از دست داد و بعد از مرگش تمامی وسایل شخصی و کتاب هایش  و هر آنچه از ابداعاتش باقی مانده بود در موزه ای به نامی خودش جمع آوری کردند و به نمایش گذاشتند. این موزه در سال ۱۹۲۹ ساخته شد. در سال ۱۹۹۲ سازمان جهانی یونسکو برنامه ای به نام حافظه جهانی یونسکو یا میراث مستند جهانی یونسکو ارائه داد که این کار را برای حفاظت از آثار این دانشمند بزرگ انجام داد. در تور خارجی صربستان علاوه بر دیدن آثار باستانی و طبیعی می توانید با دانشمندان این کشور زیبا نیز آشنا شوید.

موزه نیکولا تسلا

 

 موزه نیکولاتسلا به حفظ و نمایش میراث نیکولاتسلا موظف است. در حال حاضر مدیر این موزه  Branimir Jovanović است. نمایشگاهی دائمی در سال ۱۹۵۵ ایجاد شده است. گاه گاهی اصلاحاتی در این موزه صورت گرفته است، اما برای چندین سال ثابت باقی ماند. بخش اول آن عمدتا یک نمایشگاه یادبود است، در حالی که بخش دوم یک نمایشگاه تعاملی است، با مدل های کامپیوتری سه بعدی از اختراعات تسلا است. این موزه دوره هایی از زندگی مخترع تسلا را نشان می دهد.

موزه نیکولا تسلا

 

در تور اروپایی صربستان به پایتخت این کشور یعنی بلگراد سفر کنید و جاذبه های گردشگری زیادی این شهر دارد که می توانید از ان ها دین کنید در کنار همه این جاذبه ها بازدید از این موزه را نیز به شما پیشنهاد می دهیم. بازسازی موزه نیکولاتسلا در تاریخ ۳ نوامبر سال ۲۰۰۶ آغاز شد. مرحله اول این پروژه قرار بود تا پایان سال ۲۰۰۶ تکمیل شود. باغی روی سقف موزه طراحی شده بود که توسط پنجره های شیشه ای بسته شود سقف را به یک اتاق کامپیوتری تبدیل کنید. این بازسازی اکنون تکمیل شده است و در موزه در دسترس است. تور خارجی صربستان توری هیجان انگیز برای شماست.

موزه نیکولا تسلا

 

نیکولاتسلا مخترعی صربی آمریکایی بود. وی مهندس برق و مهندس مانیک بود و همچنین یک فیزیکدان و آینده نگر که بیشتر به خاطر مشارکت وی در طراحی سیستم برق تغذیه مدرن (AC) مشهور است. وی متولد و بزرگ شده اتریش است. وی رد سال ۱۸۸۴ به آمریکا مهاجرت نمود و تلاش هایی زیادی در زمینه الکترونیک در آمریکا کرد.  پارس پالاد دیدن این موزه زیبا را در تور سیاحتی کشور صربستان به شما پیشنهاد می دهد.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور صربستان تور اروپا موزه نیکولا تسلا تور بلگرد شهر بلگراد Nikola Tesla Museum جاذبه های گردشگری صربستان

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه