وبلاگ گردشگری

موزه اورسی ( Musée d’Orsay ) جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/f46e7
1398/09/26 - ساعت 13:25

موزه اورسی ( Musée d’Orsay ) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی فرانسه و یکی از مهم ترین موزه های نقاشی و مجسمه سازی جهان است. در این موزه آثار هنری فرانسه مثل نقاشی، مجسمه، مبلمان و عکس مربوط به سال های ۱۸۴۸ تا ۱۹۱۴ نگهداری می شوند. بنابراین برای گردشگران تور اروپا بسیار جالب توجه می باشد. به طوری که در سال ۲۰۰۷ در حدود ۳ میلیون نفر و در مجموع از ابتدای افتتاح موزه اورسی تا کنون نزدیک به ۵۷ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از آن دیدن کرده اند.

موزه اورسی Musée d’Orsay

 

یکی از دلایل شهرت موزه اورسی، آثار سبک امپرسیونیسم از جمله کلودمونه و رنوار می باشد. بسیاری از این آثار تا قبل از اینکه موزه اورسی افتتاح شود در موزه های دیگری چون موزه لوور، موزه ژودوپوم و موزه ملی هنر مدرن نگهداری می شدند. اما آثار این موزه فقط به این سبک محدود نمی شود، بلکه آثار سبک های کمتر شناخته شده مثل سمبولیسم، نقاشی های واقع گرایانه و نقطه نقطه نیز در موزه ی اورسی وجود دارند. علاقه مندان به تاریخ و هنر که با تور کامل اروپا به سفر می کنند حتی اگر نرسند به جز موزه ی لوور از موزه ی دیگری بازدید کنند، حتما وقتی را برای دیدن این موزه می گذارند.

موزه اورسی Musée d’Orsay

 

موزه اورسی در تاریخ اول دسامبر سال ۱۹۸۶ توسط فرانسوا میتران، رئیس جمهور فرانسه افتتاح شده و پیش از آن ایستگاه قطار بوده است. در طی جنگ جهانی دوم نیز از قسمت هایی از بنا به عنوان مرکز پست استفاده می کردند. در سال ۱۹۷۷ دولت فرانسه تصمیم گرفت که این بنا را به موزه تبدیل کند و شرکت طراحی ACT به عنوان پیمانکار این پروژه باید ۲۰ هزار متر بنا را در ۴ طبقه به ساختمان اصلی می افزودند. در نهایت مساحت کنونی موزه اورسی در حدود ۴۵ هزار متر مربع می باشد.

موزه اورسی Musée d’Orsay

 

گردشگران تور کامل اروپا برای بازدید از این موزه و دیگر مکان های دیدنی فرانسه می توانند به یکی از تورهای انگلیسی زبان ملحق شوند. توصیه می شود که بازدید از موزه اورسی را از طبقه سوم آن آغاز کنید. در این طبقه تمام آثار معروف سبک امپرسیونیسم و نیز چند اثر از هنرمندان شناخته شده سبک پست امپرسیونیسم مثل ون گوگ و پل سزان و غیره به نمایش گذاشته شده اند. همچنین نمای بالکن کلیسای قلب مقدس را از این طبقه از دست ندهید. در طبقه ی دوم موزه اورسی آثار هنری نو مثل مبلمان، مجسمه ها و آثار هنری تزیینی دیگری که با هنر نو خلق شده اند را مشاهده کنید. در طبقه همکف نیز آثار کمتر شناخته شده از نقاشانی چون ادوار مانه ، پل سزان، اوژن دولاکروا و ژان اگوست دومینیک انگر و چند اثر از نقاشان آکادمیک را خواهید دید.

موزه اورسی Musée d’Orsay

 

از معروفترین نقاشی هایی که در موزه اورسی نگهداری می شوند می توان به این موارد اشاره کرد: تابلوی بهار اثر Jean-François Millet، تابلوی شب پرستاره اثر Vincent van Gog، تابلوی شکار ببر اثر Eugene Delacroix، تابلوی رژه اثر Edgar Degas، تابلوی ایستگاه سنت لازار اثر Claude Monet، تابلوی سیب و پرتقال اثر Paul Cézanne. با توجه به طولانی بودن صف های بلیط همه مکان های دیدنی پاریس به ویژه موزه اورسی، بهتر است بازدیدکنندگان به ویژه گردشگران تور اروپا از قبل به صورت آنلاین بلیط های خود را برای بازدید از این گنجینه ی نقاشی و مجسمه سازی در پاریس تهیه کنند.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور فرانسه تور اروپا موزه اورسی جاذبه های گردشگری فرانسه Musée d’Orsay

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه