وبلاگ گردشگری

قلعه سورات ( Surat Castle ) جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/62609
1398/09/26 - ساعت 10:32

قلعه و دژ سورات ( Surat Castle ) قلعه ای قدیمی است که در شهر سورات هند قرار دارد. این قلعه یکی از بهترین جاذبه های گردشگری هند به شمار می رود که در تور هند و تور کشور هند از آن دیدن می کنید. سلطان محمود بعد از ویرانی هایی که توسط پرتغالی ها در شهر سورات انجام شد دستور داد قلعه ای بسازند و ساخت این قلعه را به سربازی ترکیه ای به نام صفی آقا سپرد که به خداوند خان مشهور بود.

قلعه سورات Surat Castle

 

خداوند خان در قرن شانزدهم  با هزینه ای هنگفت در سال ۱۵۴۶ ساخت  این قلعه را را به پایان رساند. البته برای ساخت این قلعه بسیار سختی کشید و در بازه ای از زمان بسیاری افراد و به خصوص پرتغالی ها سعی کردند که از ساخت قلعه جلوگیری کنند ولی موفق نشدند. دژ سورات در سواحل رودخانه تاپی قرار گرفته است. در تور هندوستان عجایب زیادی را خواهید دید که یکی از آن ها این قلعه است.این دژ و قلعه یکی از بناهای تاریخی و گردشگری هند به شمار می رود که هر ساله گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. این قلعه معماری زیبا و جذابی دارد. در نزدیکی این قلعه معبد آمیکا نیکتان قرار دارد که مکانی زیبا و یکی از معابد مهم هند است که جشن تاواراتی در آن برگزار می شود. اگر در تور هند به دیدن دژ سورات رفتید حتما از این معبد نیز دیدن کنید.

قلعه سورات Surat Castle

 

سورات یکی از شهرهای استان گجرات هند است. شهری است بندری و آب و هوایی استوایی دارد و در طول سال همواره هوای مطبوعی دارد. درشکه های سه چرخه ای که همیشه در فیلم ها دیده ایم را در این شهر و با تور کشور هند می توانید سوار شوید و تجربه جالبی به دست آورید. سورات پر است از سنگ ها و جواهرات قیمتی و الماس های بی نظیر که در جهان شهره است. در طول تاریخ سورات به عنوان یکی از بنادر مهم بین المللی در نقشه تجارت جهانی شناخته شده بوده است. زمانی قلعه سورات به دست انگلیسی ها افتاد و انگلیس ها به آن قلعه مگال می گفتند. این قلعه یک قلعه دفعی بود و برای جلوگیری از هجوم دشمنان ساخته شده بود.

 

قلعه سورات Surat Castle

 

دژ سورات در زمینی حدود یک هکتار ساخته شد در مربعی نامنظم. در هر گوشه قلعه برج بزرگی به ارتفاع ۱۲٫۲ متر قرار دارد. در ساخت این قلعه بخش هایی به سبک معماری پرتغالی است، زمانی که پرتغالی ها فهمیدند نمی توانند جلوی ساخت قلعه را بگیرند سعی کردند که معماری پرتغالی را در این قلعه استفاده کنند.

قلعه سورات Surat Castle

 

در این قلعه مکان هایی قرار دارد که توپ را در آنجا میگذاشتند و به دشمن شلیک می کردند. از نظر ایمنی و دفاعی این قلعه با تمامی امکانات ساخته شد. در این قلعه متنی با این عنوان نوشته شده است ” این قلعه به طرز شجاعانه ای در برابر حملات پرتغالی ها مانند کوه است”. تمام اجزای این سازه از سنگ های محکمی است که با نوارهای آهنی به هم متصل شده اند. و یا با پیچ های فلزی بسته شده اند و آهن سرب در ان ها ریخته شده است. پارس پالاد در تور هندوستان بازدید از این قلعه بی نظیر را به شما پیشنهاد می دهد.

تورهای مرتبط

برچسب ها قلعه سورات تور آسیا تور هند جاذبه های گردشگری هند Surat Castle

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه