وبلاگ گردشگری

قلعه سرخ The Red Fort جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/fccfd
1398/09/25 - ساعت 14:10

قلعه سرخ ( The Red Fort ) در شهر دهلی در هندوستان واقع شده است. نام دیگر این قلعه، لال قلعه است. لال در زبان هندی به معنای سرخ می باشد. دلیل نام گذاری این قلعه به لال قلعه یا همان قلعه سرخ سنگ هایی است که در ساخت بنا به کار برده شده اند که سرخ رنگ هستند. در تور هند و سفر به هندوستان بی شک یکی از بهترین جاذبه های گردشگری برای شما این قلعه فوق العاده است.

قلعه سرخ The Red Fort

 

لال قلعه در سال ۲۰۰۷ به عنوان یک اثر مشترک از تمدن ایرانی، هندی، تیموری و اسلامی در میراث فرهنگی یونسکو ثبت جهانی شد. این قلعه یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری شهر دهلی به شمار میرود و هر ساله عده زیادی برای بازدید از این قلعه به شهر دهلی مسافرت می کنند و در تور هند مثلث طلایی به دیدن جاذبه های بی نظیر هند می روند.

قلعه سرخ The Red Fort

 

ساخت این قلعه به فرمان شاه جهان بوده است. برای ساخت این بنا ۹ سال زمان صرف شده است و در کنار رود یامونا قلعه را به شکل یک هشت ضلعی نامنظم ساختند. در این قلعه به زبان پارسی نوشته های بسیاری را می توان یافت، کتیبه هایی زیبا که امروزه برخی از آن ها نابود شده اند. دروازه مشهور این قلعه نامش دروزاه لاهور می باشد. در این قلعه مسجدی زیبا به نام مروارید قرار دارد، به دلیل سنگ های مرمر سفیدی که در ساخت آن به کا برده شده است به آن مسجد مروارید می گویند. در روز استقلال هند پرچم این کشور بر فراز قلعه سرخ برافراشته می شود و سخنرانی نیز در این زمان برگزار می شود.

قلعه سرخ The Red Fort

 

مساحت این قلعه ۲۵۴ هکتار است و دیوراهای آن ۲٫۴ کیلومتر طول دارند که کاملا دفاعی هستند. ارتفاع دیوارها در سمت رودخانه ۱۸ متر و در سمت شهر ۳۳ متر می باشد. در آگرا هند نیز قلعه ای به این نام وجود دارد پس این دو را با هم اشتباه نگیرید.

قلعه سرخ The Red Fort

 

از مهم ترین بخش های این قلعه که در تور هند خواهید دید می توان به دروازه لاهور، دروازه فیل، دروازه دهلی، پاتاپوک، باغ حیات وحش و بسیاری مکان های دیگر نام برد. دروزاه لاهور اصلی ترین دروازه در قلعه است. دروازه فیل دروازه ای بسیار زیبا است که دو مجسمه فیل در روبرویش هستند دو فیل سیاه که بسیار زیبا و چشم نوازند. دیگر دروازه، دروازه دهلی است که به سوی دهلی کهنه بوده است.

قلعه سرخ The Red Fort

 

چاتاتوک از دیگر بخش های قلعه است این بخش در واقع یک بازار سرپوشیده است و محل دستفروشان است که انواع سوغاتی ها را می فروشند اگر در سفر به هندوستان قصد خرید سوغاتی دارید می توانید از این بازار سوغاتی های خوبی بخرید. باغ حیات وحش باغی بسیار زیبا است که در قلعه واقع شده است و دو نهر دارد که امروزه خشک شده اند ولی هنوز هم باغی سرسبز است و جالب توجه.

قلعه سرخ The Red Fort

 

تور خارجی هند مثلث طلایی را از دست ندهید و با این تور به کشور عجایب یعنی هندوستان سفر کنید و از قلعه سرخ و دیگر قلعه ها و آثار زیبای هند دیدن نمایید. اگر پاییز و زمستان به دهلی بروید زمان بهتری برای بازدید از قلعه است و هوا مناسب تر می باشد و در نظر داشته باشید دوشنبه ها برای بازدید به قلعه نروید زیرا تعطیل است.

تورهای مرتبط

برچسب ها قلعه سرخ تور آسیا تور هند جاذبه های گردشگری هند دهلی مثلث طلایی لال قلعه  The Red Fort

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه