وبلاگ گردشگری

قلعه سارانتا کلنس جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/c396c
1398/09/25 - ساعت 13:46

اگر در اینترنت در جستوجی تورهای مختلف گشته باشید، صد در صد با تور قبرس برخورد کرده اید و قیمت تور قبرس را نیز بررسی کرده اید، و با خود گفته اید حتما به آنجا سری خواهم زد. به همین دلیل در این قسمت می خواهیم شما را با یکی از شهرهای بسیار زیبای ساحلی قبرس با نام پافوس و همچنین یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آن یعنی قلعه سارانتا کلنس ( saranta kolones fortress ) آشنا کنیم.

قلعه سارانتا کلنس

 

زمانی این شهر پایتخت قبرس محسوب می شده ست و به همین دلیل کاخ های فرمانداری رومی ها در این شهر قرار دارند که هم بسیار زیبا هستند و هم با تزئینات و سنگ نماهای زیبایی پوشیده شده اند که آدمی را مجذوب خود می کند. و ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که این شهر زیبا و خوش آب و هوا در لیست رسمی یونسکو ثبت شده است و به عنوان یکی از گنجینه های فرهنگی و طبیعی میراث جهانی نامیده شده است.

قلعه سارانتا کلنس

 

در تور قبرس جنوبی شما با قلعه ای بسیار زیبا روبرو خواهید شد که به جرات می توان گفت که یکی از مکان های هیجان انگیز و فوق العاده جالب برای بازدید توریستان و گردشگران تور اروپایی قبرس می باشد.

قلعه باستانی سارانتا کلنس در یکی از شهرهای قبرس با نام پافوس قرار دارد، که خود این شهر نیز یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری در تور قبرس محسوب می شود، که به عنوان یکی ازدلایل آن می توان همین قلعه باستانی را نام برد که در قسمت غربی بندر قرار گرفته است.

قلعه سارانتا کلنس

 

شما برای بازدید از این قلعه زیبا که در قرن ۷ میلادی توسط Lusignans بر روی قلعه قبلی برای جلوگیری از حمله عرب ها ساخته شده است که متاسفانه در سال ۱۲۲۲ در یک زلزله ویران شد، می توانید به بخش شمالی بندر پافوس مراجعه نمائید. معنای اسم این قلعه بسیار زیبا ۴۰ ستون است که تمامی این ستون ها از گرانیت باستان ساخته شده اند و احتمال می رود که از Agora گرفته شده باشد.

قلعه سارانتا کلنس

 

این قلعه باستانی در چهار گوشه خود ۴ برج دارد، که ۳۵ در ۳۵ متر فضا با برجی در گوشه آن است و با دیواری به ضخامت سه متر پوشیده شده است که در امتداد دیوارها این برج ها به هم متصل می شوند، و علاوه بر این دیوار ضخیم و برج ها، خندقی نیز در اطراف آن کنده شده است، که شما برای گذر از این خندق و ورود به قلعه باید از پل چوبی گذر کنید. کل این قلعه باستانی تنها یک ورودی در بخش شرقی خود دارد که به شکل نعل اسب می باشد.

قلعه سارانتا کلنس

 

شما در پاییز و زمستان یعنی از تاریخ ۱۶ سپتامبر تا ۱۵ آوریل می توانید از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر برای بازدید از این قلعه در تور قبرس جنوبی اقدام نمائید؛ و همچنین در بهار و تابستان نیز یعنی از تاریخ ۱۶ آوریل تا ۱۵ سپتامبر می توانید از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۷:۳۰ بعد از ظهر به دیدن این قلعه روید.

برای بازدید از اسین قلعه شما باید مبلغ ۴٫۵۰ یورو در قسمت ورودی پارک Archaeological پرداخت کنید، که با این بلیط هم می توانید از قلعه باستانی سارانتا کلنس و هم این پارک زیبا در تور قبرس اروپایی بازدید داشته باشید.

قلعه سارانتا کلنس

 

برای بیشتر آشنا شدن با شهر پافوس در ادامه توضیح کوتاه و مختصری از این شهر خواهیم گفت، که شما بدانید با پرداخت قیمت تور قبرس به چه بهشتی پا خواهید گذاشت. منطقه پافوس استراحتگاهی است جهان شمول و بهره مند از نواحی زیبای روستایی؛ همچنین برخوردار از امکانات ورزشی، مکانی است که در تمامی طول سال باب سلیقه همگان است.

قلعه سارانتا کلنس

 

زندگی ساحلی، حیات وحش، دوران باستان و شور ورزشی، ۴ جنبه منطقه پافوس هستند که چشم به راه شمایند.

قلعه سارانتا کلنس


معابر باستانی، مقبره های سنگی، ویلاهای رومی با معرق کاری های منقوش کف، بازتاب جامعه ای در اوج فرهیختگی هستند.

قلعه سارانتا کلنس

 

دوستدار هر آنچه که باشید؛ فرهنگی، تاریخی، آشپزی، دامن طبیعت، یا ورزش؛ این منطقه خیلی چیزها به شما عرضه می کند. با انتخاب یک ورزش جدید یا با تقویت مهارت های خود حس موفقیت را بچشید. به روال خود، ببینید که از عهده انجامش بر می آیید یا تنها به شور و حالش دل می بندید. پافوس با بهره مندی از امکانات فوق و حواش زیبا، تازه ترین نمونه در نقشه زمین های گلف است؛ جایی است که می توانید در تمام طول سال در آن بازی کنید.

قلعه سارانتا کلنس

 

اگر بتوان تنوع را نمک یک کنفرانس موفق و یا برنامه ی تشویقی به حساب آورد، پس پافوس یک مقصد محشر است.
پافوس با خلیج های کوچک دنج، استراحتگاه های پرطرفدار، سواحل داغ، دریای آبی درخشان و غروب های خیره کننده بطور حتم تب و تاب دیگری به زندگی عشقی شما خواهد بخشید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور قبرس تور اروپا جازبه های گردشگری قبرس قلعه سارانتا کلنس پافوس saranta kolones fortress Paphos

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه