وبلاگ گردشگری

شهر ویمیناتسیوم Viminacium جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/c69a0
1398/09/25 - ساعت 12:47

شهر ویمیناتسیوم ( Viminacium ) معروف به شهر محبوب پادشاهان روم از شهرهای باستانی به جا مانده از امپراطوری روم است که اهمیت فراوانی برای پادشاهان روم داشته و در حال حاضر یکی از اصلی ترین مناطق گردشگری صربستان محسوب میشود و گردشگران تور اروپا علاقه زیادی به این شهر دارند و هم اکنون نیز از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور صربستان به شمار می رود. از دلایل زیبایی و جذابیت این شهر می توان به سبک معماری متفاوت و متعدد آن اشاره کرد. بازدید از این شهر یکی از برنامه های تورهای گردشگری صربستان است. در واقع ویمیناتسیوم در حال حاضر یک شهر موزه باستانی محسوب می شود که پس از بازسازی به محل زندگی تبدیل خواهد شد. شما با حضور در یک تور صربستان می توانید لذت دیدن این شهر تاریخی را تجربه کنید. در حالیکه کارگزار تور صربستان تمام امکانات تفریحی شما  را فراهم می کند.

شهر ویمیناتسیوم Viminacium

 

شهر ویمیناتسیوم پایتخت رومیان در صربستان شرقی واقع شده است و از قرن ۱ تا ۴ به عنوان اردوگاه نظامی بکار رفته است. قدمت این شهر به قرن اول میلادی می رسد و از بزرگترین شهرهای آن دوره بوده است. ویمیناسیوم در قرن پنجم و توسط هون سقوط کرد و بعدها دوباره توسط یوستینینیا بازسازی شد. این شهر باستانی سرانجام در قرن ششم و با ورود اسلاوها کاملا نابود شد. شما با حضور در یک تور صربستان می توانید از نزدیک شاهد ۴۵۰ هکتار از این شهر شامل بقایای معابد، خیابان ها، امفی تئاترها، کاخ ها و حمام های رومی قدیمی باشید.

شهر ویمیناتسیوم Viminacium

 

اهمیت تاریخی این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی آن بوده است که محل تلاقی فرهنگ شرق و غرب به شمار می رفته است. از مهمترین مقبره های کاوش شده در این شهر مقبره امپراطور هوستیلیان است که در ۲۵۱ در این مکان به خاک سپرده شده است. طبق شواهد تاریخی امپراطور هوستیلیان به همراه مادر خود به ویمیناتسیوم آمده بود تا سازماندهی دفاعی مرزهای شمالی را نظارت  کند که هر دو آن ها بر اثر ابتلا به بیماری طاعون در این شهر درگذشتند.

شهر ویمیناتسیوم Viminacium

 

این شهر نخستین محلی است که باستان شناسان در صربستان در آن شروع به کاوش کردند. از مهمترین بناهای کشف شده در این شهر اردوگاه نظامی است که دارای طرحی مستطیلی  با طول ۳۸۵* ۴۴۲ و ۷۲ هکتار است و همچنین امفی تئاتری با ۱۲۰۰۰ صندلی که در نوع خود یک معجزه تاریخی محسوب می شود. از این شهر باستانی تا کنون ۴۰۰۰۰ اثر تاریخی کشف شده است  که بیش از ۷۰۰ مورد آن جنسی از طلا و نقره دارند و بسیاری از آن ها نیز نادر اند و در موزه های ملی بلگراد و پوگرآواک نگهداری می شوند.

شهر ویمیناتسیوم Viminacium

 

طی کاوش های باستان شناسی در این شهر بیش از ۱۳۵۰۰ قبر تاریخی کشف شده است که زیبایی سنگ قبرها مانند آرامگاه های نظامی میباشد که گردشگران تور تفلیس تجربه بازدید از چنین مناظری را داشته اند و سارکوفاتی ها با نقوشی از صحنه های اسطوره ای و یا زندگی روزمره انسان را به وجد می آورد. در این گورستان لامپ های نفتی نیز کشف شده اند که نشانی از اعتقاد باستانیان به راه به جهان دیگر بوده است. در این حفاری ها بقایایی نیز از یک گلادیاتور و تعدادی حیوانات وحشی کشف شده است که نشان دهنده کاربرد آمفی تئاترها به عنوان سالن هایی برای جنگ های نمایشی آن دوره بوده است.

با انتخاب تورهای گردشگری صربستان و اعتماد به کارگزار تور صربستان  لذت تماشای این تاریخ عظیم را تجربه کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور صربستان تور اروپا شهر ویمیناتسیوم تور بلگرد Viminacium جاذبه های گردشگری صربستان

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه