وبلاگ گردشگری

دهکده روپیت Rupite جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/b5a1f
1398/09/25 - ساعت 02:36

تور بلغارستان یکی از پرطرفدارترین تورهای مسافرتی به خصوص در بین ایرانیان است؛ چرا که هم از نظر اقتصادی به صرفه است و هم اینکه جاذبه های گردشگری فراوانی که در این کشور اروپایی وجود دارد موجب می شود تا علاقه مندان با تور مسافرتی بلغارستان از آن ها دیدن کنند. یکی از مناطق بسیار دیدنی و حفاظت شده ی بلغارستان، دهکده روپیت Rupite می باشد که در جنوب غربی شهر صوفیه و با فاصله ی ۱۴۰ کیلومتری از این شهر واقع شده است.

دهکده روپیت Rupite

 

تور بلغارستان دهکده روپیت
دهکده روپیت بیش از ۹٫۲ کیلومتر وسعت دارد و به خاطر داشتن چشمه های آب گرم و همچنین مقبره ی پیشگوی بزرگ “بابا وانگا” مشهور است. کسانی که با تور مسافرتی بلغارستان به این کشور سفر می کنند و به طبیعت علاقه مند هستند با بازدید از این دهکده ی امن و زیبا می توانند لذت فراوان ببرند. دهکده روپیت که در دامنه ی شرقی کوه های کوژاه قرار گرفته در حقیقت از سنگ های آتشفشانی ساخته شده است. آب و هوای این منطقه انتقالی-مدیترانه ای می باشد و از این رو انواع گیاهان مدیترانه ای در آن یافت می شود. همچنین دهکده روپیت زیست گاه گونه های جانوری فراوانی به خصوص آن هایی که گرما دوست هستند و نیز برخی از گونه های نادر و در حال انقراض هم به شمار می آید.

دهکده روپیت Rupite

 

تور بلغارستان بهترین تور اروپایی برای ریکاوری روحی و جسمی
اگر در سفر با تور کشور بلغارستان به دنبال جایی دنج و آرام برای تمدد اعصاب و استراحت هستید، دهکده روپیت را فراموش نکنید. این دهکده ی زیبا و دیدنی در سمت راست رودخانه استرما و قسمت شمال شرقی شهر پتریچ (Petrich) واقع شده و در حدود ۱۰ تا ۱۲ کیلومتر با آن فاصله دارد. بنابراین شهرداری پتریچ مسئول حفاظت و نظارت بر دهکده روپیت می باشد. همان طور که اشاره شد از عمده دلایل شهرت این دهکده چشمه های آب گرم است. این چشمه ها با داشتن آب گرم معدنی با خاصیت درمانی و دمایی در حدود ۷۴ درجه سانتی گراد و همچنین ظرفیت تخلیه ۳۵ لیتر بر ثانیه، سالانه گردشگران زیادی را با تور بلغارستان به این منطقه جذب می نماید.

 

دهکده روپیت Rupite

 

از دیگر جاذبه های دهکده ی روپیت می توان به کلیسای سنت پتکا اشاره کرد که ویژگی خاص آن این است که در سال ۱۹۹۴ بدون رعایت اصول و قوانین کلیساهای ارتدوکس ساخته شده و همچنین فضای داخلی آن با نقاشی های زیبایی آذین بسته شده که چشم هر بیننده ای را می نوازد. علاوه بر این، مقبره پیشگویی به نام بابا وانگا در این دهکده واقع اسن. وی کسی بوده که وقایع مهمی چون فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، فاجعه ی چرنوبیل، تاریخ مرگ استالین ( اگر به تور مسکو سن پترزبورگ سفر کرده باشید قطعا درمورد استالین اطلاعات کافی دارید ) و نیز مرگ پرنسس دایانا را پیش از وقوع پیشگویی کرده است.

دهکده روپیت Rupite

 

وجود شهری قدیمی با تاریخچه ای که گفته شده به قرن چهارم پیش از میلاد می رسد، از دیگر ویژگی های قابل توجه دهکده روپیت به خصوص برای گرشگران تور کشور بلغارستان می باشد. از جانوران خاص این منطقه نیز می توان به ۲۱ گونه ی ثابت پرنده، گونه ای از مارها که فقط در بلغارستان زندگی می کند و چهار گونه لاک پشت اشاره کرد.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور بلغارستان دهکده روپیت Rupite جاذبه های گردشگری بلغارستان کلیسای سنت پتکا

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه