وبلاگ گردشگری

حمام رومی بلغارستان جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/78e96
1398/09/25 - ساعت 01:35

سواحل ماسه های طلایی (سواحل گلدن سندز) وارنا، با دریای آبی رنگ، منظره جنگلی، طبیعت بکر و آب و هوای عالی، یکی از پر طرفدارترین مکان های توریستی برای تفریحات ساحلی است اما شهر وارنا علاوه بر تفریحات ساحلی مکان های تاریخی و موزه های شگفت انگیزی نیز دارد که در سفر با تور بلغارستان می توان از آنها بازدید نمود. حمام های آب گرم یونانی در شهر وارنا (  Roman Thermae ) که با نام اودسوس نیز خوانده می شوند از بناهای تاریخی کهن جهان و یادآور سلطه ی روم باستان بر اروپا هستند و به همین جهت از اهداف تور اروپا محسوب می شوند.

حمام رومی بلغارستان

 

این بنا بزرگترین بنای باستانی کشور بلغارستان به حساب می آید که با توجه به هزینه های سفر می توان با تور ارزان بلغارستان برای بازدید آنها اقدام کرد. این حمام آب گرم در جنوب شرقی وارنا و در تقاطع خیابان سن استفانو و هان کروم واقع شده است. حمام رومی به عنوان چهارمین حمام آب گرم بزرگ در کل اروپا نیز شناخته می شود. حمام آب گرم رومی طیف وسیعی از ویژگی ها و امکانات را داشته است که از آن جمله می توان به اتاق سرد، اتاق گرم، اتاق بخار و فضایی با عملکرد اجتماعی و ورزشی نام برد.

حمام رومی بلغارستان

 

شهر وارنا در استان وارنا در کشور بلغارستان در کرانه ی دریای سیاه و در نزدیکی دریاچه ی وارنا قرار دارد و از بنادر مهم این کشور به حساب می آید. وارنا تا دیر زمانی بخشی از امپراتوری بزرگ روم محسوب می شد و حاکمان رومی بر آن حکم می راندند. حمام های اودسوس که به نام حمام های رومی نیز شناخته می شوند در واقع مربوط به همین زمان می باشند و لذا می توان به عنوان یک مقصد تاریخی در تور بلغارستان از آنها بازدید نمود.

حمام رومی بلغارستان

 

در میان خرابه های این بنا سکه ای مربوط به امپراطوری روم باستان و پادشاه سپتیموس سوروس کشف شده است. این مجموعه ی کهن و ارزشمند با گنبد هایی به ارتفاع ۲۰ متر و مساحتی در حدود هفتصد متر مربع چشم هر بازدید کننده ای را به خود خیره می کند. این مجموعه ی گرانقدر که در زمان خود بسیار مجلل و با شکوه بوده در واقع نشان وجود ثروت و قدرت در این شهر ساحلی زیبا بوده است.دیوار های بنا نسبتا حفظ شده اند و کل ساختمان  تقریبا متقارن است. دو وروردی در سمت شمالی بنا وجود دارد که مدخل بنا می باشند. پله های سرتاسری تزیین شده با سنگ مرمر بازدیدکنندگان را به سمت اتاق لباس ها هدایت می کند. در زمان قدیم نگهبانی در این مسیر می ایستاده تا از اموال افرادی که وارد حمام می شده اند محافظت کند. سیستم گرمایش این حمام نیز به نوبه خود منحصر به فرد بوده است. لوله های مخصوص ورودی آب در کف حمام قرار دارند که توسط شعله گرم میشده اند، چیزی شبیه به سیستم گرمایش از کف که امروزه در برخی ساختمان ها استفاده می شود. موزاییک های رنگی در دیوار ها و کف مرمرین از ویژگی های معماری این بنای تاریخی و از خاص ترین تزیینات باستانی در بلغارستان است. تور ارزان بلغارستان می تواند شما را با این بنای با شکوه آشنا کند.

حمام رومی بلغارستان

 

این بنا برای اولین بار در سال ۱۹۰۶ به عنوان یک بنای تاریخی به ثبت رسید. پس از آن برای کاوش در این بنا از باستان شناسان چک و برادان بلغاری کارل و هرمان دعوت به همکاری شد. در این میان اشیاء باستانی در بین سال های ۱۹۵۹ تا ۱۹۷۱  توسط این تیم کشف شدند و از آن پس برای علاقه مندان به تور خارجی جذابیت بیشتری پیدا کرد.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور بلغارستان حمام رومی بلغارستان Roman Thermae جاذبه های گردشگری بلغارستان وارنا

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه