وبلاگ گردشگری

پرپریکون Perperikon جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/fe6f3
1398/09/25 - ساعت 00:47

بلغارستان کشوری در جنوب شرقی اروپاست که جاذبه های بسیار زیادی دارد؛ به طوری که تور بلغارستان را می توان به عنوان پکیجی از جاذبه های توریستی معرفی کرد. یکی از شهرهای بندری و زیبای این کشور که توجه گردشگران تور بلغارستان و وارنا را به خود جلب می کند، وارنا نام دارد. بنابراین می توان گفت این شهر از نظر اقتصاد گردشگری سودآوری زیادی برای بلغارستان دارد.

پرپریکون Perperikon

 

از جاذبه های باستان شناسی که در سفر به بلغارستان حتما باید از آن بازدید کرد می توان به منطقه تاریخی پرپریکون ( Perperikon ) اشاره کرد. پژوهشگران معتقدند که این منطقه نیایشگاه ایزدبانو دیونیسوس بوده است. همچنین در این منظقه بقایای یک پادگان با قدمتی بالغ بر ششصد سال کشف شده است. این پادگان را امپراطور عثمانی پس از اینکه بلغارستان کنونی را تصرف کرد در منطقه پرپریکون با قطعاتی از سنگ ساخته است. تا کنون اجسام با ارزش زیادی شامل ظروف سفالی و برنزی و همچنین اسلحه از این منطقه کشف شده است. پرپریکون که به نوعی شهر مقدس محسوب می شود، در نزدیکی وارنا قرار گرفته و برای گردشگران تور اروپایی  بلغارستان بسیار ارزش دیدن دارد.

پرپریکون Perperikon

 

همچنین جدیدا در کاوش های باستان شناسی آثاری با قدمت دو هزار و پانصد سال از منطقه پرپریکون استخراج شده است. این آثار شامل یک مجسمه ی انسان، یک تبر برنزی، آثار جالبی از تجهیزات پزشکی که برای خارج کردن کرم از پوست و پاک کردن محل زخم استفاده می شده و مربوط به دوره ی رومیان بوده است و همچنین خنجری مربوط به تراقی ها در پنج قرن قبل از میلاد مسیح می باشند. یافته های دیگری هم در ایم منطقه کشف شده که عبارتند از: یک چراغ رومی که روی آن تصویر یک زن با روسری بر سر نقش بسته و مربوط به قرن سوم میلادی است، تعدادی سکه عتیقه و یک سکه نقره ای که روی آن سزار ایوان الکساندر حک شده و یک تاج نقره ای مربوط به قرون وسطی. کشف این آثار ثابت کردند که بلغاری ها در سال ۱۳۴۳ میلادی در این منطقه سکونت داشته اند و شهر پرپریکون در عهد باستان بزرگ ترین شهر در منطقه ی کوهستانی بالکان و در قرون وسطی بوده است.

پرپریکون Perperikon

 

مقبره ای مربوط به دوره ی عثمانی نیز در پرپریکون کشف شده که جسدهای این مقبره به شیوه ی مسلمانان دفن شده اند. بنابراین احتمال می دهند که این مقبره مربوط به عزرائیل از جنگجویان معروف امپراطوری عثمانی باشد که در قرن چهاردهم میلادی به همراه سیصد نفر سرباز قلعه ی پرپریکون را کشف کرده بودند. در کنار این مقبره دیوارهایی با ضخامت هشت متر ساخته بودند و مقدار زیادی سکه نقره عثمانی را در آن نگهداری می کردند. با توجه به این کشفیات بی نظیر و سابقه ی تاریخی که از پرپریکون ثابت شده، این منطقه همواره مورد علاقه گردشگران تور بلغارستان و وارنا بوده است.

پرپریکون Perperikon

 

هر چند که بسیاری از مناطق و آثار تاریخی بلغارستان به حال خود رها شده و مورد دست برد قاچاقچیان آثار تاریخی قرار گرفته است، اما در سفر به بلغارستان بازدید از این منطقه ی باستانی و شگفت انگیز را فراموش نکنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور بلغارستان پرپریکون Perperikon وارنا جاذبه های گردشگری بلغارستان

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه