وبلاگ گردشگری

نگاهی به شهر نسبار Nessebar بلغارستان راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/38a26

تور بلغارستان به خاطر جاذبه های تاریخی و باستانی فراوان و موزه های مختلف با سبک های معماری منحصر به فرد شهرت جهانی دارند. بسیاری از گردشگرانی که با تور خارجی سفر می کنند این کشور را به عنوان مقصد بر می گزینند. یکی از شهرهای بسیار جالب و دیدنی بلغارستان، شهر نسبار ( Nessebar ) است که به شهر چهل کلیسا نیز معروف است. این شهر تاریخی قدمت زیادی داشته و در زمان حکومت روم شرقی قدرتمند بوده است

نگاهی به شهر نسبار Nessebar بلغارستان

 

هنگامی که با تور بلغارستان به این کشور زیبا سفر می کنید، در هنگام عبور از کنار ساحل جنوبی دریای سیاه از روستاها و شهرهای زیبایی می گذرید که هر کدام داستان خود را دارند. یکی از این شهرها، شهر نسبار است که در استان بورگاس و روی شبه جزیره ای سنگی که به شکل دماغه ای بیرون زده از دریاست، واقع شده است. در این شهر زیبای تاریخی با مجموعه ای از کلیساهای قدیمی روبرو می شوید که قدمتشان به سه هزار سال قبل بر می گردد. مورخان بنیان گذاران نسبار را تراسیان ( Thracian ) می دانند که در قرن ششم قبل از میلاد از یونان به این منطقه مهاجرت کرده بودند. همچنین مغازه ها، ساختمان های قدیمی و کوچه های باریک این شهر یادگار دوران یونانی ها، رومی ها و بیزانس می باشد.

نگاهی به شهر نسبار Nessebar بلغارستان

شهر تاریخی نسبار یکی از پر طرفدارترین اقامتگاه ها برای گردشگران تور های اروپایی است. آن چه امروزه از این شهر به جا مانده، بناهایی است که متعلق به دوران یونان یا هلنستیک ( Helenstic ) هستند. از جمله این بناهای تاریخی می توان به ارگ شهر، معبد آپولو و میدان عمومی اشاره کرد. همچنین در زمان حکومت بیزانس یا امپراطوری رم شرقی بر نسبار قلعه ای در این شهر ساخته شده است، چرا که مهم ترین شهر بندری منطقه در آن زمان بوده است. نسبار به مروارید دریای سیاه یا دوبروونیکِ (نام شهر تاریخی معروفی در کرواسی است) بلغارستان نیز مشهور است.

نگاهی به شهر نسبار Nessebar بلغارستان

 

همچنین در نسبار خانه های چوبی دیده می شوند که نمونه های ارزشمندی از هنرمعماری قرن نوزدهم در این منطقه هستند. به دلیل آثار تاریخی فراوان و متنوعی که در این شهر وجود دارند، نام نسبار در سال ۱۹۸۳ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. از این علاقه مندان زیادی با تور خارجی از سراسر جهان برای دیدن این شهر تاریخی و دیدنی به بلغارستان سفر می کنند.

نگاهی به شهر نسبار Nessebar بلغارستان

شهر نسبار فقط ۸۵۰ متر طول و ۳۵۰ متر عرض دارد. در طول تاریخ حدود یک سوم این شهر توسط دریا از بین رفته است. این شهر به خاطر وجود کلیساهای متعدد به شهر چهل کلیسا نیز شهرت دارد و از جمله این کلیساها می توان کلیسای سنت سوفیا، کلیسای مریم باکره و کلیسای سنت استیفا را نام برد که در قرون وسطی ساخته شده اند. همچنین کلیساهای سنت تئودور، سنت پاراسکوا، سنت میشل، سنت گابریل و کلیسای  St. John Aliturgetos مربوط به قرن های سیزدهم و چهاردهم می باشند. با تمام این اوصاف می توان گفت سفر به شهر تاریخی و باشکوه نسبار فرصت بسیار خوبی برای گردش در تاریخ را برای شما فراهم می آورد. از این رو تور لاکچری بلغارستان با امکانات فراوان ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. با سفر به بلغارستان و بازدید از نسبارشهر چهل کلیسا سفر هیجان انگیزی را تجربه کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور بلغارستان شهر نسبار Nessebar جاذبه های گردشگری بلغارستان معبد آپولو استان بورگاس

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه