وبلاگ گردشگری

دروازه هند India Gate جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/0dcd7
1398/09/23 - ساعت 14:13

دروازه هند ( India Gate ) در شهر دهلی نو پایتخت کشور عجایب هندوستان قرار دارد. این دروازه بنای یادبود ملی کشور هند به شمار می رود. ارتفاع این دروزاه تاریخی و زیبا ۴۲ متر است. معمار این بنا سرادوین لیتینز که یک بریتانیایی بوده است می باشد. در اطراف این بنا جاذبه های گردشگری دیگری نیز قرار دارد از جمله کاخ ریاست جمهوری هند که در سال ۱۳۱ پس از میلاد مسیح بنا نهاده شده است و در تور هند و تور ویژه هند می توانید از این بناها دیدن نمایید.

دروازه هند India Gate

 

این بنا برای مردم هند بسیار ارزشمند است و با آن یاد شهدا را گرامی میدارند و این بنا را نماد تمام سربازان هندی می دانند که برای کشور خود جنگیدند و افتخار آفریدند. این بنا به پاسداشت خون ۹۰ هزار سربازی است که در جنگ جهانی دوم کشته شدند، سربازانی که برای ارتش بریتانیا خدمت می کردند و در جنگ بین افغانستان و انگلیس مجبور به جنگ شده و جان سپردند. جالب است بدانید که نام این سربازان گرامی در دیوارهای دروازه هند حکاکی شده است.

دروازه هند India Gate

 

دروزاه هند مانند بسیاری دیگر از بناهای هندی رنگ قرمزی دارد که به دلیل استفاده از ماسه قرمز در ساخت آن می باشد. در نزدیکی دروازه یک سایه بان فوق العاده زیبا و با ارتفاع زیاد وجود دارد که گردشگران در تور گوا هند از آن نیز دیدن می کنند. زمانی که بریتانیا بر هند حاکم بود در این سایه بان مجسمه جرج پنجم که در آن زمان بر بریتانیا پادشاهی می کرد قرار داشت ولی بعد از بیرون راندن بریتانیایی از هند و اعلام استقلال این کشور این مجسمه نیز برداشته شد. امروزه به جای این مجسمه نماد سرباز گمنام ارتش هند به صورت یک شعله فروزان در زیر سایه بان قرار دارد و از مرمر سیاه ساخته شده است. نام این مجسمه شعله جاویدان سرباز می باشد.

دروازه هند India Gate

در تور هند با بازدید از دروازه یک میدان شش گوشه را نیز خواهید دید که دروزاه در داخل آن قرار گرفته است. مساحت میدان ۳۰۶ هزار متر مربع می باشد. قطر این محوطه ۶۲۵ متر است. مردم دهلی و کل مردم هندوستان علاقه ویژه ای به این مکان دارند و هرساله از نقاط مختلف کشور پهناور هند به این مکان سفر کرده و همچنین گردشگران زیادی نیز به این مکان می آیند.

تور ویژه هند را از دست ندهید در این تور با بناها و معماری زیبای هندی آشنا می شوید، فرهنگ جالب هندی ها را خواهید دید و از این دروازه که سبکی معماری آن اروپایی است دیدن خواهید کرد. دروازه ای با معماری دور از معماری شرقی و کاملا اروپایی زیرا معمار آن بریتانیایی بوده است و این امری کاملا طبیعی می باشد.

دروازه هند India Gate

 

این بنا قطعا شما را به یاد طاق پیروزی در پاریس خواهد انداخت و در معماری دروزاه هند از این سازه اروپایی الگو برداری شده است. دروزاه هند بزرگ تر از طاق پیروزی پاریس می باشد. بر بالای بنا کلمه هند (INDIA)  حکاکی شده است. بالای ۱۳ هزار نام در این دروزاه و دیوارهای آن حک شده است که در تور گوا هند نظاره گر آن ها خواهید بود.

تورهای مرتبط

برچسب ها دروازه هند تور هند تور آسیا جاذبه های گردشگری هند تور دهلی

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه