وبلاگ گردشگری

نگاهی به تور مثلث طلایی هند راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/8250b

هند کشور پهناوریست، و همین پهناور بودن آن باعث شده تا جاذبه های توریستی و گردشگری آن نیز به نسبت فراوان باشد  و تور های مسافرتی به این کشور مانند تور گرجستان بسیار پرطرفدار و پر مخاطب باشد . به همین دلیل نیز سالانه شاهد آن هستیم که افراد زیادی از سرتاسر دنیا تور هند را برای تعطیلات و ماجراجویی های خود انتخاب می کنند. از طرف دیگر، می توانید با کمی بررسی قیمت با سایر تورهای دیگر، خود نیز به این نتیجه برسید که سفری که به هند خواهید داشت، بابت هزینه های که خواهید پرداخت، سفری لوکس به حساب خواهد آمد. فقط تور گوا نسبت به سایر شهرهای آن قیمت کمی بالاتر خواهد بود، که آن نیز در برابر آن همه زیبائی و ساحل آرامش بخش، آرام و زیبای آن به چشم نخواهد آمد.

در اینجا موضوع صحبت ما تور گوا نیست، بلکه در تور هند مثلث طلایی را می خواهیم به شما معرفی نمائیم، که مطمئنا بعد از خواندن توضیحات زیر، شما نیز اذعان خواهید داشت که این اسم برازنده آن است! مثلث طلایی هند به تور ترکیبی سه شهر اصلی و توریستی هند گفته می شود که شامل دهلی، آگرا و جیپور است و هر کدام از این شهرها جاذبه های خاص و مشهور خود را دارند.

دروازه هند India Gate

 

اولین شهری که در تور هند ترکیبی گفته خواهد شد دهلیست، شهری که سنت و مدرنیته را به زیباترین شکل ممکن با هم ترکیب کرده و جزء بزرگترین شهرهای هند نیز محسوب می شود و پایتخت آن نیز هست. پهناور بودن آن سبب شده تا فرهنگ های مختلف فراوانی در این شهر دیده شود که در بدو ورور ممکن است باعث گیجی شما شود که به دلیل پهناور و پر جمعیت بودن آن، چندان نیز دور از انتظار نیست!

دروازه هند India Gate

 

از جاذبه های توریستی و گردشگری این شهر می توان به مجموعه سازهای قطب اشاره کرد که بلندترین منار آجری جهان است و یکی از پیچیده ترین شاهکارهای معماری اسلامی نیز محسوب می شود. از بایدهای هر سفر، بازار Dilli Haat که توسط دولت هند اداره شده و روباز می باشد، و شما در این بازار می توانید انواع صنایع دستی این کشور به همراه غذاهای متنوع آن را یکچا با هم داشته باشید. هند است و معبدهای آن معروف، در دهلی شما می توانید معبد لوتوس تمپل یا معبد نیلوفر آبی که سراسر از سنگ مرمر سفید ساخته شده را نیز از نزدیک ببینید.

دروازه هند India Gate

 

و حال نوبت به معرفی قلمرو رویاهاست، که از اسم جالب آن نیز پیداست که باید پارکی باشد بس تفریحی، که هم می توانید نمایشی موزیکال را تماشا کنید که یکی از افسانه ها را به مفرح ترین شکل ممکن آن بیان می کند و یا در Culture Gully که منطقه فرهنگ نامیده می شود به خرید، خوردن غذا و یا نوشیدنی مشغول شوید.

دروازه هند India Gate

 

یکی دیگر از بناهای بسیار پر ابهت که به یادمان ۹۰ هزار سربازی که هند در جنگ جهانی اول از دست داده ساخته شده، دروازه هند با نام India Gate است که دیدن آن را به شما حتما توصیه می کنیم. دهلی همان طور که در ابتدا گفتیم شهر پرجمعیتیست، پس بهتر است به باغ های Lodi برویدکه در لوتینز قرار دارد و ۹۰ هکتار مساحت دارد که اگر با سنترال پارک نیویورک آشنا باشید، این باغ برای شما کمی آشنا به نظر خواهد آمد.

دروازه هند India Gate

 

و در آخر باز هم معرفی یک بازار دیگر با نام Janpath، که محصولات هندی و تبتی با انواع گوناگونی اجناس از جمله کارهای چرم، لباس، کفش و مصنوعات سنتی ارزان که هم برای خود و هم برای سایر دوستان خود می توانید سوغاتی های خوبی از این بازار تهیه نمائید.

دروازه هند India Gate

 

ما در این قسمت تنها توانستیم یکی از شهرهای تور هند مثلث طلایی را به شما معرفی کنیم آن هم کاملا فشرده و کوتاه. پس توصیه می کنم که این فرصت طلایی را برای دیدن ناشناخته ها از دست ندهید. همچنین در راستای تکمیل اطلاعات گردشگری خود پیش از سفر به هند پیشنهاد میکنیم تا مطلب مربوط به راهنمای سفر به هند از تور گوا تا فستیوال رنگها را نیز مطالعه بفرمایید و از ویژگی های این مکان رویایی اطلاعات جامعی کسب کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها معبد لوتوس تور هند تور آسیا جاذبه های گردشگری هند تور دهلی تور مثلث طلایی هند Culture Gully باغ های Lodi بازارJanpath

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه