وبلاگ گردشگری

موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/abfd0

موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ

یکی از مزیت‌های سنت پترزبورگ در تور روسیه تنوع جاذبه‌های گردشگری، مکان‌های دیدنی، برنامه‌های تفریحی و مراکز فرهنگی است که موجب شده تا میلیون‌ها گردشگر با سلیقه‌های متفاوت و انتظارات مختلف از سفر به سنت پترزبورگ لذت ببرند. سنت پترزبورگ پایتخت فرهنگی روسیه در شمال غربی کشور است. بسیاری از جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی این شهر زیبا و تاریخی نیز مرتبط با فرهنگ و هنر روسیه هستند. به‌طورکلی سنت پترزبورگ یک شهر مقصد گردشگری ایده‌آل در تور روسیه برای آشنایی با فرهنگ و هنر این کشور به‌حساب مي‌آید. البته لازم به ذکر است که مراکز فرهنگی و موزه‌های هنری تنها جاذبه گردشگری سنت پترزبورگ نیستند. موزه‌های تاریخی، مراکز تفریحی مدرن و بزرگ، سالن‌های تئاتر و اجرای باله روسی، موزه‌های علمی، پارک‌های زیبا و تماشایی، قصرها و کاخ‌های امپراتوری و اشرافی و بسیاری موارد دیگر نیز ازجمله جاذبه‌های سنت پترزبورگ به شمار می‌روند. در کنار این موارد، موزه‌های تاریخی نیز توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده‌اند. سنت پترزبورگ موزه‌های تاریخی زیادی در اختیار دارد که هرکدام به دسته متفاوتی تعلق داشته و بخش متفاوتی از تاریخ پرفرازونشیب روسیه را دربرگرفته‌اند. یکی از سبک‌های موزه تاریخی که بسیار موردتوجه گردشگران، علی‌الخصوص نوجوانان قرار دارد، موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ است. سنت پترزبورگ موزه‌های تاریخ نظامی زیادی در اختیار دارد که شاید بازدید از تمام آن‌ها و تماشای آثار نمایشگاهی بی‌نظیر آن‌ها وقت بسیار زیادی از گردشگران را اشغال کند، به همین دلیل ما قصد معرفی چند مورد از برترین موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ را داریم تا گردشگران با توجه به سلیقه و انتظار خود، برنامه بازدید در تور روسیه را تنظیم نمایند.

موزه مرکزی نیروی دریایی

 

موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ

یکی از اصلی‌ترین دلایل انتقال پایتخت به شمال کشور در دوران سلطنت پیتر کبیر و تأسیس امپراتوری بزرگ روسیه، دسترسی راحت به دریا بوده است. پیتر کبیر که خود علاقه زیادی به کشتی‌سازی داشته است، رویای تأسیس یکی از قوی‌ترین نیروهای دریایی جهان را برای امپراتوری روسیه در سر داشت. به همین دلیل است ک با انتخاب منطقه سنت پترزبورگ و تأسیس ونیز شمالی در این منطقه، علاوه بر پیشبرد اهداف خود در تأسیس یک پایتخت اروپایی بزرگ و باشکوه، مسیر تأسیس ناوگان دریایی قدرتمند امپراتوری روسیه را نیز هموارتر کرد. آشنایی با تاریخ و نحوه تأسیس و پیشرفت ناوگان نیروی دریایی امپراتوری روسیه، حکومت شوروی و ناوگان دریایی امروزی روسیه و همچنین بازدید از برخی از اولین کشتی‌های ساخته‌شده در سنت پترزبورگ، مدل کشتی‌ها، زیردریایی‌ها و قایق‌های مختلف و همچنین چند اثر نمایشگاهی تاریخی و مهم ازجمله قایق شخصی پیتر کبیر که از آن برای عبور از رودخانه نوا استفاده می‌کرده است ازجمله مواردی هستند که گردشگران تور روسیه می‌توانند از در هنگام بازدید از موزه مرکزی نیروی دریایی (Russian Central Navy Museum) از آن‌ها مطلع شده و دیدن کنند. این موزه بزرگ که شاخه و شعبه‌های زیادی در سراسر سنت پترزبورگ در اختیار دارد، یکی از مهم‌ترین موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ است که برای علاقه‌مندان به تاریخ نظامی و همچنین نیروی دریایی و کشتی‌های بزرگ و کوچک می‌تواند بسیار جذابیت داشته باشد.

موزه کشتی آرورا

 

موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ

در خلال آشنایی با تاریخ نیروی ناوگان دریایی روسیه، گردشگران می‌توانند از یکی دیگر از موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ که ارتباط مستقیمی با ناوگان دریایی این کشور دارد، یعنی موزه کشتی آرورا (Cruiser Aurora Ship Museum) دیدن کنند. موزه کشتی آرورا اولین موزه کشتی روسیه بوده است که در شهر سنت پترزبورگ تأسیس‌شده است. این موزه جالب و عجیب در یک کشتی کروز جنگی حقیقی احداث‌شده است که امروزه پس از گذشت ۵۰ سال از دوران بازنشستگی به حالت آماده‌به‌کار درآمده و تجهیزات آن به‌طور کامل تعمیر و تعویض شده‌اند تا فرصت مناسبی برای گردشگران تور نوروزی روسیه برای آشنایی با نحوه کار آن ایجاد کرده باشد. این موزه تاریخچه عجیب و موردتوجهی نیز در اختیار دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها در دوران انقلاب اکتبر روسیه رغم خورده است، زمانی که نیروهای بلشویک برای ارسال سیگنال به انقلابیون برای آغاز انقلاب و یورش به سمت کاخ زمستانی (Winter Palace) از توپ‌خانه این کشتی استفاده کردند. البته آشنایی با تاریخچه جنگی این کشتی، عملیات‌هایی که در آن شرکت داشته است و همچنین ماجرای تبدیل‌شدن آن به موزه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین آشنایی با بخش‌های مختلف کشتی، محل زندگی ملوانان درون کشتی و تماشای آثار هنری هنرمندان نیروی دریایی از دیگر مزیت‌های و ویژگی‌های این موزه کشتی است که گردشگران در هنگام بازدید از آن بهره‌مند می‌شوند.

موزه یادبود الکساندر سوورف

 

موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ

یکی دیگر از موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهند، موزه یادبود الکساندر سوورف (Alexander Suvorov Memorial Museum) است. این موزه که در یک ساختمان شبیه به قلعه‌های باستانی قرارگرفته است، زندگینامه شخصی و نظامی یکی از مهم‌ترین ژنرال‌های ارتش امپراتوری روسیه را بازگو کرده و از افتخارات وی سخن می‌گوید. بسیاری از آثار داخل این موزه مرتبط با شخص الکساندر سوورف بوده، اما در کنار وسایل شخصی وی، بنرهایی که پس از پیروزی‌ها کسب کرده است، سلاح‌هایی که مورداستفاده قرار داده و خاطرات وی، گردشگران می‌توانند از آثار نمایشگاهی دیگری همچون زره‌های مرتبط با دوران فرماندهی الکساندر سوورف و برخی لوازم شخصی سربازان و دیگر فرمانده‌های نظامی ارتش امپراتوری روسیه دیدن کنند. یکی از مشخصه‌های اصلی موزه یادبود الکساندر سوورف، دو نقاشی بزرگ موزاییکی بر روی بال‌های ساختمان است که یکی از آن‌ها عزیمت الکساندر سوورف به جنگ و دیگری عبور وی از کوه‌های آلپ را به نمایش درآورده است. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما، اطلاعات بیشتری در رابطه با این موزه کسب کرده و در صورت تمایل در خلال برنامه‌های تور روسیه از آن دیدن کنید.

موزه توپ‌خانه

 

موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ

تقریباً غیرممکن است که برنامه بازدید از موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ در تور تابستان روسیه را بدون بازدید از موزه توپ‌خانه (موزه سلاح و جنگ - Artillery Museum) به پایان رساند. این موزه که فاصله چندانی با قلعه پیتر و پاول (Peter and Paul Fortress) ندارد، یکی از موزه‌های تاریخ نظامی است که به‌خوبی می‌توان پیشرفت نیروهای مسلح روسیه را از پیش از تشکیل امپراتوری روسیه، در دوران امپراتوری روسیه، حکومت شوروی و حال حاضر موردبررسی قرار داد. این موزه از دو بخش فضای باز و ساختمان اصلی تشکیل‌شده است که در فضای باز موزه بازدیدکنندگان می‌توانند از ماشین‌های جنگی سنگین، توپ‌های نظامی تاریخی، موشک‌اندازهای مدرن، سلاح‌های سنگینی که در طی جنگ جهانی مورداستفاده قرارگرفته‌اند و بسیاری موارد دیگر دیدن کنند. در فضای داخلی موزه نیز وسایل شخصی نظامیان، زره‌ها و یونیفرم‌های نظامی، سلاح‌های گرم و سردی که مورداستفاده سربازان و نظامیان قرار داشته است و همچنین نامه‌های شخصی، عکس‌ها، اسناد، نقاشی‌ها و موارد مشابه مرتبط با ارتش روسیه قرارگرفته است. این موزه یکی از مهم‌ترین موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ است که شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما اطلاعات بیشتری در رابطه با آن کسب نمایید.

تورهای مرتبط

برچسب ها موزه‌های تاریخ نظامی سنت پترزبورگ موزه یادبود الکساندر سوورف موزه توپخانه موزه مرکزی نیروی دریایی تور روسیه تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه تور سنت پترزبورگ موزه کشتی آرورا

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه