وبلاگ گردشگری

تماشای شکوه میدان هنر در تور روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/4cee0

تماشای شکوه میدان هنر در تور روسیه

یکی از مزیت‌های اصلی تور روسیه وجود تعداد زیاد مقصد گردشگری در این کشور و همچنین تعداد موردتوجهی جاذبه گردشگری در مقصدهای مختلف گردشگری در تور روسیه است که باعث شده تا میلیون‌ها گردشگر سالانه برای بازدید از این جاذبه‌های گردشگری و استفاده از امکانات تفریحی، فرهنگی و گردشگری روسیه به این کشور سفر کنند. یکی از اصلی‌ترین مقصدهای گردشگری در تور روسیه نیز سنت پترزبورگ، شهر تاریخی و زیبا در شمال روسیه است. سنت پترزبورگ که با نام ونیز شمالی و پایتخت شمالی نیز شناخته می‌شود، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. دلیل این نام‌گذاری‌ها وجود تعداد زیاد کانال، رودخانه و جزیره‌های کوچک و بزرگ در این شهر و همچنین انتخاب سنت پترزبورگ به‌عنوان پایتخت امپراتوری بزرگ روسیه در قرون قبل بوده است. گردشگران سنت پترزبورگ نیز انتخاب‌ها و گزینه‌های زیادی برای تنظیم برنامه سفر پیش روی خود می‌بینند. از موزه‌های هنری، تاریخی و فرهنگی گرفته تا مکان‌های دیدنی، باغ‌های تماشایی، کاخ‌های باشکوه و مراکز فرهنگی متعدد ازجمله جاذبه‌های گردشگری هستند که گردشگران می‌توانند در خلال برنامه‌های تور سنت پترزبورگ از آن‌ها استفاده کنند. همچنین برنامه‌های تفریحی و گردشگری زیادی نیز در تور سنت پترزبورگ ارائه می‌شود که با مراجعه به وبلاگ ما می‌توانید از آن‌ها نیز آگاه شوید. یکی از برنامه‌های اصلی در سنت پترزبورگ نیز بازدید از مراکز فرهنگی موردتوجه این شهر است. یکی از این مراکز فرهنگی موردتوجه نیز، میدان هنر (Arts Square) است.

میدان هنر (Arts Square)

 

تماشای شکوه میدان هنر در تور روسیه

میدان هنر یکی از مهم‌ترین میدان‌های سنت پترزبورگ است که به‌عنوان یکی از بهترین مراکز فرهنگی سنت پترزبورگ نیز شناخته می‌شود. این میدان علاوه بر اهمیت فرهنگی از اهمیت تاریخی و هنری نیز برخوردار بوده که این امر نیز باعث جلب‌توجه گردشگران تور تابستان روسیه می‌شود. میدان هنر یکی از پروژه‌های مشهور معمار ایتالیایی محبوب سنت پترزبورگ، کارلو روسی (Carlo Rossi) به شمار می‌رود. کارلو روسی مأمور طراحی کاخ میخایلوفسکی (Mikhailovsky Palace) در این میدان بوده، اما علاوه بر قصر، باغ میخایلوفسکی، میدان هنر، خیابان‌ها و ساختمان‌های اطراف این قصر را نیز طراحی کرده است. در وسط این میدان و باغ کوچکی که اطراف آن را فراگرفته، مجسمه یادبودی از الکساندر پوشکین (Alexander Pushkin) شاعر مشهور امپراتوری روسیه قرارگرفته است. یکی از دلایلی که از این میدان به‌عنوان یکی از مراکز فرهنگی سنت پترزبورگ یاد می‌شود، وجود موزه‌ها و مراکز فرهنگی متعدد در اطراف آن است. موزه دولتی روسیه (State Russian Museum)، تئاتر میخایلوفسکی (Mikhailovsky Theatre)، فیلهارمونیا سنت پترزبورگ (St. Petersburg Philharmonia) و هتل مجلل بزرگ اروپا (Grand Hotel Europe) ازجمله مراکز فرهنگی مهم در اطراف این میدان به شمار می‌روند. اگرچه هر یک از این مکان‌های دیدنی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند، شاید مهم‌ترین آن‌ها کاخ میخایلوفسکی (Mikhailovsky Palace) است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

کاخ میخایلوفسکی (Mikhailovsky Palace)

 

تماشای شکوه میدان هنر در تور روسیه

کاخ میخایلوفسکی (Mikhailovsky Palace) یکی از مهم‌ترین کاخ‌های امپراتوری در سنت پترزبورگ است که در مرکز تاریخی سنت پترزبورگ قرارگرفته است. کاخ میخایلوفسکی یکی از شاهکارهای معماری کارلو روسی به شمار می‌رود که به سبک معماری نئوکلاسیک امپراتوری طراحی‌شده است. این کاخ به دستور الکساندر اول برای برادر و کوچک‌ترین فرزند پاول اول، دوک بزرگ میخایل پاولوویچ (Grand Duke Michael Pavlovich) ساخته‌شده بود. کارلو روسی در زمان طراحی این کاخ بزرگ تصمیم گرفت تا یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های معماری سنت پترزبورگ را راه‌اندازی کرده و تمام خیابان‌های اطراف، میدان مقابل کاخ و همچنین نمای ساختمان‌های مشرف به کاخ را طراحی کرده تا هماهنگی خاصی در فضای اطراف کاخ ایجاد شود. کاخ میخایلوفسکی از زمان نیکولاس دوم به موزه تبدیل‌شده و امروزه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین موزه‌های روسیه تبدیل‌شده است. کاخ میخایلوفسکی امروزه ساختمان مرکزی موزه دولتی روسیه به شمار می‌رود. ما در ادامه به معرفی موزه دولتی روسیه نیز خواهیم پرداخت، اما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موزه و دیگر موزه‌های هنری مهم در تور روسیه می‌توانید به وبلاگ ما مراجعه کنید.

موزه دولتی روسیه (State Russian Museum)

 

تماشای شکوه میدان هنر در تور روسیه

موزه دولتی روسیه یکی از مهم‌ترین موزه‌های هنری سنت پترزبورگ و روسیه است که شاخه‌های زیادی در سنت پترزبورگ در اختیار دارد. این موزه در دوران سلطنت نیکولاس دوم تأسیس‌شده است. هدف از تأسیس این موزه، شکل دادن محل مناسبی برای میزبانی از آثار هنری روسی بوده است. با توجه به این موزه آرمیتاژ (Hermitage) مجموعه بی‌نظیر از آثار هنری سراسر جهان را در اختیار داشت، تشکیل این موزه برای جای دادن به آثار هنری اختصاصی روسی انتخاب مناسبی به شمار می‌رفته است. ساختمان اصلی (Headquarter) موزه دولتی روسیه در کاخ میخایلوفسکی قرارگرفته است، اما شاخه‌های زیادی از این موزه در سراسر سنت پترزبورگ یافت می‌شود که ازجمله آن‌ها می‌توانیم به کاخ مرمری (Marble Palace)، کاخ استروگانف (Stroganov Palace)، باغ تابستانی (Summer Garden)، قلعه مایکل مقدس (St. Micael’s Castle)، قصر تابستانی (Summer Palace) و کابین پیتر کبیر (Peter the Great Cabin) اشاره کنیم. باوجوداین تعداد شاخه و زیرشاخه در موزه دولتی روسیه، اصلاً جای تعجب ندارد که این موزه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی سنت پترزبورگ در تور روسیه معرفی شود. شما می‌توانید برای آشنایی با هر یک از شاخه‌های موزه دولتی روسیه به وبلاگ ما مراجعه کنید.

تئاتر میخایلوفسکی (Mikhailovsky Theatre)

 

تماشای شکوه میدان هنر در تور روسیه

یکی دیگر از مراکز فرهنگی مهم در میدان هنر، تئاتر میخایلوفسکی (Mikhailovsky Theatre) است. این تئاتر که از زمان تأسیس به یکی از مهم‌ترین سالن‌های تئاتر و کمپانی‌های تئاتر سنت پترزبورگ تبدیل‌شده، قدمت تاریخی و نقش مهم در شکل‌گیری باله روسی داشته است. اگرچه در ابتدا گروه‌های تئاتر و باله فرانسوی و آلمانی بر روی صحنه این تئاتر به فعالیت می‌پرداختند، رفته‌رفته گروه‌های تئاتر و باله روسی نیز به اجرا در این سالن تئاتر مشهور پرداخته و امروزه این سالن را به یکی از مراکز فرهنگی سنت پترزبورگ تبدیل کرده‌اند. تئاتر میخایلوفسکی در سال ۱۸۳۳ به دستور نیکولاس اول تشکیل شد و گروه‌های فرانسوی در ابتدا در آن به اجرا می‌پرداختند اما در اواخر قرن نوزدهم گروه‌های تئاتر مارینسکی (Mariinsky) و الکساندرینسکی (Alexanderinsky) نیز به اجرا بر روی صحنه تئاتر میخایلوفسکی پرداختند.

موزه مردم‌شناسی روسیه (Russian Museum of Ethnography)

 

تماشای شکوه میدان هنر در تور روسیه

یکی دیگر از مراکز فرهنگی مهم در میدان هنر که گردشگران تور سنت پترزبورگ می‌توانند از آن دیدن کنند، موزه مردم‌شناسی روسیه (Russian Museum of Ethnography) است. این موزه بیش از ۵۰۰ هزار اثر نمایشگاهی مرتبط با مردم‌شناسی و قوم‌شناسی فرهنگی مردم امپراتوری روسیه و شوروی در اختیار دارد که در نوع خود بسیار موردتوجه است. این موزه در سال ۱۹۰۲ به‌عنوان بخش قوم‌شناسی موزه دولتی روسیه شروع به کارکرده است، اما امروزه به‌عنوان یکی از موزه‌های موردتوجه سنت پترزبورگ به فعالیت خود ادامه می‌دهد. البته گردشگران نباید این موزه را با دیگر موزه قدیمی‌تر سنت پترزبورگ، یعنی موزه مردم‌شناسی و قوم‌شناسی (Museum of Anthropology and Ethnography) که با نام کانست‌کامرا (Kunstkamera) شناخته می‌شود اشتباه بگیرند. شما می‌توانید برای آشنایی با موزه کانست‌کامرا به وبلاگ ما مراجعه کنید.

هتل بزرگ اروپا (Grand Hotel Europe)

 

تماشای شکوه میدان هنر در تور روسیه

میدان هنر همچنین خانه یکی از بهترین هتل‌های سنت پترزبورگ، یعنی هتل بزرگ اروپا (Grand Hotel Europe) نیز به شمار می‌رود. این هتل مجلل یکی از هتل‌های لاکچری سنت پترزبورگ است که گردشگران زیادی برای استفاده از امکانات لوکس و مناسب این هتل از آن استفاده می‌کنند. ما پیش‌ازاین در وبلاگ خود به معرفی بهترین هتل‌های سنت پترزبورگ و همچنین ارزان‌ترین هتل‌های روسیه نیز پرداخته‌ایم که می‌تواند کمک شایانی به انتخاب گردشگران کرده و بهترین برنامه سفر را برای آن‌ها تنظیم کند.

تورهای مرتبط

برچسب ها تماشای شکوه میدان هنر در تور روسیه تور روسیه تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه تور سنت پترزبورگ جاذبه‌های سنت پترزبورگ موزه دولتی روسیه بهترین هتل‌های سنت پترزبورگ کاخ میخایلوفسکی تئاتر میخایلوفسکی

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه