وبلاگ گردشگری

تماشای یادبود امپراتورها در تور سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/01874

تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ یکی از مهم‌ترین و پرطرفدارترین شهرهای مقصد گردشگری در تور روسیه است که سالانه میلیون‌ها گردشگر برای بازدید از جاذبه‌های آن و همچنین استفاده از امکانات تفریحی و گردشگری فراوانی که این شهر در اختیار مهمانان خود قرار می‌دهد، به آن سفر می‌کنند. سنت پترزبورگ یک شهر تاریخی است که توسط پیتر کبیر در اوایل قرن ۱۸ام تأسیس‌شده و در ابتدای تأسیس به پایتخت امپراتوری روسیه تبدیل‌شده است. این شهر زیبا و تماشایی در طی دو قرن پس از تأسیس به یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پایتخت‌های اروپا تبدیل شد و حتی در دوران تاریک و وحشتناکی که پس از انقلاب اکتبر تا فروپاشی حکومت شوروی تجربه کرد، باعث نشد تا امروزه از زیبایی و اهمیت آن کاسته شود. باوجوداینکه سنت پترزبورگ در دوران جنگ جهانی بیش از ۹۰۰ روز تحت محاصره نیروهای ارتش نازی آلمان قرار داشت و به‌دفعات موردحمله هوایی و بمباران ارتش نازی قرار گرفت، امروزه با بازدید از این شهر و گردش در سطح سنت پترزبورگ شاهد جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی بسیاری خواهید بود که از دوران حکومت پیتر کبیر و جانشینان وی به‌جامانده است. امپراتورها و ملکه‌های زیادی در طی تاریخ سنت پترزبورگ بر روسیه حکومت کرده‌اند که هرکدام نیز نقش مهمی در پیشرفت و شکوفایی این شهر زیبا که به ونیس شمالی مشهور است، ایفا کرده‌اند. از پیتر کبیر، مؤسس سنت پترزبورگ و دعوت‌کننده معماران و هنرمندان اروپایی برای ساخت این پایتخت زیبا برای امپراتوری روسیه گرفته تا الکساندر سوم آخرین امپراتور روسیه هرکدام بخش مهمی از تاریخ سنت پترزبورگ را شکل داده‌اند که آشنایی با آن‌ها می‌تواند کمک شایانی به لذت بردن از تور سنت پترزبورگ شما کند. البته هر یک از این امپراتورها و ملکه‌ها نیز از خود یادگاری‌های زیادی، ازجمله قصرها، مراکز فرهنگی، مراکز گردشگری و تاریخی به‌جا گذاشته‌اند که می‌توانید در خلال برنامه‌های تور روسیه از آن‌ها دیدن کنید. یکی از جاذبه‌های روسیه نیز تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ است که هرکدام شکوه و عظمت خاصی به همراه دارند.

اسب‌سوار برنزی (Bronze Horseman)

 

تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ

برای تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ قطعاً باید در ابتدای امر به سراغ یکی از مشهورترین و باشکوه‌ترین مجسمه‌های یادبود از امپراتور پیتر اول و یا پیتر کبیر برویم که در میدان سنا (Senate Square) سنت پترزبورگ قرارگرفته است. این مجسمه زیبا و باشکوه از پیتر اسب‌سوار که بر روی یک تخته‌سنگ بزرگ نصب‌شده و در حال لگدمال کردن یک مار است، نمادهای زیادی به همراه دارد که همگی از شکوه و عظمت امپراتوری روسیه، اهمیت پیتر کبیر در شکل دادن به این امپراتوری و نابودی دشمنان امپراتوری روسیه خبر می‌دهند. جالب است بدانید که این مجسمه زیبا و باشکوه به دستور کاترین کبیر ساخته‌شده است. هدف پنهان کاترین کبیر برای ساخت چنین مجسمه‌ای از پیتر کبیر دریافت مقبولیت از مردم و اشرافیان امپراتوری روسیه بوده است چراکه کاترین کبیر اصلیت غیر روسی داشته است. البته باید در نظر داشته باشید که فعالیت‌های کاترین کبیر در دوران حکومت و همچنین عملکرد وی کاملاً از وی یک تصویر وطن‌پرست روسی به نمایش درآورده است. بدون شک مجسمه اسب‌سوار برنزی (Bronze Horseman) یکی از مشهورترین مجسمه‌های یادبود از پیتر کبیر و همچنین از مجسمه‌های یادبود مهم در تور روسیه است که نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهید.

نیکولاس اول (Nicholas I)

 

تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ

پس از اسب‌سوار برنزی، برای تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ، می‌توانیم به سراغ دیگر اسب‌سوار باشکوه سنت پترزبورگ یعنی مجسمه یادبود نیکولاس اول (Nicholas I) در میدان اسحاق مقدس (St. Isaac Square) کمی آن‌طرف‌تر از کلیسا مشهور اسحاق مقدس (St. Isaac’s Cathedral) برویم. طراح کلیسا اسحاق مقدس و این مجسمه یادبود باشکوه هر دو آگوست دی مونتفراند (Auguste de Montferrand) بوده است. اگرچه دی مونتفراند برای ساخت کلیسا اسحاق مقصد نزدیک به نیم‌قرن زمان احتیاج داشت، طراحی و ساخت این مجسمه بسیار سریع‌تر انجام پذیرفت و در کنار کلیسا باشکوه اسحاق مقدس در میدان مرتبط با آن نصب شد. البته به‌جز دی مونتفراند، معماران برجسته دیگری بر روی ساخت این مجسمه باشکوه فعالیت کرده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توانیم به پیوتر کلود (Pyotr Klodt) و نیکولای رامازانوف (Nikolai Ramazanov) اشاره کنیم. ازآنجایی‌که کلیسا اسحاق مقدس (St. Isaac’s Cathedral) قطعاً یکی از مقصدهای اصلی گردشگران در تور نوروزی روسیه است، پیشنهاد مي‌کنیم تا مدت کوتاهی از زمان خود را به بررسی این مجسمه باشکوه در میدان اسحاق مقدس اختصاص دهید و از جزئیات موردتوجه آن نهایت لذت را ببرید.

کاترین کبیر (Catherine the Great)

 

تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ

پس از پیتر کبیر تا به سلطنت رسیدن الکساندر اول، چندین ملکه امور سلطنت را به دست گرفتند که هرکدام تأثیر مهمی در سرنوشت روسیه و پیشرفت سنت پترزبورگ به‌عنوان یکی از مطرح‌ترین پایتخت‌های اروپا داشته‌اند. یکی از این ملکه‌ها، کاترین کبیر بوده است که بسیاری از گردشگران می‌توانند برای بازدید از مجسمه یادبود وی در خلال تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ به میدان استروفسکی (Ostrovsky Square) یعنی جایی که تئاتر الکساندریسنکی (Alexanderinsky Theatre) و موزه تئاتر (Museum of Theatre) قرارگرفته است، بروند. در دوران کاترین کبیر هنر و فرهنگ سنت پترزبورگ و امپراتوری روسیه پیشرفت‌های قابل‌مشاهده‌ای داشت و بسیاری دوران سلطنت وی را دوران طلایی امپراتوری روسیه می‌نامند، به همین دلیل قرار دادن مجسمه یادبود وی که تصویر چندین شاعر، نویسنده، شخصیت مهم نظامی و دربار امپراتوری روسیه در آن زمان آن را همراهی مي‌کنند، در این میدان و مرکز فرهنگی مهم در تور روسیه، اتفاق چندان عجیب و دور از ذهنی به نظر نمی‌آید. میدان استروفسکی (Ostrovsky Square) و مراکز فرهنگی آن بدون شک یکی از مقاصد اصلی است که پس از دریافت ویزای روسیه و سفر به سنت پترزبورگ نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهید.

الکساندر اول (Alexander I)

 

تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ

اگرچه مجسمه‌های یادبود دیگری از این امپراتور بزرگ در سنت پترزبورگ وجود دارد، ستون الکساندر (Alexander Column) در میدان کاخ (Palace Square) میدان اصلی شهر یکی از مشهورترین سازه‌های یادبود از الکساندر اول است که می‌توانید در تور روسیه از آن دیدن کنید. بدون شک تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ بدون بازدید از ستون الکساندر در مقابل یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های سنت پترزبورگ یعنی موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) و کاخ زمستانی (Winter Palace) امکان‌پذیر نخواهد بود. البته تقریباً تمام گردشگران تور تابستان روسیه در خلال برنامه‌های بازدید خود از میدان کاخ (Palace Square) و موزه آرمیتاژ دیدن خواهند کرد که به این واسطه می‌توانند وقت کمی از تور خود را به تماشای ستون الکساندر و جزئیات موردتوجه آن اختصاص دهند. این ستون ۴۸ متری در سال ۱۸۳۴ توسط أگوست دی مونتفراند (Auguste de Montferrand) در مقابل کاخ زمستانی نصب‌شده است. دی مونتفراند ارادت خاصی به الکساندر اول داشت و در طراحی چهره فرشته این ستون یادبود از چهره الکساندر اول استفاده کرده است.

الکساندر دوم (Alexander II)

 

تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ

الکساندر دوم اولین امپراتور روسیه است که توسط انقلابیون ترور و کشته‌شده است. اگرچه از وی نیز مجسمه‌های یادبود زیادی در سنت پترزبورگ وجود دارد، مشهورترین بنای یادبود مرتبط با وی کلیسا ناجی غلتیده در خون (The Church of Our Savior on Spilled Blood) است که فرزندش الکساندر سوم در محل ترور پدرش تأسیس کرده است. این کلیسا یکی از جاذبه‌های سنت پترزبورگ است که گردشگران زیادی در خلال برنامه‌های تور روسیه از آن دیدن می‌کنند. بدون شک کلیسا ناجی غلتیده در خون یکی از مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ است که گردشگران برای تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ به آن مراجعه می‌کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این کلیسا به وبلاگ ما مراجعه کنید.

الکساندر سوم (AlexanderIII)

 

تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ

الکساندر سوم آخرین امپراتوری روسیه بوده است که از مجسمه یادبود وی در دوران امپراتوری روسیه رونمایی شده است. البته رونمایی از این مجسمه خود بحث‌های زیادی به دنبال داشته است. ازآنجایی‌که مجسمه یادبود الکساندر سوم چیزی از شکوه و عظمتی که دربار امپراتوری و اشراف‌زادگان از مجسمه وی انتظار داشتند را به همراه نداشت، بسیاری انگشت انتقاد به سمت طراح آن پاولو تروبتسکوی (Paolo Trubetskoy) گرفتند، اما درنهایت این مجسمه در جای خود یعنی میدان وستانیا (Ploshchad Vosstaniya) باقی ماند. امروزه گردشگران تور روسیه می‌توانند از این مجسمه یادبود که سومین مجسمه اسب‌سوار سنت پترزبورگ است در مقابل کاخ مرمری (The Marble Palace) یکی دیگر از جاذبه‌های مطرح تور سنت پترزبورگ دیدن کنند.

تورهای مرتبط

برچسب ها تماشای یادبود امپراتورهای برجسته در تور سنت پترزبورگ تور سنت پترزبورگ تور روسیه تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه آفر تور روسیه ویزای روسیه سفر به روسیه بازدید از سنت پترزبورگ جاذبه‌های سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه