وبلاگ گردشگری

بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/99ccf

بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ

تور روسیه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تفریحی و گردشگری در جهان است که سالانه توجه میلیون‌ها گردشگر را به این کشور پهناور اروپایی جلب می‌کند. وسعت روسیه به‌اندازه دو قاره آسیا و اروپا است، به همین دلیل مقصدهای گردشگری زیادی در این کشور به چشم می‌خورد که توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند. مسکو پایتخت روسیه یکی از این شهرهای مقصد گردشگری است که توانایی جلب رضایت میلیون‌ها گردشگر در سال را دارد. شهر تفرجگاهی سوچی نیز به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مقصدهای گردشگری برای کسانی که قصد استراحت و تفریح و استفاده از امکانات مدرن تفریحی، سرگرمی و گردشگری را دارند، در تور روسیه معرفی می‌شود. کازان، دیگر شهر تاریخی است که گردشگران می‌توانند به‌عنوان مقصد اصلی خود در هنگام سفر به روسیه از آن بهره ببرند. با تمام این وجود، یک شهر که توانایی جلب رضایت هر گردشگر با هر سلیقه متفاوتی را در اختیار دارد، سنت پترزبورگ، پایتخت فرهنگی روسیه است. بدون شک گردشگرانی که از سنت پترزبورگ دیدن کرده باشند می‌توانند گواهی دهند که برای بازدید از تمام جاذبه‌های سنت پترزبورگ و مکان‌های دیدنی این شهر زیبا و تاریخی و همچنین استفاده از تمام امکانات سرگرم‌کننده و تفریحی این شهر هفته‌ها زمان لازم است. گردشگرانی که قصد بازدید از سنت پترزبورگ را داشته باشند، قطعاً باید با استفاده از راهنمایی‌های ما و دیگر برگزارکنندگان تور روسیه یک برنامه دقیق مطابق با سلیقه و انتظاراتشان از سفر به روسیه تنظیم نمایند تا بتوانند از بیشترین امکانات ممکن در خلال برنامه‌های تور روسیه استفاده نمایند. ازآنجایی‌که سنت پترزبورگ به‌عنوان پایتخت فرهنگی روسیه معرفی می‌شود، مواجهه با تعداد زیادی مکان دیدنی و جاذبه گردشگری مرتبط با فرهنگ و هنر روسیه اتفاق عجیب و غیرمنتظره‌ای نیست. بسیاری از جاذبه‌های سنت پترزبورگ را موزه‌های فرهنگی و تاریخی تشکیل می‌دهند که نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهید. یکی از مشهورترین نمونه‌های این مورد موزه‌های موجود در کاخ شرمیتف (Sheremetev Palace) است.

 

بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ

گردشگرانی که قصد بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ را دارند باید در نظر داشته باشند که این کاخ، خانه چندین موزه مختلف است که در کنار زیبایی طراحی داخلی این کاخ توانسته‌اند توجه بسیاری از گردشگران تور سنت پترزبورگ به خود جلب نمایند. اگر سفر در زمان امکان‌پذیر بود و گردشگران می‌توانستند در خلال برنامه‌های تور روسیه به گذشته و به اواخر قرن هجدهم و یا اوایل قرن نوزدهم سفر کنند، به‌راحتی می‌توانستند شکوه و عظمت بزرگ‌ترین ملک اشرافی سنت پترزبورگ در آن زمان را از نزدیک مشاهده کنند. اگرچه امروزه به نسبت گذشته باشکوه خود فضای بسیار کمی را در کناره رودخانه فونانکا (Fontanka River Embankment) اشغال کرده است، کاخ شرمیتف در دوران شکوه و عظمت خود یکی از بزرگ‌ترین ملک‌های اشرافی سنت پترزبورگ به شمار می‌رفته است که علاوه بر وسعت باغ‌های آن، از بیمارستان خصوصی، تئاتر شخصی و بسیاری ساختمان‌ها و سازه‌های دیگر تشکیل می‌شده است. تئاتر شرمیتف نیز که از رعیت‌های این خانه تشکیل‌شده بود محل اصلی گردهمایی اشراف‌زادگان برای تماشای بهترین تئاترهای سنت پترزبورگ در آن زمان بوده است. به‌طورکلی، کاخ شرمیتف در کنار خانه دادن به خانواده اشرافی شرمیتف، یکی از مراکز فرهنگی مهم سنت پترزبورگ در اواخر قرن هجدهم تا اواسط قرن نوزدهم به شمار می‌رفته است. یکی از نام‌های مشهوری که به کاخ شرمیتف نسبت داده می‌شود، خانه فواره‌ای است. دلیل این نام‌گذاری وجود تعداد زیادی چشمه و حوض که با فواره‌های بی‌نظیری تزئین شده و در نقاط مختلف باغ بزرگ شرمیتف نصب‌شده بودند، بوده است. حتی امروزه نیز بسیاری از اهالی سنت پترزبورگ از این کاخ با نام خانه فواره‌ای یاد می‌کنند.

 

بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ

گردشگرانی که در خلال برنامه‌های تور نوروزی روسیه قصد بازدید از کاخ شرمیتف را داشته باشند، می‌توانند با مطالعه بخشی از تاریخچه باشکوه آن، درک بهتری از تصاویری که از این قصر در خلال برنامه‌های تور روسیه مشاهده می‌کنند، کسب نمایند. ملکی که در دهه ۱۷۴۰ کاخ شرمیتف بر روی آن ساخته‌شده است، از سال ۱۷۱۲ به ژنرال بوریس شرمیتف (Boris Sheremetev) تعلق داشت. ملک اشرافی شرمیتف البته به دست فرزندان و وارثان وی ساخته و در اواخر قرن هجدهم به دوران اوج شکوه خود رسید. اولین کاخ باشکوه در این ملک اشرافی توسط معمار روسی دیمیتریف (Dmitriev) طراحی و ساخته شد تا با کاخ‌های اطراف همچون کاخی که راسترلی (Rastrelli) ایتالیایی برای ملکه کاترین کبیر ساخته بود همخوانی داشته باشد. در طول تاریخ نیز بازسازی‌های زیادی در این کاخ صورت گرفته و معماران زیادی برای افزایش شکوه و عظمت این کاخ اشرافی به خدمت گرفته شدند. ازجمله مشهورترین معمارانی که در کاخ شرمیتف فعالیت کرده‌اند مي‌توانیم به ساوا چواکینسکی (Savva Chevakinsky) و فیودور آرگانوف (Fyodor Argunov) اشاره کنیم که در دهه ۱۷۵۰ فضای داخلی کاخ شرمیتف را موردبازسازی قراردادند. نزدیک به سی سال بعد در سال ۱۷۸۸ نیز ایوان استاروف (Ivan Starov) روسی کاخ شرمیتف را موردبازسازی قرار داد. در این سال‌ها، اعضای خانواده شرمیتف آثار هنری متعددی نیز جمع‌آوری کردند و مجموعه بی‌نظیری را در داخل کاخ گرد هم آورده بودند که در میان آثار هنری مشهور در این مجموعه می‌توانیم به نقاشی‌هایی از رافائل (Raphael)، پائولو ورونزی (Paolo Veronese) و آنتونیو دا کورژیو (Antonio da Correggio) اشاره کنیم. پس از انقلاب اکتبر، کاخ شرمیتف به دارایی ملی منتقل شد و در اختیار سازمان‌های مختلفی قرار گرفت. در ابتدا بین سال‌های ۱۹۱۸ تا ۱۹۳۱ این کاخ خانه موزه خانواده اشرافی (Museum of Noble Household) بود و پس‌ازآن به یک موسسه تحقیقاتی تبدیل شد که در آن زمان تقریباً تمام طراحی داخلی باشکوه و تاریخی آن نابود شد. پس از فروپاشی حکومت شوروی این کاخ در اختیار موزه تئاتر و موسیقی (Museum of Theatre and Music) قرار گرفت و کار بر روی بازسازی کاخ شرمیتف و بازگرداندن شکوه و عظمت به طراحی داخلی آن از اواخر دهه ۱۹۸۰ آغاز شد.

بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌هایی که گردشگران تور تابستان روسیه در هنگام بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ از آن دیدن می‌کنند، مجموعه بی‌نظیر موزه موسیقی است که تحت نظارت موزه تئاتر و موسیقی سنت پترزبورگ فعالیت می‌کند. موزه موسیقی در سال ۱۹۹۰ تأسیس و در طی سال‌ها به مجموعه بزرگ آن افزوده‌شده است. در حال حاضر موزه موسیقی سنت پترزبورگ (Museum of Music) نزدیک به ۳۰۰۰ آلت موسیقی و ساز خاص در اختیار دارد که یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های جهان و بهترین موزه مرتبط با موسیقی روسیه به شمار می‌رود. در میان آلات موسیقی این مجموعه از سازهای کلاسیک تا سازهای سنتی روسیه و دیگر نقاط جهان یافت می‌شود که برای علاقه‌مندان به این سبک هنری موردتوجه است. اگرچه طراحی داخلی این کاخ که در اواخر دهه ۱۹۸۰ موردبازسازی کامل قرارگرفته است و همچنین موزه موسیقی که یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی سنت پترزبورگ به شمار می‌رود دلایل کافی برای بازدید از کاخ شرمیتف در تور روسیه به‌حساب می‌آیند، این کاخ همچنین خانه یکی دیگر از موزه‌های هنری مهم سنت پترزبورگ یعنی موزه یادبود آنا آخماتووا (Anna Akhmatova Memorial Museum) نیز هست که علاقه‌مندان به ادبیات روسیه به‌خصوص به ادبیات عصر نقره‌ای نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهند.

 

بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ

موزه یادبود آنا آخماتووا (Anna Akhmatova Memorial Museum) در بال جنوبی کاخ شرمیتف واقع‌شده است. یکی از دلایلی که این موزه در کاخ شرمیتف برپاشده این است که آنا آخماتووا در دو بازه مختلف در این کاخ زندگی کرده است و تأسیس موزه یادبود در محل زندگی سابق هنرمندان در روسیه امری معمول و سنتی به‌حساب می‌آید. بسیاری از گردشگران در هنگام بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ از موزه یادبود آنا آخماتووا نیز دیدن می‌کنند تا با زندگی شخصی، فعالیت ادبی وی و همچنین آثاری که منتشر کرده است آشنا شوند. گردشگران ما نیز می‌توانند با استفاده از برنامه‌های تور لحظه آخری روسیه به سنت پترزبورگ سفرکرده و از این کاخ زیبا و موزه‌های دیدنی آن در تور روسیه دیدن کنند.

تورهای مرتبط

برچسب ها بازدید از کاخ شرمیتف در تور سنت پترزبورگ تور سنت پترزبورگ جاذبه‌های سنت پترزبورگ تور روسیه تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه سفر به روسیه سفر به سنت پترزبورگ موزه آنا آخماتووا موزه موسیقی کاخ شرمیتف خانه فواره‌ای

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه