وبلاگ گردشگری

بازدید از موزه لئو تولستوی در تور مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/664c3

بازدید از موزه لئو تولستوی در تور مسکو

تور مسکو یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تفریحی و گردشگری در تور روسیه است که سالانه توجه میلیون‌ها گردشگر از سراسر جهان را به خود جلب می‌کند. برنامه‌های تفریحی تور مسکو به‌قدری جذاب هستند که بتوانند رضایت این تعداد از گردشگر را به‌راحتی جلب نمایند. مسکو یک شهر تاریخی با پیشینه موردتوجه است که در آن گردشگران می‌توانند از مکان‌های تاریخی فراوان و موزه‌های جذاب دیدن کرده و در کنار این امر به بازدید از مکان‌های فرهنگی و مذهبی مهم بپردازند. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های روسیه در مسکو نیز میدان سرخ (Red Square) است که خود از چندین جاذبه مسکو همچون کلیسا باسیل مقدس (St. Basil’s Cathedral)، مرکز خرید گام (Gum Mall)، کلیسا کازان (Kazan Cathedral)، مقبره لنین (Lenin’s Mausoleum) و موزه تاریخ روسیه (State Historical Museum) میزبانی می‌کند. کرملین (Kremlin) دیگر جاذبه مهم دیگر مسکو نیز درست چسبیده به میدان سرخ واقع‌شده است و گردشگرانی که از میدان سرخ دیدن می‌کنند، بدون شک از مجموعه بزرگ کرملین که از لحاظ تاریخی، فرهنگی، سیاسی، هنری و مذهبی از اهمیت ویژه‌ای در تور مسکو برخوردار است نیز دیدن می‌کنند. در هنگام سفر به روسیه، برنامه‌های مختلف گردشگری در مقابل شما قرار دارند که می‌توانید با توجه به هدف شما از سفر به مسکو، یکی از این برنامه‌ها را به‌عنوان برنامه اصلی تور مسکو انتخاب نمایید. یکی از دلایل اصلی برای سفر به مسکو که توسط گردشگران عنوان می‌شود، آشنایی با فرهنگ، هنر و ادبیات روسیه است. مسکو یکی از شهرهای مقصد گردشگری در تور روسیه است که از موزه‌های فرهنگی و ادبی زیادی میزبانی می‌کند. یکی از مشهورترین نویسندگان روسیه که موزه‌ها و بناهای یادبود زیادی از وی در تور روسیه وجود دارد، لئو تولستوی است که گردشگران می‌توانند از موزه یادبود وی در تور مسکو دیدن کنند.

 

بازدید از موزه لئو تولستوی در تور مسکو

کنت لو نیکولایویچ تولستوی (Count Lev Nikolayevich Tolstoy) که در جهان با نام لئو تولستوی مشهور است، به‌عنوان یکی از بهترین و بزرگ‌ترین نویسندگان روسی در تمام تاریخ شناخته می‌شود. لئو تولستوی در بین سال‌های ۱۹۰۲ تا ۱۹۰۹، پنج بار نامزد دریافت جایزه ادبیات نوبل و سه بار جایزه صلح نوبل شده است که در کمال تعجب هیچ‌گاه برنده این جایزه‌ها نشده است. لئو تولستوی به‌قدری در جهان شهرت دارد که از آثار وی میلیون‌ها نسخه به زبان‌های مختلف ترجمه و به فروش رسیده است و همچنین آثار هنری مختلف زیادی همچون آثار سینمایی، تئاتر، باله و دیگر فرم‌های هنری با الهام گرفتن از آثار ادبی وی ساخته‌شده‌اند. گردشگران تور مسکو نیز فرصت بازدید از چندین موزه یادبود مختلف از وی در خلال برگزاری برنامه‌های تور روسیه را در اختیاردارند. لئو تولستوی در سال ۱۸۲۸ در تولا در امپراتوری روسیه به دنیا آمده است و پس از ۸۲ سال زندگی در سال ۱۹۱۰ در امپراتوری روسیه چشم از جهان بسته است. در طول فعالیت کاری وی، آثار زیادی از وی انتشاریافته است که از میان آن‌ها می‌توانیم به آثار مشهور ادبی جهان همچون جنگ و صلح (War and Peace)، آنا کارنینا (Anna Karenina)، مرگ ایوان ایلیچ (The Death of Ivan Ilyich) و حاجی مراد (Hadji Murad) اشاره‌کنیم. در کنار این آثار ادبی، لئو تولستوی همچنین به نوشتن نمایشنامه و مقاله‌های فلسفی نیز مشغول بوده است. یکی از نکات موردتوجه در رابطه با زندگی لئو تولستوی، سبک ساده‌زیستی زندگی وی بوده است که در عنوان اشرافی وی کاملاً در تضاد بوده است. باوجوداینکه عقاید سیاسی و مذهبی وی هیچ‌گاه نقش پررنگی در آثار وی نداشته‌اند، در دوران شوروی، یک موج سیاسی و مذهبی برگرفته از آثار وی تشکیل شد که به تولستوییان مشهور بود. گردشگرانی که قصد آشنایی بیشتر با زندگی شخصی و فعالیت کاری لئو تولستوی داشته باشند، می‌توانند در هنگام سفر به روسیه از یکی از مشهورترین موزه‌های اختصاص‌یافته به وی، موزه لئو تولستوی در مسکو دیدن کنند.

 

بازدید از موزه لئو تولستوی در تور مسکو

گردشگرانی که علاقه خاصی به ادبیات روسیه و همچنین لئو تولستوی دارند، انتخاب‌های زیادی برای بازدید از موزه‌های یادبود وی در تور روسیه در مقابل خود می‌بینند. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای آشنایی با این هنرمند و نویسنده بزرگ جهان، موزه یادبود لئو تولستوی در خیابان پریچیستنکا (Prechistenka) است. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این موزه برای گردشگرانی که قصد بازدید از موزه لئو تولستوی در تور مسکو را دارند، فاصله مناسب این موزه با مرکز گردشگری مسکو است. بیشتر گردشگران ترجیح می‌دهند تا از جاذبه‌های مسکو در نزدیکی مرکز شهر دیدن کنند تا فرصت بیشتری برای بازدید از دیگر جاذبه‌های روسیه در مسکو و هزینه کمتری در رفت‌وآمد شهری صرف کنند. البته ناگفته نماند که یکی از بهترین روش‌های برای جابه‌جایی در سطح شهر در مسکو، مترو مسکو است که گردشگران زیادی در خلال برگزاری تور نوروزی روسیه از آن بهره می‌برند. حتی برخی از ایستگاه‌های مترو مسکو نیز به‌عنوان بخشی از جاذبه‌های روسیه معرفی می‌شود که می‌توانید برای آشنایی بیشتر با آن‌ها به وبلاگ ما مراجعه کنید. موزه لئو تولستوی در خیابان پریچیستنکا (Prechistenka) ساختمان مرکزی موزه یادبود لئو تولستوی است که چندین شعبه در بخش‌های مختلف مسکو در اختیار دارد. این موزه یکی از بهترین مکان‌های ممکن برای گردشگرانی است که قصد آشنایی با زندگی شخصی و فعالیت ادبی لئو تولستوی در طول زندگی وی دارند.

بازدید از موزه لئو تولستوی در تور مسکو

ساختمانی که امروزه به مجموعه اصلی موزه لئو تولستوی که بازگوکننده زندگی شخصی و فعالیت کاری وی است، یک عمارت قدیمی و باشکوه است که در سال ۱۸۱۷ توسط معمار مشهور روسی آفاناسی گریگوریف (Afanasy Grigoriev) در راستای برنامه‌های بازسازی مسکو پس از آتش ۱۸۱۲ ساخته‌شده است. این عمارت کوچک اما باشکوه چوبی یک نمونه عالی از معماری امپراتوری مسکو است که طراحی داخلی آن از سالن‌های تشریفاتی بزرگ با نقاشی‌های سقفی فوق‌العاده بهره می‌برد و در طراحی خارجی آن از ستون‌های سفید رنگ و نقش‌نگاره‌های باشکوه استفاده‌شده است. این عمارت زیبا با حیاط‌خلوت کوچک آن نمونه عالی از خانه اشرافی شهری است که در سال ۱۹۲۰ توجه بولگاکوف (Bulgakov) سرپرست موزه را به خود جلب کرد. در صد سال گذشته، این عمارت در خیابان پریچیستنکا (Prechistenka) با نام لئو تولستوی گره‌خورده و دیگر نمی‌توان این عمارت را بدون موزه لئو تولستوی تصور کرد. یکی از مهم‌ترین برنامه‌های تفریحی و گردشگری در تور تابستان روسیه نیز بازدید از این موزه و دیگر موزه‌های ادبی روسیه است که می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این موزه‌ها به وبلاگ ما مراجعه کنید.

بازدید از موزه لئو تولستوی در تور مسکو

اگرچه این موزه در ظاهر از فضای کمی برای نمایش آثار نمایشگاهی مربوط به لئو تولستوی برخوردار است، گردشگرانی که در هنگام سفر به روسیه برای بازدید از موزه لئو تولستوی در تور مسکو اقدام می‌کنند، با یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های نمایشگاهی مربوط به زندگی شخصی و کاری لئو تولستوی مواجه خواهند شد. موزه لئو تولستوی نزدیک به ۱۷۰ هزار اثر مربوط به این نویسنده بزرگ ازجمله تصاویر هنری، آثار ادبی، نسخه‌های خطی، عکس‌های شخصی، آثار دیگر هنرمندان برگرفته از آثار لئو تولستوی و بسیاری آثار نمایشگاهی دیگر در اختیار دارد که در چندین سالن و همچنین دیگر زیرمجموعه‌های موزه لئو تولستوی به نمایش درآمده است. یکی از مزیت‌های در اختیار داشتن این تعداد اثر نمایشگاهی، باز بودن دست سرپرست و مسئولان موزه برای طراحی سالن‌های هدف‌دار است که گردشگران در خلال بازدید از این موزه از آن‌ها دیدن می‌کنند. برای مثال یکی از سالن‌های این موزه به زندگینامه و اجداد لئو تولستوی اختصاص داده‌شده است و به خاندان اشرافی وی پرداخته است. در اتاقی دیگر دوران کودکی لئو تولستوی به نمایش درآمده و در دیگر سالن گردشگران می‌توانند از آثار وی همچون رمان مشهور جنگ و صلح (War and Peace) دیدن کرده و با این آثار آشنا شوند. اگر شما نیز به ادبیات روسیه و این هنرمند بزرگ بین‌المللی علاقه دارید و دوست دارید تا با زندگی شخصی و کاری وی آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم که از موزه لئو تولستوی در خلال برنامه‌های تور روسیه دیدن کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها بازدید از موزه لئو تولستوی در تور مسکو تور مسکو تور روسیه سفر به روسیه تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه جاذبه‌های روسیه جاذبه‌های مسکو سفر به مسکو موزه‌های ادبی روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه