وبلاگ گردشگری

برترین رقص‌های باله در تور روسیه راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/656f5

برترین رقص‌های باله در تور روسیه

یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های سفر در دنیا، برگزاری تور روسیه است. برنامه‌های گردشگری و تفریحی زیادی در تور روسیه وجود دارد که می‌تواند میلیون‌ها گردشگر را به‌سوی این کشور جذب کند. شهرهای مقصد گردشگری زیادی در روسیه وجود دارند که به مقصد اصلی گردشگران تبدیل می‌شوند. مسکو پایتخت روسیه یکی از این شهرهای تاریخی است که از جاذبه‌های زیادی برخوردار است. موزه‌ها و مکان‌های تاریخی زیادی در مسکو وجود دارند که به بخش مهمی از تور مسکو تبدیل می‌شوند. برنامه‌های تفریحی همچون تور کشتی کروز بر روی رودخانه مسکو نیز از برنامه‌هایی است که توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. سنت پترزبورگ، دیگر مقصد گردشگری مهم در تور روسیه نیز از شهرهایی فرهنگی و تاریخی روسیه است که برنامه‌های متفاوتی نسبت به مسکو به بازدیدکنندگان خود ارائه می‌کند. موزه‌های هنری همچون دومین موزه بزرگ هنری جهان، موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) و قصرها و باغ‌های سلطنتی بزرگ همچون پترهوف (Peterhof) و قصرهای پوشکین (Pushkin) از مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری سنت پترزبورگ هستند که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهند. البته برخی از برنامه‌های تفریحی و گردشگری در شهرهای مختلف مقصد گردشگری در تور روسیه مشترک هستند. برای مثال یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی و هنری که بسیاری از گردشگران در هنگام سفر به روسیه، آن را در برنامه‌های خود قرار می‌دهند، تماشای اجرای باله روسی (Russian Ballet) است.

 

برترین رقص‌های باله در تور روسیه

باله روسی در چند دهه اخیر به یکی از محبوب‌ترین سبک‌های رقص باله در جهان تبدیل‌شده است. اگرچه اصلیت باله به کشورهای ایتالیا و فرانسه بازمی‌گردد، روسیه توانسته است نام خوبی برای خود در این زمینه دست‌وپا کند. حتی بسیاری از علاقه‌مندان به این سبک که فرصت تماشای شکوه رقص باله روسی در تور روسیه را ندارند، این فرصت را در هنگام برگزاری تورهای جهانی شرکت‌های مطرح باله روسی در کشور محل زندگی خود پیدا می‌کنند. بااین‌وجود برخی از گردشگران تنها فرصت لذت بردن از این سبک هنری را در هنگام سفر به روسیه پیدا می‌کنند. به همین دلیل است که بسیاری از گردشگران ایرانی نیز در هنگام برگزاری تور نوروزی روسیه، تماشای باله روسی را در برنامه‌های تفریحی و گردشگری خود قرار می‌دهند. باله روسی از دوران سلطنت پیتر کبیر و انتقال پایتخت به سنت پترزبورگ وارد امپراتوری روسیه شده است. پیتر کبیر علاقه زیادی به فرهنگ غربی و اضافه کردن بخش‌هایی از این فرهنگ به امپراتوری روسیه داشت. یکی از این موارد نیز اضافه کردن رقص باله به‌عنوان یکی از اجراهای هنری مخصوص دربار و فعالیت‌های فرهنگی و تفریحی برای اشراف‌زادگان بوده است. در طول سه قرن، باله روسی از هیچ تشکیل‌شده و پیشرفت‌های زیادی داشته است. اگرچه در دوران حکومت شوروی این سبک هنری تا حدود زیادی در شوروی محدود شد، اما در همان زمان آغاز تورهای جهانی شرکت‌های مطرح باله روسیه و انتشار فرهنگ روسی برای جهانیان آغاز شد که به پیشرفت این صنعت و این سبک هنری در روسیه منجر شد.

 

برترین رقص‌های باله در تور روسیه

آشنایی با برترین نمایش‌های باله روسی در دنیا یکی از اولین قدم‌های گردشگران برای انتخاب بهترین برنامه گردشگری در تور روسیه است، اما در کنار انتخاب نمایش، انتخاب محل تماشای آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگرچه در بیشتر شهرهای مقصد گردشگری در روسیه امکان تماشای نمایش باله وجود دارد، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای مقصد گردشگری در روسیه که سالن‌های نمایش زیادی در آن وجود دارد، سنت پترزبورگ است. تعداد سالن‌های نمایش زیادی در تور سنت پترزبورگ وجود دارند که گردشگران می‌توانند از آن‌ها برای تماشای نمایش باله روسی استفاده کنند. یکی از مشهورترین سالن‌های نمایش باله در سنت پترزبورگ، سالن مارینسکی (Mariinsky Theatre) است. این سالن که در میدان تئاتر واقع‌شده است، یکی از بزرگ‌ترین و قدیمي‌ترین سالن‌های نمایش در پایتخت فرهنگی روسیه به شمار می‌رود. در کنار سالن تئاتر مارینسکی نیز سالن‌های میخایلوفسکی (Mikhailovsky Theatre)، سالن تئاتر موسیقی کمیکال و سالن باله آرورا ParsPalad.com/b/6d1fd قرار دارند که از کیفیت عالی و طراحی داخلی فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با سالن‌های برتر تئاتر در سنت پترزبورگ و مسکو به وبلاگ ما مراجعه کنید. حال قصد معرفی پنج نمایش باله روسی مشهور در دنیا را داریم.

باله زیبای خفته (Sleeping Beauty)

 

برترین رقص‌های باله در تور روسیه

یکی از مشهورترین رقص‌های باله روسی در دنیا، باله زیبای خفته است. این نمایش سه پرده‌ای که توسط پدر باله روسیه در سنت پترزبورگ در قرن نوزدهم ساخته‌شده است، یکی از نمایش‌هایی است که گردشگران نباید فرصت تماشای آن را از دست بدهند. ماریوس پتیپای (Marius Petipa) فرانسوی که برای توسعه باله در روسیه به این کشور دعوت‌شده بود، یکی از مشهورترین و تأثیرگذارترین شخصیت‌های دنیای باله و رقص کلاسیک به شمار می‌رود. در زمان روی صحنه رفتن نمایش زیبای خفته، نزدیک به سی سال از ریاست ماریوس پتیپا بر تئاتر مارینسکی می‌گذشت. البته فرهنگ و هنر روسیه از جهتی خارج از بحث نمایشی نیز مدیون نمایش زیبای خفته است چراکه دو هنرمند مشهور روسی یعنی آنا پاولووا (Anna Pavlova) و الکساندر بنوویس (Alexandre Benois) پس از تماشای این نمایش در کودکی تصمیم به فدا کردن زندگی خود در راه باله روسی گرفتند.

باله اسپارتاکوس (Spartacus)

 

برترین رقص‌های باله در تور روسیه

یکی دیگر از نمایش‌های مشهور باله روسی که تقاضای زیادی در تورهای خارج از کشور شرکت‌های باله نیز دارد، نمایش اسپارتاکوس است. نمایش اسپارتاکوس به دلیل جنب‌وجوش فراوان و شکل و شمایل جنگی و رزمی بی‌شباهت به مسابقات ورزشی نیست، حداقل می‌توان گفت که هیجان تماشای این باله روسیه کمتر از تماشای مسابقات ورزشی محبوب همچون فوتبال نیست. این نمایش باله توسط آرام خاچاتوریان (Aram Khachaturian) نوشته‌شده است، البته در طول تاریخ برداشت‌های متفاوتی از آن شکل‌گرفته و هرکدام نیز موردتوجه علاقه‌مندان به باله روسی قرارگرفته‌اند.

باله رقاص معبد (La Bayadere)

 

برترین رقص‌های باله در تور روسیه

یکی دیگر از شاهکارهای ماریوس پتیپای (Marius Petipa) در تاریخ باله روسیه، باله رقاص معبد (La Bayadere) است. این باله نیز یکی از برنامه‌هایی است که گردشگران نباید فرصت تماشای آن در تور سنت پترزبورگ را از دست بدهند. باله رقاص معبد یکی از باله‌هایی است که در دوران حکومت شوروی به‌شدت به آن پرداخته شد و نمایش آن پیشرفت‌های بسیاری کرد. این باله نیز یکی از نمایش‌هایی است که به‌صورت اختصاصی برای بالرین مشهوری بنام اکاترینا واظم (Ekaterina Vazem) نوشته‌شده است.

باله فندق‌شکن (Nutcracker)

 

برترین رقص‌های باله در تور روسیه

یکی از مشهورترین نام‌های در تاریخ باله روسی، آهنگساز و تنظیم‌کننده مشهور، پیوتر چایکوفسکی (Pyotr Ilyich Tchaikovsky) بوده است. نام چایکوفسکی در تاریخ باله روسی به‌شدت می‌درخشد و تعداد زیادی از کارهای مشهور در باله روسی نیز توسط وی ساخته‌شده است. یکی از این نام‌ها، باله فندق‌شکن است. اگرچه باله فندق‌شکن هیچ ارتباطی به کریسمس ندارد، اما به دلیل نحوه اجرا و لباس‌های بازیگران و رقاصان بر روی صحنه و همچنین حضور کودکان در نمایش در دوران کریسمس به‌شدت از آن استقبال می‌شود. شما نیز می‌توانید در هنگام سفر به روسیه در دوران ژانویه و کریسمس از این نمایش زیبا دیدن کرده و از تماشای آن لذت ببرید.

باله دریاچه قو (Swan Lake)

 

برترین رقص‌های باله در تور روسیه

آخرین اثری که قصد معرفی آن را داریم، یکی دیگر از شاهکارهای هنری چایکوفسکی است که بدون شک نام آن را بیش از دیگر آثار معرفی‌شده شنیده‌اید. نمایش باله دریاچه قو (Swan Lake) یکی از مشهورترین آثار باله روسی است که در جهان شناخته‌شده است. بسیاری از گردشگران در هنگام سفر به روسیه و در هنگام برگزاری تور تابستان روسیه از این نمایش دیدن کرده و از آن لذت می‌برند.

تورهای مرتبط

برچسب ها برترین رقص‌های باله در تور روسیه تور روسیه تور تابستان روسیه تور نوروزی روسیه باله روسی جاذبه‌های روسیه تور سنت پترزبورگ سفر به روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه