وبلاگ گردشگری

مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ - خیابان نوسکی راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/e8aab

مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ - خیابان نوسکی

تور سنت پترزبورگ مملو از جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی است که گردشگران می‌توانند در خلال برنامه‌های سفر به روسیه از آن‌ها استفاده کرده و لذت ببرند. هر یک از جاذبه‌های سنت پترزبورگ می‌تواند به بخش مهمی از برنامه‌های سفر شما تبدیل شود. موزه‌های فراوان، گالری‌های هنری، برنامه‌های تفریحی، مکان‌های تاریخی، موزه‌های سیاسی و مراکز فرهنگی همه در اختیار گردشگران قرار دارند تا یک سفر لذت‌بخش به روسیه را تجربه کنند. البته نباید فراموش کنید که در تور سنت پترزبورگ، تعداد جاذبه‌های گردشگری به‌اندازه‌ای زیاد هستند که شاید فرصت بازدید از تمام آن‌ها در سفر به سنت پترزبورگ وجود نداشته باشد. به همین دلیل است که بیشتر گردشگران تصمیم می‌گیرند تا با توجه به برنامه‌ای که برگزارکنندگان تور در روسیه در اختیارشان قرار می‌دهند از جاذبه‌های سنت پترزبورگ دیدن کنند. این امر باعث می‌شود تا شما از برترین جاذبه‌های سنت پترزبورگ دیدن کرده و فرصت بازدید از مکان‌های دیدنی مهم در خلال سفر به سنت پترزبورگ از دست ندهید. یکی از مکان‌هایی که جاذبه‌های گردشگری، مکان‌های دیدنی، رستوران‌ها و کافه‌های جذاب و موزه‌های دیدنی زیادی در دل خود جای‌داده است، خیابان نوسکی (Nevsky Prospect) در قلب سنت پترزبورگ است.

مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ - خیابان نوسکی

خیابان نوسکی یکی از بلندترین خیابان‌های سنت پترزبورگ در مرکز شهر است. این خیابان مشهورترین و پررفت‌وآمدترین خیابان سنت پترزبورگ نیز به‌حساب می‌آید. به دلیل اهمیت زیادی که این خیابان در سنت پترزبورگ دارد، نقش اساسی در تور سنت پترزبورگ ایفا می‌کند. این خیابان که از چند قدمی میدان مرکزی شهر یعنی میدان کاخ (Palace Square) آغاز می‌شود و تا یکی از مشهورترین جاذبه‌های سنت پترزبورگ یعنی صومعه و آرامگاه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) ادامه می‌یابد. اهمیت این خیابان در سفر به سنت پترزبورگ به‌قدری زیاد است که بیشتر آژانس‌های مسافرتی به گردشگران توصیه می‌کنند که در هنگام انتخاب محل اقامت و هتل در سنت پترزبورگ، در اطراف این خیابان به دنبال هتل بگردند. یکی از اصلی‌ترین دلایل اهمیت زیاد این خیابان نیز میزبانی از تعداد زیادی جاذبه گردشگری در سراسر آن است. اولین جاذبه گردشگری که در خیابان نوسکی از آن دیدن می‌کنید نیز میدان کاخ و بزرگ‌ترین موزه هنری در روسیه است.

مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ - خیابان نوسکی

اگرچه میدان کاخ و جاذبه‌های گردشگری درون آن در اصلی بخشی از خیابان نوسکی به‌حساب نمی‌آیند، بااین‌وجود به دلیل اهمیت زیاد این میدان و همچنین نزدیکی آن به خیابان نوسکی می‌توانیم این میدان را نیز به‌عنوان بخشی از جاذبه‌های سنت پترزبورگ در خیابان نوسکی به‌حساب بیاوریم. میدان کاخ، میدان مرکزی سنت پترزبورگ، از یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های سنت پترزبورگ در تور روسیه میزبانی می‌کند. قصر زمستانی (Winter Palace) و موزه بزرگ آرمیتاژ (Hermitage Museum) یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های سنت پترزبورگ به شمار می‌روند. موزه آرمیتاژ، دومین موزه بزرگ هنری در جهان و مهم‌ترین موزه هنری در روسیه است که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهند. پس از بازدید از میدان کاخ و جاذبه‌های آن وارد خیابان نوسکی می‌شویم. اولین جاذبه گردشگری که با آن مواجه خواهیم شد، ساختمان دریاسالاری (The Admiralty Building) است که اگرچه ازلحاظ گردشگری جاذبه خاصی در آن قرار ندارد، اما به دلیل معماری فوق‌العاده آن همواره به‌عنوان یکی از ساختمان‌های مهم در تور سنت پترزبورگ شناخته می‌شود.

مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ - خیابان نوسکی

در ادامه مسیر خود در خیابان نوسکی، ما از مقابل یکی دیگر از شاهکارهای معماری و جاذبه‌های گردشگری در تور سنت پترزبورگ عبور خواهیم کرد که بازدید از آن نیز می‌تواند به بخش مهمی از برنامه‌های تور روسیه تبدیل شود. کاخ استراگانوف (Stroganov Palace) قصر صورتی‌رنگی است که امروزه تحت نظارت موزه دولتی روسیه (State Russian Museum) فعالیت می‌کند و همواره موردتوجه بازدیدکنندگان خیابان نوسکی قرار دارد. این قصر زیبا ازلحاظ معماری به‌عنوان یکی از جاذبه‌های سنت پترزبورگ شناخته می‌شود و دکوراسیون مجلل داخلی آن نیز توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. این قصر زیبا میزبان چندین نمایشگاه دائمی و موقت است که می‌توانید در رابطه با آن‌ها در وبلاگ ما مطالعه کنید. پس از طی کردن مسیری کوتاه از یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری مهم در تور سنت پترزبورگ دیدن می‌کنیم. خانه سینگر (Singer House) یکی از مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ است که به دلیل استفاده از معماری هنر نو (Art Nouveau) در آن، نگاه گردشگران را به‌سوی خود جلب می‌کند. شما می‌توانید در رابطه با این اثر ماندگار معماری در سنت پترزبورگ در وبلاگ ما مطالعه کنید.

مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ - خیابان نوسکی

اگرچه مکان دیدنی بعدی که از مقابل آن عبور می‌کنیم کمی بالاتر از خیابان نوسکی است، اما به دلیل اهمیت آن در تور تابستان روسیه، نمی‌توانیم از آن چشم‌پوشی کنیم. میدان هنر (Arts Square) که میزبان چندین جاذبه گردشگری مهم در تور روسیه است، در طول تابستان چندین فستیوال مهم را میزبانی می‌کند که هرکدام ارزش وقت گردشگران را دارند. میدان هنر میزبان جاذبه‌های گردشگری همچون موزه دولتی روسیه، تئاتر میخایلوفسکی (Mikhailovsky Theatre)، فیلهارمونی سنت پترزبورگ (St. Petersburg Philharmony) و چندین مرکز فرهنگی دیگر است که در طول برگزاری تور تابستان روسیه و همچنین تور نوروز سنت پترزبورگ از چندین فستیوال هنری و فرهنگی مهم میزبانی می‌کنند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هرکدام به وبلاگ ما مراجعه کنید.

مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ - خیابان نوسکی

در ادامه پیاده‌روی در امتداد خیابان نوسکی به محلی می‌رسیم که چندین جاذبه گردشگری مهم در تور سنت پترزبورگ انتظار ما را می‌کشند. قصر شوالوف (Shuvalov Palace) که خانه موزه بزرگ فابرژه (Faberge Museum) است یکی از مهم‌ترین این مکان‌های دیدنی است. ما همچنین از مقابل قصر آنیچکوف (Anichkov Palace) عبور می‌کنیم که از یکی از برترین سالن‌های تئاتر در سنت پترزبورگ میزبانی می‌کند. پس‌ازآنکه از تماشای این دو جاذبه گردشگری مهم سیر شدیم، از یکی از مراکز فرهنگی مهم در سنت پترزبورگ یعنی میدان استروفسکی (Ostrovsky Square) دیدن می‌کنیم که خانه تئاتر الکساندرنیسکی (Alexanderinskty Theatre) و موزه تئاتر (Theatre Museum) است. البته جاذبه‌های معماری، گردشگری و فرهنگی دیگری نیز در این منطقه وجود دارند که این سه مورد از مهم‌ترین آن‌ها هستند. بدون شک تماشای یک اجرای باله در تئاتر الکساندرنیسکی می‌تواند یک پایان عالی برای پیاده‌روی ما در خیابان نوسکی و بازدید از جاذبه‌های روسیه در این خیابان با حساب آید.

مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ - خیابان نوسکی

البته مواردی که در این پست به آن‌ها اشاره کردیم تنها بخشی از جاذبه‌های دیدنی سنت پترزبورگ در خیابان نوسکی هستند و همچنان مکان‌های دیدنی، مراکز خرید لوکس، مراکز فرهنگی مهم، موزه‌های تماشایی و رستوران‌ها و کافه‌های زیادی در این خیابان وجود دارند که می‌توانند نظر شما را به خود جلب کنند. شما می‌توانید برای آشنایی با این مکان‌ها به وبلاگ ما مراجعه کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها خیابان نوسکی مکان‌های دیدنی سنت پترزبورگ قصر استراگانوف خانه سینگر میدان هنر موزه دولتی روسیه موزه فابرژه میدان استروفسکی تئاتر الکساندرنیسکی بازدید از سنت پترزبورگ تور سنت پترزبورگ سفر به روسیه هتل در سنت پترزبورگ تور روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه