وبلاگ گردشگری

برترین موزه‌های سنت پترزبورگ راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/c2970

برترین موزه‌های سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ یکی از برترین مقصدهای گردشگری در تور روسیه است. این شهر مقصد گردشگری به‌خصوص در هنگام برگزاری تور تابستان روسیه به‌شدت مورد استقبال گردشگران قرار می‌گیرد. دلیل این امر آب‌وهوای مناسب این شهر در طول تابستان است. همچنین جشن‌ها و فستیوال‌های فراوانی در طول تابستان در سنت پترزبورگ برگزار می‌شوند که موردتوجه گردشگران قرار دارند. یکی از مشهورترین فستیوال‌های سنت پترزبورگ در طول تور تابستان روسیه، فستیوال شب‌های سفید است که در دوران برگزاری آن، خورشید هیچ‌گاه به‌طور کامل غروب نمی‌کند و سنت پترزبورگ از آسمانی روشن در تمام شبانه‌روز بهره می‌برد. البته تابستان تنها زمان مناسب برای سفر به روسیه نیست. پس از پایان زمستان، آب‌وهوای روسیه شروع به گرم‌تر شدن می‌کند و بسیاری از گردشگران که علاقه دارند تا از محیطی آرام‌تر در هنگام سفر به سنت پترزبورگ بهره ببرند، در اوایل بهار به روسیه سفر می‌کنند. این زمان برای گردشگران ایرانی بسیار ایده‌آل است، چراکه در این دوران تور نوروز روسیه برگزار می‌شود و گردشگران زیادی برای سفر به روسیه اقدام می‌کنند. سنت پترزبورگ یکی از شهرهای مقصد گردشگری در روسیه است که جاذبه‌های گردشگری زیادی در اختیار دارد، به‌طوری‌که بازدید از تمام آن‌ها در یک سفر به سنت پترزبورگ امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل است که گردشگران پیش از آغاز سفر به سنت پترزبورگ باید از برترین جاذبه‌های گردشگری این شهر مطلع باشند تا بتوانند بهترین برنامه سفر را برای خود تنظیم کنند. در این مقاله قصد معرفی پنج موزه برتر سنت پترزبورگ را به شما داریم.

موزه آرمیتاژ

برترین موزه‌های سنت پترزبورگ

یکی از مهم‌ترین و برترین موزه‌های سنت پترزبورگ که سالانه میلیون‌ها گردشگر در خلال برنامه‌های تور روسیه از آن دیدن می‌کنند، موزه آرمیتاژ (Hermitage Museum) است. موزه آرمیتاژ، دومین موزه بزرگ هنری در جهان است که تنها پس از موزه لوور فرانسه در جایگاه دوم قرارگرفته است. این موزه بزرگ بیش از ۳ میلیون اثر هنری در اختیار دارد که تنها بخشی از آن به‌صورت دائمی در سالن‌های مدرن این موزه به نمایش درآمده‌اند. در کنار اهمیت آثار هنری این موزه، ساختمان‌های این موزه نیز ازلحاظ معماری و تاریخی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. ساختمان مرکزی این موزه، قصر زمستانی (Winter Palace) است که یکی از شاهکارهای معماری فرانچسکو راسترلی (Francesco Rastrelli) به شمار می‌رود. البته معماران زیادی پس از وی تغییرات مهمی در این ساختمان ایجاد کرده‌اند، اما نام راسترلی نیز همواره به‌عنوان معمار اصلی این قصر در یادها باقی‌مانده است. گردشگرانی که در هنگام سفر به سنت پترزبورگ از موزه آرمیتاژ دیدن می‌کنند، فرصت بازدید از آثار مهمی از هنرمندان بزرگ و مطرح جهان همچون لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci)، آنتونیو کانوا (Antonio Canova) و بسیاری هنرمند مطرح بین‌المللی و روسی دیدن کنند. مهم‌ترین بخش موزه آرمیتاژ نیز بدون شک گالری گنج (The Treasure Gallery) است که گردشگران نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهند. البته این بخش از موزه نیازمند تهیه بلیت جداگانه است و امنیت آن نسبت به دیگر بخش‌های موزه به‌شدت بالاتر است.

کونست کامرا

برترین موزه‌های سنت پترزبورگ

یکی دیگر از موزه‌های مهم سنت پترزبورگ که بسیاری از گردشگران در خلال برنامه‌های تور تابستان روسیه از آن دیدن می‌کنند، در جزیره زیبا و قدیمی واسیلیوسکی (Vasilievsky island) واقع‌شده است. موزه کونست کامرا (Kunstkamera) یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های روسیه و اولین موزه سنت پترزبورگ است که توسط شخص پیتر کبیر (Peter the Great)، مؤسس سنت پترزبورگ بناشده است. این موزه قدیمی که از معماری جالبی نیز برخوردار است، بسیار موردتوجه گردشگران تور روسیه قرار دارد. این موزه در ابتدا از گنجینه و مجموعه شخصی پیتر کبیر تشکیل‌شده بود و به‌مرورزمان به تعداد آثار نمایشی آن افزوده شد. امروزه گردشگران می‌توانند بخش‌های مختلف این موزه را نیز در موزه‌های دیگر روسیه پیدا کنند، چراکه بسیاری از موزه‌های روسیه، به‌خصوص موزه‌های جانورشناسی، باستان‌شناسی و مردم‌شناسی بر اساس مجموعه‌های موزه کونست کامرا شکل‌گرفته‌اند. موزه کونست کامرا امروزه با نام موزه قوم‌شناسی و مردم‌شناسی سنت پترزبورگ (Museum of Anthropology and Ethnography) شناخته می‌شود. این موزه، یک جاذبه گردشگری مهم در تور تابستان سنت پترزبورگ است که برای خانواده‌ها بسیار مفید خواهد بود.

موزه فابرژه

برترین موزه‌های سنت پترزبورگ

اگر قصد انتخاب محل اقامت خود در هنگام سفر به سنت پترزبورگ هستید، پیشنهاد می‌کنیم یک هتل در سنت پترزبورگ را در نظر بگیرید که به مرکز گردشگری شهر و یا خیابان نوسکی (Nevsky prospect) نزدیک باشد. چراکه خیابان نوسکی یکی از مهم‌ترین و پررفت‌وآمدترین خیابان‌های سنت پترزبورگ است که از جاذبه‌های روسیه میزبانی می‌کند. یکی از این جاذبه‌های گردشگری نیز کاخ شووالوف (Shuvalov Palace) است که خانه موزه فابرژه (Faberge Museum) به شمار می‌رود. موزه فابرژه یکی از موزه‌های تاریخی سنت پترزبورگ است که هیچ گردشگری نباید فرصت بازدید از آن را از در هنگام برگزاری تور نوروزی سنت پترزبورگ از دست بدهد. این موزه جواهرات تولیدی شرکت فابرژه باری امپراتوری روسیه به نمایش گذاشته است که مهم‌ترین آن‌ها تخم‌های جواهر فابرژه (Faberge Easter Eggs) هستند. البته تعداد زیادی از این تخم‌های جواهر در موزه‌های دیگر روسیه و جهان پخش‌شده‌اند و بسیاری نیز ناپدیدشده‌اند، اما بخش مهمی از آن‌ها نیز در قصر شووالوف در کنار دیگر جواهرات سلطنتی روسیه و همچنین نقره‌های تولیدی شرکت فابرژه به نمایش درآمده‌اند که بازدید از آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای در تور روسیه برخوردار است.

موزه تاریخ سیاست

برترین موزه‌های سنت پترزبورگ

یکی دیگر از موزه‌های جذاب تور سنت پترزبورگ که گردشگران علاقه‌مند به تاریخ روسیه، علی‌الخصوص دوران حکومت شوروی، نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهند، موزه تاریخ سیاست (Museum of Political History) است. این موزه جذاب که در ویلای چچینسکا (Kschessinska) در خیابان کرونورکسکی (Kronverkskiy Prospekt) واقع‌شده است، در خانه و ملک شخصی سابق یکی از مشهورترین رقصنده‌های باله سنت پترزبورگ، ماتیلدا چچینسکا برپاشده است. این موزه علاوه بر در اختیار داشتن بخش کوچکی از وسایل شخصی این رقصنده باله مشهور، تاریخچه کوتاهی از زندگی‌نامه وی را نیز در موزه به نمایش درآورده است. البته نباید فراموش کنید که محوریت اصلی این موزه تاریخ سیاست، اتفاقات مهم در گذشته روسیه و همچنین حقایق پنهان در تصمیم‌های گرفته‌شده در دوران شوروی و پیش از آن است. علاقه‌مندان به تاریخ سیاسی روسیه نباید به‌هیچ‌وجه فرصت بازدید از این موزه را از دست بدهند. شما می‌توانید در هنگام بازدید از این موزه، از معماری فوق‌العاده این ویلای شخصی نیز لذت ببرید.

موزه مرکزی نیروی دریایی

برترین موزه‌های سنت پترزبورگ

یکی از مهم‌ترین بخش‌های نظامی ارتش روسیه چه در گذشته و چه در حال حاضر نیروی دریایی این کشور است. پیتر کبیر، بنیان‌گذار سنت پترزبورگ و امپراتوری روسیه در اوایل قرن ۱۸ ام، رویای شکل دادن نیروی دریایی قدرتمند در ارتش امپراتوری روسیه را در سر داشت که با تلاش‌های فراوان توانست این رویا را به حقیقت تبدیل کند. تاریخچه شکل‌گیری نیروی دریایی، استفاده از کشتی‌های مختلف و نبردهای ناوگان دریایی ارتش روسیه جذابیت خاصی برای علاقه‌مندان به تاریخ در اختیار دارد. گردشگرانی که علاقه داشته باشند از این ماجراها باخبر شوند، می‌توانند در خلال برنامه‌های تور روسیه از یکی از کامل‌ترین موزه‌های نیروی دریایی در دنیا و روسیه، موزه مرکزی نیروی دریایی (Central Naval Museum) دیدن کنند. این موزه نزدیک به ۸۰۰ هزار اثر نمایشی برای نمایش عموم در اختیار دارد که بخشی مهمی از آن در موزه‌های این مرکز به نمایش درآمده‌اند. پیتر کبیر، خود مؤسس این موزه بوده و یکی از موردتوجه‌ترین آثار نمایشی این موزه نیز قایق شخصی وی به‌حساب می‌آید.

برترین موزه‌های سنت پترزبورگ

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، موزه‌های مهمی در تور سنت پترزبورگ وجود دارند که نباید فرصت بازدید از آن‌ها را از دست بدهید. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هر یک موزه‌های مهم در تور سنت پترزبورگ به وبلاگ ما مراجعه کنید. فراموش نکنید که بازدید از هر یک از این پنج موزه مطرح در تور تابستان روسیه، می‌تواند سفر شما به سنت پترزبورگ را جذاب‌تر و لذت‌بخش‌تر کند.

تورهای مرتبط

برچسب ها موزه آرمیتاژ کونست کامرا موزه فابرژه موزه مرکزی نیروی دریایی موزه تاریخ سیاست تور سنت پترزبورگ تور روسیه سفر به روسیه سفر به سنت پترزبورگ جاذبه‌های روسیه تور نوروز روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه