وبلاگ گردشگری

فستیوال های روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/01cfb
1400/02/08 - ساعت 06:42

فستیوال های روسیه
فستیوال های روسیه شمار زیادی از جشن هایی را شامل می شوند که برخی جنبه مذهبی داشته و برخی نیز جنبه ملی و قومی دارند. در ادامه به برخی از مهم ترین و زیبا ترین فستیوال های روسیه که در تور روسیه می توانید در آنها شرکت کنید می پردازیم.

فستیوال های روسیه

 

جشن روز پیروزی
روز پیروزی را می توان مهم ترین جشن ملی روس ها نامید پس اگر در 8 می در روسیه بودید به هیچ وجه این جشن را از دست ندهید. دلیل این جشن پیروزی بر آلمان نازی است. آلمان هیتلری در سال 1941 به اتحاد جماهیر شوروی حمله کرد. در طی این جنگ بسیاری از مناطق روسیه به اشغال آلمان درآمد و آلمانها تا مسکو نیز پیشروی کردند. اما بخت با روسها یار بود و آمریکا و بریتانیا با ارسال کمک های بسیار به روسها و همچنین باز کردن جبهه ای در جنوب اروپا و همچنین جبهه ای در غرب اروپا، توجه آلمان هیتلری را از شوروی منحرف کردند و روسیه را از چنگال آلمان بیرون آوردند. البته در این بین سرمای استخوان سوز روسیه نیز کمک کرد تا ارتش آلمان کاملا از نفس بیفتد. نهایتا روسها توانستند ارتش از نفس افتاده آلمان، که در چندین جبهه درگیر بود را در سال 1945 شکست دهند و هر سال این روز را جشن می گیرند(به جز چند سال در دوران شوروی که به دلیل استالین زدایی این جشن برگزار نمی شد). 

فستیوال های روسیه

 

روسیه در جنگ با آلمان در حدود 22 تا 25 میلیون کشته داد و از این رو این روز به عنوان روزی برای پاسداشت فداکاری مردم روسیه نیز در نظر گرفته می شود. در این روز ارتش روسیه در برابر رئیس جمهور و سران برخی کشور های جهان در میدان سرخ رژه می رود. در این روز همچنین کهنه سربازان با پوشیدن یونیفرم های نظامی خود جزء مهمترین حاضران هستند. این روز تجلی میهن پرستی روس هاست. بسیاری از افراد غیر نظامی نیز لباس نظامی می پوشند و پرچم روسیه را در دست هر کس و هر جایی می توان یافت. پس از سخنرانی رئیس جمهور که معمولا تمجید از سربازان و افتخار آفرینان کشور است سرود ملی روسیه نواخته می شود و فضا به گونه ای است که بسیار عنان از کف داده و در هنگام نواختن سرود ملی اشک در چشمانشان حلقه می زند. پس اگر می خواهید یک روز میهن پرستان واقعی را تماشا کنید حتما در ساعت 10 صبح روز 8 می در میدان سرخ مسکو باشید.

فستیوال های روسیه

 

کریسمس
جشن کریسمس در بین ارتدکس ها در هفتم ژانویه جشن گرفته می شود و از این رو با کریسمس مسیحیان پروتستان و کاتولیک تفاوت دارد که 25 دسامبر را به عنوان کریسمس جشن می گیرند. در واقع کریسمس اصلی نیز همان هفتم ژانویه است و مسیحیان کاتولیک و پروتستان به اشتباه روز تولد سول اینویکتوس، خدای رومیان باستان را به عنوان روز تولد عیسی مسیح در نظر می گیرند. (ماجرای اینکه چرا روز تولد سول اینویکتوس به روز تولد عیسی مسیح تغییر کرده مفصل است و در اینجا نمی گنجد). در شب کریسمس تمام روسیه غرق در نور و جشن است به گونه ای که تمامی کلیسا ها و خیابان ها چراغانی می شوند و بازار های کریسمس در سراسر این کشور برپا می شوند. 

فستیوال های روسیه

 

ارتدکس های بسیار معتقد در این روز و در حالی که هوا به شدت سرد است به داخل رودخانه یا دریاچه ها می پرند تا غسل تعمید مسیح را بازسازی کنند. آنها تصور می کنند با این کار به مسیح نزدیک شده اند و می توانند مانند او قدرتی جادویی داشته باشند. البته این رسم روز به روز کم رنگ تر می شود چرا که پریدن در آب یخ کار هر کسی نیست! پس اگر می خواهید در زمستان با تور روسیه سفر کنید بهتر است اوایل ژانویه را انتخاب کنید تا هم از جشن های سال نو لذت ببرید و هم جشن کریسمس ارتدکسی را ببینید. 

فستیوال های روسیه

 

تور روسیه، جشن سال نو
جشن سال نو از جمله مهم ترین فستیوال های روسیه است و مانند بسیاری از کشور های جهان در اول ژانویه برگزار می شود. در شب سال نو شادی و جشن سراسر روسیه را در می گیرد. محل های مهم شهر ها صحنه نمایش ها و آتش بازی های زیبا و مهیج است. اگر در مسکو هستید برای دیدن یکی از زیباترین مراسمات سال نو به میدان سرخ بروید تا شاهد جشن و پایکوبی و آتش بازی های زیبای این شب باشید. اگر در سنت پترزبورگ هستید برای دیدن جشن سال نو باید به مرکز تاریخی سنت پترزبورگ یعنی اطراف کاخ زمستانی و کلیسای سنت ایزاک بروید تا شاهد مراسمات شاد و متنوع و همچنین آتش بازی های زیبا باشید.  

فستیوال های روسیه

 

جشن شب های سفید سنت پترزبورگ
در گذشته گفته بودیم که در برخی روز های سال در سنت پترزبورگ به دلیل قرار گرفتن این شهر در عرض های بالایی، آفتاب غروب نمی کند. از این رو هوا در شب نیز روشن است. روسها از این اتفاق استفاده کرده اند و به جای در خانه ماندن و بد خوابی کشیدن، به جشن و پایکوبی می پردازند. شب های سفید سنت پترزبورگ با آتش بازی ها، موسیقی، پایکوبی، نمایش های باله و... همراه است. پس اگر می خواهید شب ها را هم مثل روز ها از بودن در سنت پترزبورگ لذت ببرید از اواسط ژوئن تا اوایل جولای به این شهر زیبا سفر کنید تا نه تنها از دیدن شب های سفید بلکه از بودن در یکی از زیباترین فستیوال های روسیه لذت ببرید. 

فستیوال های روسیه

 

فستیوال گوزن شمالی
اگر در تور خارجی روسیه به دنبال آشنایی با فرهنگ و رسوم اصیل روسها هستید، سری به فستیوال گوزن شمالی بزنید. روسیه یکی از اصلی ترین زیست گاه های گوزن شمالی است و این حیوان با زندگی مردم روستایی روسیه ارتباط نزدیکی دارد. برای شرکت در این فستیوال باید به مناطق شمالی در نزدیکی مرز فنلاند و یا سیبری بروید. در این فستیوال که بیشتر برای حفظ ارزش ها و سبک زندگی مردم سنتی روسیه و پرورش دهندگان گوزن شمال برگزار می شود، نه تنها با زندگی روستایی مردم روسیه آشنا می شوید بلکه می توانید از تماشای مسابقه گوزن ها و همچنین اسکی لذت ببرید. 

فستیوال های روسیه

در هنگام بررسی فستیوال‌های روسیه، متوجه تعداد زیاد آن‌ها در طول سال مي‌شویم. بسیاری از جشن‌ها و فستیوال‌هایی که گردشگران در خلال برنامه‌های تور روسیه با آن‌ها مواجه مي‌شوند نیز از جذابیت کافی برای جذب تعداد زیادی از گردشگران برخوردار هستند. تا اینجا از چند مورد از مشهورترین و محبوب‌ترین جشن‌ها و فستیوال‌های روسیه نام‌برده‌ایم و همچنان تعداد زیادی از آن‌ها نیز می‌توانند به‌عنوان بخش مهمی از تور روسیه معرفی شوند. البته بدون در نظر گرفتن فستیوال‌های محبوب روسیه، همچنان مقصدهای گردشگری زیادی در روسیه وجود دارند که می‌توانند در هرزمانی از سال نظر مثبت تعداد زیادی از گردشگران را جلب کرده و باعث رضایت آن‌ها از سفر به روسیه شوند. شهرهای مسکو، پایتخت روسیه، سنت پترزبورگ، پایتخت فرهنگی این کشور، سوچی، اولین شهر بزرگ تفرجگاهی در روسیه و دیگر مقصدهای مهم گردشگری هرکدام از تعداد زیادی جاذبه گردشگری بهره می‌برند که توانایی سرگرم کردن و جلب رضایت بازدیدکنندگان را در اختیاردارند. بااین‌وجود، بسیاری از فستیوال‌های روسیه نیز به دلیل جذابیتی که از آن بهره می‌برند، به‌عنوان یک وزنه مهم در تور روسیه معرفی مي‌شوند. اگرچه همچنان جاذبه‌های گردشگری، امکانات تفریحی و رفاهی، برخورداری از محیط مناسب برای حضور گردشگران و همچنین در اختیار داشتن مراکز خرید مدرن، رستوران‌های باکیفیت و بسیاری موارد دیگر از اهمیت ویژه‌ای در تور روسیه برخوردار هستند، نمی‌توانیم تأثیر برخی از فستیوال‌های روسیه را در محبوبیت این تور گردشگری انکار کنیم. به همین دلیل است که در هنگام بررسی برنامه‌های تور روسیه در طول سال، باید به زمان‌بندی برگزاری فستیوال‌های روسیه در آن فصل نیز بپردازیم تا در صورت وجود علاقه در میان گردشگران، زمان مناسبی برای سفر به روسیه انتخاب نماییم. در میان فستیوال‌های محبوب روسیه نیز، بدون شک فستیوال‌های تابستانی از محبوبیت بسیار بیشتری برخوردار هستند.

 

فستیوال های روسیه

جشن‌های تابستانی تور روسیه

اگرچه تور تابستان روسیه به دلیل بهره بردن از آب‌وهوای مناسب و مطلوب در این فصل گرم سال در روسیه با آب‌وهوای سرد و خشک محبوبیت دوچندانی نسبت به دیگر فصل‌های سال در تور روسیه دارد، برخی از فستیوال‌های روسی در طول تابستان نیز از اهمیت ویژه‌ای در بالا بردن محبوبیت این فصل در میان گردشگران برخوردار هستند. یکی از مهم‌ترین فستیوال‌های روسیه در طول تابستان نیز جشن شب‌های سفید است. فستیوال شب‌های سفید، جشنی است که مختص سنت پترزبورگ و برخی از شهرهای منطقه شمالی اروپا به‌حساب می‌آید، اگرچه در یک بازه بسیار کوتاه در مسکو پایتخت روسیه نیز این جشن به نوع متفاوتی برگزار می‌شود و برنامه‌های خاصی برای آن در نظر گرفته می‌شود. سنت پترزبورگ یکی از شهرهای فرهنگی روسیه است که تقریباً بیشتر فستیوال‌های آن نیز برگرفته از فرهنگ روسیه هستند. در طول برگزاری فستیوال شب‌های سفید، بیشتر مراکز خرید، رستوران‌ها، کافه‌ها و بارها، مکان‌های دیدنی و حتی برخی از موزه‌ها تا پاسی از شب نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهند تا اهالی سنت پترزبورگ و گردشگرانی که این فصل از سال را برای سفر به روسیه انتخاب کردند، بتوانند نهایت استفاده از این فرصت طلایی را ببرند. یکی از مهم‌تری برنامه‌های جشن شب‌های سفید نیز باز بودن بسیاری از موزه‌های این شهر، به‌خصوص موزه‌های کوچک‌تر و کمتر شناخته‌شده سنت پترزبورگ تا نیمه‌های شب است. این امر فرصت مناسبی برای گردشگرانی است که زمان کمی را در سنت پترزبورگ سپری می‌کنند، اما علاقه دارند تا از بیشتر جاذبه گردشگری و مکان دیدنی ممکن در طول سفر دیدن کنند. همچنین جشن‌های خیابانی و برگزاری کنسرت‌های فضای باز فراوان در این بازه زمانی نیز فرصت مناسبی برای علاقه‌مندان به موسیقی است تا از شب‌های روشن سنت پترزبورگ لذت ببرند. یکی از مهم‌ترین بخش‌های جشن شب‌های سفید نیز در شب پایانی فستیوال است که قایق بادبان‌ها قرمز (Scarlet Sails) نیز از طریق رودخانه نوا به سمت خلیج فنلاند حرکت کرده و در آتش‌بازی بزرگ سنت پترزبورگ که در اصل جشن پایان سال تحصیلی سنت پترزبورگ است، پایان فستیوال را اعلام می‌کند. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فستیوال شب‌های سفید و دیگر جشن‌های تابستانی روسیه به وبلاگ ما مراجعه نمایید.

 

فستیوال های روسیه

جشن‌های بهاری تور روسیه

فصل بهار نیز یکی از فصل‌های پربار برای فستیوال‌های روسیه به شمار می‌رود. خیلی از گردشگران تور روسیه در این فصل نیز که آب‌وهوای روسیه به‌آرامی در حال پیشرفت به‌سوی آب‌وهوای مطلوب است، اما همچنان تعداد گردشگران روسیه به‌اندازه تابستان نیست، تصمیم به سفر به روسیه می‌گیرند تا در کنار استفاده از امکانات رفاهی، از فرصت بیشتری برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری مطرح روسیه بهره ببرند. فصل بهار یکی از فصل‌هایی است که علاقه‌مندان زیادی از ایران در تور نوروزی روسیه ثبت‌نام کرده و از روسیه دیدن می‌کنند. در این فصل نیز فستیوال‌های زیادی در روسیه برگزار می‌شود که مهم‌ترین فستیوال برای گردشگران ایرانی، جشن‌های نوروزی به شمار می‌رود. اگرچه نسبت به دیگر شهرهای روسیه، سنت پترزبورگ فستیوال چندان بزرگی را برای نوروز در نظر نگرفته است، شهرهای مسکو، پایتخت روسیه و کازان، پایتخت تاتارستان که بیشتر جمعیت مسلمان را به خود اختصاص داده است، بزرگ‌ترین جشن‌های نوروزی را در میان شهرهای مطرح مقصد گردشگری در روسیه برگزار می‌کنند. به‌جز مراسم‌های مرسوم در نوروز که در بیشتر خانه‌های نوروزی برگزار می‌شود، در فستیوال جشن سال نوی نوروزی، گردشگران فرصت بازدید از مراسم‌های جالب و موردتوجه رقص‌های محلی روسی، برگزاری نمایشگاه‌های خوراکی مخصوص نوروز، اجراهای زنده موسیقی سنتی روسیه شامل سازهای محلی و بسیاری برنامه‌های شاد و مفرح دیگر را خواهند داشت. به همین دلیل است که پس از تابستان، تور نوروزی روسیه از محبوبیت زیادی در میان گردشگران ایرانی برخوردار است و بسیاری از گردشگران ایرانی در هنگام تعطیلی چندروزه عید نوروز در ایران تصمیم به بازدید از شهرهای مختلف مقصد گردشگری در روسیه می‌گیرند. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما از چندوچون برگزاری تور نوروزی روسیه نیز آگاه شوید.

 

فستیوال های روسیه

جشن‌های زمستانی تور روسیه

اگرچه آب‌وهوای زمستان تور روسیه بر روی محبوبیت این فصل در میان گردشگران تأثیر زیادی گذاشته است، بااین‌وجود برخی از فستیوال‌های روسیه در این فصل ممکن است باعث جلب‌توجه گردشگران شود. البته گردشگران باید در نظر داشته باشند که بازدید از روسیه در فصل زمستان نیز مزیت‌های خاصی به همراه دارد که می‌توانید در رابطه با آن‌ها در وبلاگ ما مطالعه نمایید که یکی از آن‌ها فستیوال‌های زمستانی روسیه است. در جشن‌هایی که در طول زمستان در این کشور پهناور برگزار می‌شود، مهم‌ترین آن‌ها بدون شک جشن سال نوی میلادی است که در هر گوشه از شهرهای مقصد گردشگری روسیه می‌توانید برنامه مهیج و موردتوجه پیدا کنید. یکی از محبوب‌ترین تفریح‌های گردشگران و اهالی روسیه در هنگام برگزاری جشن‌های سال نو، سورتمه‌سواری در سطح شهر و در پارک‌های عمومی شهرهای مقصد گردشگری روسیه است. ازآنجایی‌که امکان انتخاب نوع سورتمه‌سواری بین سگ‌های باهوش هاسکی، گوزن‌های شمالی و اسب‌های زیبای روسی وجود دارد، گردشگران زیادی برای استفاده از این امکانات صف می‌بندند. همچنین اسکی روی یخ نیز از تفریحات محبوب روس‌ها در طول زمستان است، به‌طوری‌که بیشتر میدان‌های شهر ازجمله میدان سرخ مسکو نیز شرایط برگزاری برنامه‌های تفریحی یخی را برای اهالی مسکو و گردشگران فراهم می‌کنند. همچنین برگزاری مسابقات مجسمه‌سازی با یخ نیز در بیشتر شهرهای مطرح مقصد گردشگری در تور روسیه نیز انجام می‌پذیرد که بازدید از آن‌ها نیز خالی از لطف نیست. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تور گردشگری روسیه در زمستان به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

فستیوال های روسیه

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه جاذبه های مسکو رزرو هتل در روسیه فستیوال های روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه