وبلاگ گردشگری

بهترین غذا های روسی خوشمزه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/4b1d4
1400/01/31 - ساعت 22:25

بهترین غذا های روسی
روسیه کشوری با فرهنگ غنی است که بخش از این فرهنگ در غذا های خوشمزه این کشور متجلی می شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به برخی از معروف ترین و بهترین غذا های روسی که تور روسیه با مراجعه به هر رستورانی می توانید نوش جان کنید بپردازیم.

بهترین غذا های روسی

 

بیف استراگانوف
بیف استراگانوف یکی از بهترین ترین غذا های روسی است که حتی در کشور های دیگر از جمله ایران نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است. این غذای خوشمزه در روسیه به شکل های گوناگونی سرو می شود و در هر کدام مواد مختلفی استفاده می شود و با چاشنی متفاوتی سرو می شود، در واقع وقتی به روسیه سفر کنید شاهد رستوران های زیادی خواهید بود که پسوند استراگانوف بر نام خود دارند که معنی آن این است که در این رستوران استراگانوف های مختلفی سرو می شود. اما بیف استراگانوف سنتی از مشهور ترین آنهاست که با موادی همچون گوشت گاو، خردل، خامه ترش و.... آماده می شود. این غذای خوشمزه معمولا در کنار پاستا و یا پلو و یا حتی با نان سرو می شود. اگر با تور روسیه به این کشور زیبا سفر کردید حتما بیف استراگانوف اصیل روسی را تجربه کنید.

بهترین غذا های روسی

 

بلینی
بلینی به عنوان یک دسر و یا غذای حاضری سرو می شود. بلینی در واقع چیزی شبیه به پنکیک های متداول است اما با سبک و سیاق روسی پخته شده است. این دسر خوشمزه را معمولا برای صبحانه و یا عصرانه میل می کنند و برخی اوقات نیز به عنوان دسر بعد از غذای اصلی میل می شود. بلینی را در کنار غذا های مختلفی سرو می کنند. از گذشته ها افراد متمول این غذا را به همراه خاویار سرو می کردند و افراد سطح متوسط نیز بلینی را همراه با عسل می خوردند.

بهترین غذا های روسی

 

تور روسیه، ماهی باربولکای دریای سیاه
ماهی باربولکای دریای سیاه یکی از خوشمزه ترین و بهترین غذا های روسی است. این ماهی خوشمزه در گذشته بیشتر در سواحل دریای سیاه سرو می شد ولی هم اکنون در هر رستوران که غذای اصیل روسی سرو می کند می توانید این ماهی خوشمزه را پیدا کنید. ماهی باربولکای دریای سیاه معمولا در فر و یا باربیکیو پخته می شود و در گذشته نیز بر روی آتش آماده می شد. این ماهی خوشمزه را می توانید به همراه مخلفات مختلفی همچون خاویار، زیتون و... میل کنید که بستگی به سلیقه شما دارد. 

بهترین غذا های روسی

 

سوپ بورش
سوپ بورش یکی از اصیل ترین و بهترین غذا های روسی است و برای کسانی که در تور خارجی روسیه خواهان آشنایی با زندگی اصیل روسی هستند توصیه می شود. این سوپ ساده و قدیمی در واقع نمادی از زندگی قدیمی روس ها است که در طول سالیان دراز زندگی کشاورزی و فقیرانه ای داشته اند و اگر نگاهی کلی به غذا های اصیل این کشور بیاندازید خواهید دید اغلب غذا ها ساده و گیاهی هستند که از فقر مردم روسیه در گذشته حکایت دارد. در گذشته معمولا سوپ بورش تنها با چغندر پخته می شد ولی در حال حاضر در آن از گوشت نیز استفاده می شود و به طور سنتی در آن از گوشت ران گوساله استفاده می شود. علاوه بر گوشت گوساله، در طول سالیان طولانی مواد مختلفی به سوپ بورش اضافه شده است که از جمله آنها سبزیجات و بیکن است. این سوپ را می توانید به تنهایی یا همراه با نان میل کنید. 

بهترین غذا های روسی

 

گلابچی
گلابچی از جمله خوشمزه ترین غذا هایی است که در سفر به روسیه میتوانید امتحان کنید. این غذا در گذشته بیشتر توسط افراد سطح بالای جامعه سرو می شد ولی هم اکنون که مواد اولیه این غذا به وفور در دسترس است به یکی از غذا های دوست داشتنی طیف وسیعی از مردم روسیه تبدیل شده است.  این غذای خوشمزه دو جزء اصلی دارد که شامل گوشت گاو و کلم می شود. روسها ابتدا گوشت گاو را می پزند و سپس گوشتها را در میان کلم بخارپز می پیچند. به این صورت دلمه هایی بسیار خوشمزه درست می شود. اگر بخواهید این غذا را به سبک اصیل آن میل کنید باید روی آن خامه نیز بریزید. البته اگر نمی توانید خامه را با گوشت میل کنید می توانید از سس نیز استفاده کنید که هر چند اصیل و سنتی نیست ولی می تواند خوشمزه باشد. 

بهترین غذا های روسی

 

آکروشکا
آکروشکا یکی دیگر از غذا های اصیل روسی است. آکروشکا در واقع یک سوپ سرد است که با ترکیب انواع سبزیجات پخته می شود. روسها این غذا را با ترکیبات اصلی و فرعی مختلفی سرو میکنند اما معروف ترین و محبوب ترین آنها آکروشکای سیب زمینی است که در بسیاری از رستوران هایی که غذای اصیل روسی سرو میکنند می توانید میل کنید. برای آماده کردن آکروشکای سیب زمینی، سیب زمینی را بخار پز می کنند و از آب پز کردن و یا سرخ کردن آن خودداری می کنند تا خواص و تازگی سیب زمینی حفظ شود.

بهترین غذا های روسی

 

شاه ماهی ملبس
شاه ماهی ملبس که شاید نام آن مقداری عجیب باشد، از جمله قدیمی ترین و خوشمزه ترین غذا های روسی است که در گذشته معمولا در سواحل سرو می شد. روسها معمولا این غذا را برای زمان های خاصی همچون تعطیلات و جشن ها طبخ می کنند. برای آماده کردن این غذا ابتدا شاه ماهی را در تکه های کوچکی خرد می کنند و سپس به صورت لایه لایه از این ماهی، سیب زمینی، هویج، پیاز و... استفاده می کنند. در میان لایه ها نیز سس ریخته می شود تا لایه ها به هم بچسبد. 

بهترین غذا های روسی

 

قارچ جولیان
قارچ جولیان از جمله غذا های گرمی است و از بهترین غذا های روسی محسوب می شود. اگر در زمستان به این کشور سفر کنید می توانید از خوردن آن لذت زیادی ببرید. برای پخت قارچ جولیان ابتدا قارچ را به صورت طولی برش می دهند و سپس خامه ترش به آن اضافه می کنند. در نهایت روی آن را با پنیر می پوشانند که به این منظور از پنیر های مختلفی استفاده می شود. البته برخی اوقات علاوه بر مواد اصلی بر روی آن مواد دیگری همچون مرغ و یا گوشت نیز قرار داده می شود تا خوشمزه تر شود و حتی بتوان آن را به عنوان یک وعده کامل سرو کرد. روسها قارچ جولیان را برخی اوقات به تنهایی و برخی اوقات نیز با نان میل می کنند. 

بهترین غذا های روسی

گردشگری غذایی روسیه

صنعت گردشگری از زیرمجموعه‌های زیادی برخوردار است و برنامه‌های مختلفی در هنگام برگزاری سفر موردبررسی قرار می‌گیرند. تور روسیه نیز بخش‌های مختلفی از برنامه‌های صنعت گردشگری را پوشش می‌دهد. بیشتر برنامه‌های گردشگری در تور روسیه نیز مربوط به مکان‌های تاریخی، فرهنگی، هنری و تفریحی هستند. یکی از زیرمجموعه‌های صنعت گردشگری نیز گردشگری غذایی است. اگرچه روسیه هیچ‌گاه به‌عنوان یکی از مقصدهای اصلی گردشگری غذایی در دنیا مطرح نبوده است و کشورهای زیادی پیش از روسیه در این زمینه حرف‌هایی برای گفتن دارند، صنعت غذایی روسیه نیز همچنان می‌تواند باعث تعجب و جلب رضایت گردشگران خارجی شود. بسیاری از گردشگران تور روسیه نیز علاقه دارند تا در هنگام سفر به روسیه، بهترین غذاهای روسی را امتحان کرده و از شگفتی‌های غذاهای سنتی روسیه نیز آگاه شوند. تا به اینجا با چند مورد از برترین غذاهای روسی آشنا شده‌اید. هر یک از این غذاها نیز تاریخچه موردتوجه خود را در اختیار دارند که می‌تواند برای برخی از گردشگران نیز جذابیت خاصی داشته باشد. پس از آشنایی با بهترین غذاهای روسی نیز یکی از مواردی که ذهن گردشگران را به خود مشغول می‌کند، محلی مطمئن است که بتوانند این غذاهای خوشمزه و جذاب روسی را تجربه کنند. بدون شک این امر نیز از مواردی است که نباید از کیفیت آن در خلال برگزاری برنامه‌های تور روسیه چشم‌پوشی کرد. باوجوداینکه بیشتر رستوران‌های برترین مقصدهای گردشگری روسیه از کیفیت بالایی برخوردار هستند، گردشگران علاقه دارند تا با لیست چند رستوران برتر تور مسکو سنت پترزبورگ آشنا شوند تا از کیفیت غذایی که میل می‌کنند مطمئن باشند. در ادامه به بررسی برخی از بهترین رستوران‌های این دو شهر بزرگ در تور روسیه می‌پردازیم.

 

بهترین غذا های روسی

بهترین رستوران‌های مسکو

گردشگران زیادی در خلال برگزاری تور مسکو علاقه دارند تا از بهترین غذاهای روسی در بهترین رستوران‌های این شهر تاریخی و تماشایی لذت ببرند. این امر باعث شده است تا ما نیز فهرستی از بهترین رستوران‌های مسکو در تور روسیه تهیه نماییم تا بتوانیم در این امر به گردشگران خود یاری رسانده باشیم. مهم‌ترین اصل در زمینه انتخاب بهترین رستوران‌های مسکو، کیفیت و دسترسی راحت به آن است. ازآنجایی‌که مسکو یکی از برترین مقصدهای گردشگری در تور روسیه است، وجود تعداد زیادی رستوران باکیفیت و محبوب در آن خیلی دور از انتظار نیست. اگرچه ما نمی‌توانیم از تمام رستوران‌های مطرح مسکو در اینجا نام ببریم، اما برخی از رستوران‌های روسی مسکو از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند که در تمام فهرست‌های ممکن جای می‌گیرند. یکی از این رستوران‌ها شاید کافه پوشکین باشد. کافه پوشکین که به‌صورت تخصصی به تهیه غذاهای سنتی و مدرن روسی می‌پردازد، شهرت خود را پیش از افتتاح رستوران کسب کرد، زمانی که خواننده مشهور فرانسوی گیلبرت بوت، نام کافه خیالی پوشکین را در یکی از آهنگ‌های برتر خود به کار برد که منجر به ایجاد ایده تأسیس این رستوران زیبا در بلوار چرسکوی (Tverskoy) شد. کافه‌رستوران ماری وانا (Mari Vanna) نیز از دیگر رستوران‌های محبوب روسی است که به دلیل در اختیار داشتن آرایه‌گری و چهره خانگی و همچنین تهیه غذاهای سنتی به روش‌های خاص، نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. در کنار این دو رستوران، رستوران چمودان (Chemodan) در بلوار گوگولوسکی (Gogolevskiy) از دیگر رستوران‌های روسی مطرح مسکو به‌حساب می‌آید که گردشگران نباید فرصت امتحان کردن بهترین غذاهای روسی در این رستوران را از دست بدهند. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما با دیگر رستوران‌های برتر مسکو آشنا شده و برنامه‌ریزی‌های خود برای بازدید از آن‌ها در خلال برگزاری تور روسیه را انجام دهید.

 

بهترین غذا های روسی

بهترین رستوران‌های سنت پترزبورگ

تور سنت پترزبورگ دیگر برنامه گردشگری محبوب در تور روسیه است که نگاه گردشگران زیادی را در طول سال به خود جذب می‌کند. بسیاری از گردشگران سنت پترزبورگ به‌منظور آشنایی با تاریخ، فرهنگ و هنر روسیه به این شهر زیبا و تماشایی سفر می‌کنند. بااین‌وجود، یکی از دغدغه‌های این گردشگران نیز انتخاب بهترین رستوران‌های سنت پترزبورگ برای صرف غذاهای مدرن و سنتی روسی است. یکی از بهترین روش‌ها برای دسترسی به بهترین غذاهای روسی در تور سنت پترزبورگ نیز بازدید از خیابان نوسکی (Nevsky Prospect) است که مرکز گردهمایی بسیاری از کافه‌ها و رستوران‌های برتر روسیه در سنت پترزبورگ است. البته به‌جز خیابان نوسکی، رستوران‌های مطرح دیگری در سرتاسر شهر وجود دارند که می‌توانند توجه گردشگران را به خود جذب کنند. رستوران شالیاپین (Shalyapin) یکی از این رستوران‌هاست که در خیابان ورسکایا (Tverskaya) قرارگرفته و نزدیک‌ترین جاذبه گردشگری به آن کلیسا اسمولنی است. اگرچه این رستوران مجلل از منو ارزانی برخوردار نیست، اما کیفیت آن کاملاً اثبات‌شده است و این دلیل محبوبیت آن در تور روسیه به شمار می‌رود. رستوران مچتا (Mechta Molokhovets) نیز از دیگر رستوران‌های اروپایی و مدیترانه‌ای سنت پترزبورگ است که بهترین غذاهای روسی را در کنار مدل‌های مختلف غذاهای دریایی و اروپایی سرو می‌کند. همچنین موسیقی زنده کلاسیک روسی در بعدازظهرهای این رستوران از محبوبیت بالایی در میان اهالی سنت پترزبورگ و گردشگران برخوردار است. خیابان نوسکی همچنین خانه یکی از بهترین کافه‌رستوران‌های روسی سنت پترزبورگ که به‌طور تخصصی به سرو غذاهای گوشتی می‌پردازد، به شمار می‌رود. رستوران هملت جک (Hamlet Jacks) در یکی از خیابان‌های فرعی خیابان نوسکی به نام ولینسکی (Volinskiy) واقع‌شده است که این امر دسترسی به آن برای گردشگران را راحت‌تر کرده است. با یک گشت‌وگذار در خیابان‌های سنت پترزبورگ نیز می‌توانید از دیگر رستوران‌های مطرح روسی در این شهر همچون بریستو کوکوکو (COCOCO) و رستوران رپا که در هنگام برگزاری تور تابستان روسیه مملو از جمعیت می‌شوند نیز دیدن کنید. شما می‌توانید برای آشنایی با دیگر رستوران‌های برتر روسیه در سنت پترزبورگ و شناسایی بهترین غذاهای روسی که در این رستوران‌ها مي‌توانید امتحان کنید به وبلاگ ما مراجعه کنید.

 

بهترین غذا های روسی

بهترین دسرها و شیرینی‌های روسی

هنگامی‌که از بهترین غذاهای روسی صحبت می‌کنیم، بدون شک باید سری به لیست بهترین دسرها و شیرینی‌های روسی نیز بزنیم چراکه این بخش نیز نقش مهم و ویژه‌ای در زمینه امتحان کردن طمع واقعی آشپزی روسی ایفا می‌کند. دسرها و شیرینی‌های روسی نیز از تنوع زیادی برخوردار هستند و هریک می‌توانند به‌عنوان یک میان وعده خوشمزه و باکیفیت برای گردشگران تور روسیه معرفی شوند. بسیاری از گردشگران حتی دستور تهیه بسیاری از این دسرها را تهیه می‌کنند تا بتوانند سوغاتی خوبی از سفر به روسیه با خود به همراه بیاورند. واتروشکا (Vatrushka) یکی از شیرینی‌های سنتی روسی است که قدمت هزارساله در اختیار دارد و یکی از شیرینی‌های محبوب قبیله‌های «اسلاو» محسوب می‌شود. همچون بسیاری از کشورهای دنیا، روسیه نیز سبک متفاوتی از پنکیک را در وعده‌های صبحانه و عصرانه خود سرو می‌کنند. سیرنیکی (Syrniki) پنکیک مخصوص روسی است که به همراه مربا و یا خامه ترش سرو می‌شود و از طمع متفاوت و عجیبی برخوردار است. بستنی مخصوص روسی نیز موراژنوئه (Morozhenoe) است که نسبت به بستنی‌های تولیدی در غرب از چربی بیشتری برخوردار است و به همین دلیل از کیفیت و طمع متفاوتی نسبت به دیگر بستنی‌ها بهره می‌برد. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما از دیگر دسرها و شیرینی‌های روسی آگاه شوید. اگر نگران پیدا کردن محل مناسب برای امتحان کردن این دسرها و شیرینی‌ها هستید، باید بدانید که بیشتر کافه و رستوران‌های مطرح روسی، این دسرها و شیرینی‌ها را نیز در منو خود قرار داده‌اند و شما مي‌توانید با اطمینان خاطر از کیفیت آن‌ها، طمع واقعی دسرهای روسی را در تور روسیه امتحان نمایید.

 

بهترین غذا های روسی

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه جاذبه های مسکو رزرو هتل در روسیه بهترین غذا های روسی

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه