وبلاگ گردشگری

راهنمای سفر به روسیه راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/c7f60
1399/05/18 - ساعت 20:30

راهنمای سفر به روسیه
راهنمای سفر به روسیه به شما کمک می کند برای سفر با تور روسیه اطلاعات کافی از این کشور داشته باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین زمان سفر به روسیه بر اساس آب و هوا و مسائل اقتصادی، خدمات ویزا، هزینه های سفر و جاذبه های گردشگری این کشور بپردازیم. 

راهنمای سفر به روسیه

 

ویزای روسیه
اتباع ایران برای سفر به روسیه نیاز به ویزا دارند. دریافت ویزای روسیه از جمله راحت ترین ها در نوع خود است و شرایط خاصی ندارد. در واقع چنانچه صرفا بلیط رفت و برگشت داشته باشید که دولت روسیه از برگشت شما به ایران مطمئن شود، می توانید درخواست ویزای توریستی روسیه بدهید. چنانچه با تور روسیه سفر می کنید معمولا شرکت های ارائه دهنده تور برای شما ویزا می گیرند و هزینه دریافت ویزا را با هزینه تور پرداخت می کنید، اما چنانچه خودتان بخواهید نیز می توانید به راحتی با یک سری مدارک از جمله پاسپورت، دو قطعه عکس، بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، بیمه و... نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید. 

راهنمای سفر به روسیه

 

بهترین زمان سفر به روسیه
روسیه به آب و هوای سرد خود شناخته می شود. در واقع روسیه به دلیل مجاورت با قطب شمال، سرزمینی بسیار سرد است به گونه ای که برخی بخش های آن در زمستان دمای منفی 50 درجه را تجربه می کنند. شهر های اصلی گردشگری روسیه یعنی مسکو و سنت پترزبورگ نیز در طول زمستان بسیار سرد هستند و گاه دمای آنها به منفی 30 درجه نیز می رسد. این موارد باعث می شود اغلب افراد فصل تابستان را برای سفر به روسیه انتخاب کنند. فصل سرد روسیه معمولا از اوایل اکتبر(مهر-آبان) و با بارش برف شروع می شود و در دسامبر(آذر-دی) به اوج خود می رسد. زمستان روسیه معمولا طولانی بوده و تقریبا از اواخر نوامبر تا مارس اغلب مناطق روسیه در سرمای شدید و یخبندان به سر می برند. از اواخر مارس هوا کم کم شروع به گرم شدن می کند و از حجم برف کاسته می شود. در آوریل هوایی بهاری و دل انگیز در مسکو و سنت پترزبورگ وجود دارد و می توانید از روز هایی که حالا بیشتر آفتابی هستند لذت ببرید. از آوریل به بعد طبیعت روسیه خود را نشان می دهد و همه جا(به جز سیبری) سرسبز است و با آب شدن برف ها رودخانه ها پر آب می شوند. 

راهنمای سفر به روسیه

 

در این بخش از راهنمای سفر به روسیه باید گفت با اینکه بهترین زمان سفر به روسیه برای لذت بردن از طبیعت و زیبایی های آن بین آوریل(اردیبهشت) تا سپتامبر(شهریور) است، اما بهترین زمان برای سفر به روسیه از نظر اقتصادی، پاییز و زمستان است. از اواخر سپتامبر حجم گردشگران به گونه چشمگیری کاهش پیدا می کند و در این زمان قیمت هتل ها به کمترین میزان خود می رسد. البته برای سفر در پاییز و زمستان باید خود را برای باران های شدید و برف های سنگین آماده کنید ولی اگر طرفدار سرمای زمستان هستید و از اسکی و ورزش های زمستانی لذت می برید می تواند در زمستان و با قیمتی بسیار کمتر به روسیه سفر کنید.  

راهنمای سفر به روسیه

 

تور روسیه، هزینه سفر به روسیه
هزینه سفر به روسیه به سه عامل مهم بستگی دارد. اول سطح سفر است که شما به صورت اقتصادی سفر می کنید یا معمولی و یا لوکس؟ دوم مدت زمان سفر است و سوم زمان سفر. چنانچه بخواهید به صورت اقتصادی سفر کنید می توانید در هاستل ها اقامت کنید و شبی بین 500 الی 2000 روبل بپردازید. اما اگر بخواهید سفری لوکس و تجملاتی داشته باشید هزینه ها بشدت بالا می رود و سقفی برای آن متصور نیست. هزینه اقامت در هتل های لوکس و پنج ستاره روسیه می تواند تا شبی 25 هزار دلار نیز برسد. هزینه های جانبی نیز می توانند هزینه کل سفر را به صورت محسوسی افزایش دهند. برای نمونه اگر بخواهید اقتصادی سفر کنید بهتر است از اتوبوس و مترو برای جابجایی استفاده کنید اما برای سفر لوکس می توانید از تاکسی استفاده کنید. مترو و اتوبوس در روسیه بسیار ارزان هستند و هزینه بلیط آنها بین 20 تا 50 روبل است اما اگر بخواهید از تاکسی استفاده کنید باید بین 200 تا 500 روبل بپردازید که هزینه بالایی محسوب می شود. هزینه غذا نیز از جمله مهم ترین هزینه ها در سفر به روسیه محسوب می شود به گونه ای که غذا خوردن در رستوران های لوکس مسکو و نزدیکی میدان سرخ می تواند تا چندین هزار روبل نیز برای شما خرج بردارد. برای کم کردن هزینه ها می توانید خودتان آشپزی کنید البته به شرطی که محل اقامت شما وسایل آشپزی داشته باشد. همچنین می توانید از فست فود ها استفاده کنید.

راهنمای سفر به روسیه

 

مدت زمان اقامت شما نیز بسیار مهم است و طبیعتا هر چقدر اقامت شما طولانی تر باشد هزینه ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد. زمانی که در تور خارجی روسیه شرکت می کنید از جمله تعیین کننده ترین عوامل برای هزینه هاست. همانطور که در ابتدای راهنمای سفر به روسیه گفته شد سفر به این کشور در فصل پاییز و زمستان هزینه بسیار کمتری دارد. در این فصل اغلب جاذبه های گردشگری خلوت هستند و قیمت هتل ها نیز در پایین ترین سطح خود قرار دارد. البته زمان محدود کریسمس را باید فاکتور گرفت به صورتی که قیمت ها از اواخر دسامبر تا اواسط ژانویه تا حدودی افزایش خواهند داشت ولی به اندازه ماه های بهار و تابستان نخواهند رسید.

راهنمای سفر به روسیه

 

جاذبه های گردشگری
ما در مقالات جداگانه به بررسی جاذبه های گردشگری روسیه می پردازیم اما در این بخش از راهنمای سفر به روسیه خوب است بدانید بخش مهمی از زمان سفر، هزینه سفر، مدت سفر و.... را تعیین جاذبه های گردشگری که می خواهید از آنها بازدید کنید تشکیل می دهد. چنانچه به شهر های مسکو و سنت پترزبورگ بروید با زیباترین و مهمترین جاذبه های این کشور که شامل کاخ هایی همچون کرملین در مسکو، کاخ زمستانی در سنت پترزبورگ، کاخ کاترین در سنت پترزبورگ، کلیسا هایی همچون کلیسای سنت باسیل در مسکو و کلیسای سنت ایزاک در سنت پترزبورگ و... می شود روبرو خواهید شد. البته اگر وقت کافی داشته باشید می توانید به مناطق دیگر روسیه نیز سفر کنید و از طبیعت بکر آن لذت ببرید. مناطق بسیار زیبای شمالی روسیه در مرز با فنلاند از جمله زیباترین مکان ها برای سفری زمستانی است به گونه ای که شب ها را با نور شفق قطبی سپری می کنید و روز ها را نیز در جنگل های پوشیده از برف که می توانید در آنها سورتمه سواری کنید. مناطق قفقاز، به خصوص شهر زیبای سوچی نیز می تواند محلی فوق العاده برای لذت بردن از طبیعت روسیه به ویژه در بهار و تابستان باشد. 

راهنمای سفر به روسیه

تور روسیه

تور روسیه یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های تفریحی و گردشگری در جهان است که سالانه میلیون‌ها گردشگر را به‌سوی روسیه جذب می‌کند. شاید به همین دلیل است که با یک گشت‌وگذار ساده در اینترنت به تعداد زیادی از راهنمای سفر به روسیه برخورد می‌کنید. یکی دیگر از دلایل این امر نیز ناشناخته بودن بیشتر روسیه برای گردشگران جهان است. روسیه جاذبه‌های گردشگری فراوانی در اختیار دارد که بازدید از تمام آن‌ها می‌تواند زمان خیلی زیادی از گردشگران بگیرد، به همین منظور است که گردشگران با استفاده از این راهنمای سفر به روسیه سعی می‌کنند که بهترین برنامه را برای خود تنظیم کرده و از سفر به روسیه لذت ببرند. فراموش نکنید که تعداد مقصدهای گردشگری در تور روسیه نیز بسیاری زیاد است و شما پیش از آغاز سفر به روسیه نیازمند تعیین کردن مقصد و یا مقصدهای اصلی خود در خلال این سفر هستید تا بتوانید با استفاده از راهنماهای مختلف سفر جاذبه‌های موردعلاقه خود را انتخاب کرده و برنامه دقیق و منظمی را تنظیم کنید. البته در میان مقصدهای گردشگری در روسیه، دو مورد بیشتر از بقیه موردتوجه گردشگران قرار دارند. این دو شهر، پایتخت این کشور پهناور مسکو و پایتخت سابق امپراتوری روسیه در شمال کشور و پایتخت فرهنگی حال حاضر روسیه، سنت پترزبورگ هستند. این دو شهر بزرگ به‌خصوص در خلال برگزاری برنامه‌های تور تابستان روسیه بیشترین حجم دریافت گردشگر از سراسر جهان را به خود اختصاص می‌دهند به‌طوری‌که میلیون‌ها گردشگر در بین این دو شهر مقصد گردشگری تقسیم می‌شوند. البته دلایل زیادی در پس این محبوبیت نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

 

راهنمای سفر به روسیه

تور مسکو سنت پترزبورگ

وقتی صحبت از برترین مقصدهای گردشگری در روسیه به میان می‌آید، مسکو و سنت پترزبورگ جزو اولین شهرهایی هستند که در ذهن مخاطبان شکل می‌گیرند. اگرچه هر یک از این شهرها به‌تنهایی از تعداد زیادی از جاذبه‌های روسیه میزبانی می‌کنند و همچنین در کنار جاذبه‌های گردشگری به ارائه برنامه‌‌های تفریحی و سرگرمی زیادی نیز می‌پردازند به‌طوری‌که هرکدام می‌توانند به‌تنهایی مقصد گردشگری در تور روسیه به شمار روند، بسیاری از گردشگران علاقه دارند تا برنامه بازدید از این دو مقصد گردشگری را در تور روسیه ترکیب کرده و با استفاده از راهنمای سفر به روسیه از هردوی آن‌ها در یک سفر دیدن کنند. تور مسکو سنت پترزبورگ  بدون شک نمی‌تواند به‌طور کامل هردوی شهرهای بزرگ مقصد گردشگری در روسیه را پوشش دهد، بااین‌وجود با استفاده از این برنامه گردشگران می‌توانند از مهم‌ترین جاذبه‌های روسیه در این دو شهر بزرگ دیدن کرده و از برنامه‌های تفریحی هر دو به یک اندازه استفاده کنند. مسکو، پایتخت فعلی روسیه بزرگ، یک مقصد گردشگری ایده‌آل برای علاقه‌مندان به تاریخ روسیه است. مسکو از تعداد زیادی از مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری مرتبط با تاریخ روسیه میزبانی می‌کند که هرکدام بخش مهمی از تاریخ پرفرازونشیب روسیه را به تصویر می‌کشند. بیشتر موزه‌های مسکو نیز ارتباط مستقیمی با وقایع تاریخی روسیه و جهان دارند. سنت پترزبورگ در نقطه مقابل یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای آشنایی با فرهنگ روسیه است. البته هرکدام از این دو شهر مقصد گردشگری، جاذبه‌های گردشگری و برنامه‌های تفریحی مشترک دارند که می‌توانید در هنگام بررسی راهنمای سفر به روسیه از آن‌ها مطلع شده و برنامه دقیق‌تر و کامل‌تری برای سفر به روسیه تنظیم کنید. برای مثال برنامه تماشای اجرای باله روسی (Russian Ballet) در هر دو شهر مقصد گردشگری مشترک است و شما می‌توانید در هرکدام از شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ به تماشای این اجرای هنری خارق‌العاده بنشینید. همچنین تور کشتی کروز در طول تابستان هم بر روی رودخانه نوا و هم رودخانه مسکوا قابل برگزاری است و هرکدام نیز مزیت‌های خاص خود را دارند.

 

راهنمای سفر به روسیه

بهترین هتل در روسیه

باید در نظر داشته باشید که راهنمای سفر به روسیه تنها به بررسی جاذبه‌های گردشگری و برنامه‌های تفریحی در برترین مقصدهای گردشگری در تور روسیه خلاصه نمی‌شود. با یک بررسی راهنمای سفر به روسیه متوجه می‌شوید که یکی از مهم‌ترین موارد اشاره‌شده در این راهنماهای سفر، انتخاب بهترین هتل در روسیه است. انتخاب محل اقامت تأثیر مستقیمی بر روی کیفیت سفر و همچنین رفاه گردشگران در هنگام برگزاری تور روسیه دارد. بیشتر جاذبه‌های گردشگری در تور مسکو در مرکز این شهر گرد هم آمده‌اند و در نقطه مقابل بیشتر جاذبه‌های گردشگری مهم در تور سنت پترزبورگ در محله مرکزی سنت پترزبورگ و در اطراف خیابان نوسکی (Nevsky) مشهورترین و پررفت‌وآمدترین خیابان سنت پترزبورگ قرارگرفته‌اند؛ با توجه به این مسئله، انتخاب هتل و محل اقامت در هر یک از این دو شهر مقصد گردشگری متفاوت است. وظیفه ما در هنگام جمع‌آوری و گرد هم آوردن راهنمای سفر به روسیه، معرفی بهترین هتل‌های روسیه در این دو مقصد گردشگری است که گردشگران با خیال آسوده از کیفیت بالای سفر به روسیه اطمینان حاصل کنند. یکی دیگر از مسائل مهم و تأثیرگذار در تور روسیه نیز انتخاب رستوران‌های برتر در مسکو و سنت پترزبورگ و امتحان کردن بهترین غذاهای سنتی روسیه است. اگرچه روسیه هیچ‌گاه به‌عنوان یکی از مقصدهای گردشگری غذایی در جهان معرفی نشده است، همچنان بسیاری از غذاهای سنتی و مدرن روسیه در مرکز توجه گردشگران قرار دارند و انتخاب محل درست برای امتحان کردن این غذاها نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شما می‌توانید با مطالعه راهنمای سفر به روسیه با مهم‌ترین غذاهای سنتی روسیه که نباید فرصت امتحان کردن آن‌ها را از دست بدهید آشنا شده و همچنین برترین رستوران‌های مسکو و بهترین رستوران‌های سنت پترزبورگ را برای امتحان کردن این غذاهای سنتی بشناسید. شما می‌توانید برای آشنایی با هر یک این موارد به وبلاگ ما و به بخش راهنمای سفر به روسیه مراجعه کنید.

 

راهنمای سفر به روسیه

برترین موزه‌های مسکو و سنت پترزبورگ

یکی دیگر از مواردی که می‌توانید با بررسی راهنمای سفر به روسیه از آن مطلع شوید، برترین جاذبه‌های روسیه است. هر یک از شهرهای مقصد گردشگری در تور روسیه از جاذبه‌های زیادی میزبانی می‌کنند. با توجه به این امر که بازدید از جاذبه‌های روسیه در هر یک از شهرهای مقصد گردشگری می‌تواند هفته‌ها به طول انجامد، انتخاب درست مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های روسیه در مقصدهای گردشگری تور روسیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. آیا از نام، آدرس، شرایط بازدید و هزینه بازدید از برترین موزه‌های مسکو باخبر هستید؟ آیا از جاذبه‌های روسیه در اطراف و حومه سنت پترزبورگ آگاه هستید؟ اگر جواب شما منفی است، راهنمای سفر به روسیه در این زمینه می‌تواند به یاری شما آمده و به معرفی برترین جاذبه‌های روسیه در شهرهای مختلف مقصد گردشگری بپردازد. همچنین یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از راهنمای سفر به روسیه، آشنایی با فستیوال‌های مطرح در شهرهای مقصد گردشگری تور روسیه است. برای مثال شما می‌توانید با مطالعه راهنمای سفر به روسیه در وبلاگ ما از جشن‌هایی که در خلال برگزاری تور نوروزی روسیه در مسکو برگزار می‌شود آگاه شوید. یکی دیگر از مهم‌ترین فستیوال‌ها و جشن‌های روسیه که در جهان از شهرت بسزایی برخوردار است، جشن شب‌های سفید است که بیشتر در سنت پترزبورگ موردتوجه قرار می‌گیرد. جشن شب‌های سفید به تعداد زیادی از برنامه‌های تفریحی و هنری گفته می‌شود که در بازه‌ای از تابستان در روسیه برگزار می‌شود. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شب‌های سفید در سنت پترزبورگ، غروب نکردن خورشید به‌طور کامل است. گردشگرانی که در خلال برگزاری جشن شب‌های سفید از سنت پترزبورگ دیدن می‌کنند می‌توانند از پدیده جالب آسمان روشن حتی در نیمه‌های شب در سنت پترزبورگ لذت ببرند. شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ ما از برنامه‌هایی که در خلال برگزاری این جشن انجام می‌شود آشنا شده و بهترین برنامه برای لذت بردن از آن‌ها را برای خود تنظیم کنید.

 

راهنمای سفر به روسیه

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه رزرو هتل در روسیه راهنمای سفر به روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه