وبلاگ گردشگری

آشنایی با سالن تئاتر کمدی موزیکال الکساندر نوسکی جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/71bda

سالن تئاتر کمدی موزیکال الکساندر نوسکی سنت پترزبورگ، که در سال ۱۸۳۲ به سبک خاص کلاسیک توسط کارلو روسی ساخته شد و در دوران اتحاد جماهیر شوروی پوشکین نامیده شد، دارای ظرفیت ۱۵۰۰ نفر است. فضای صحنه این سالن تئاتر با گلهای مخملی تزیین شده است. شما با سفر به همراه تور روسیه به سادگی می توانید از این سالن تئاتر و دیگر ساختمان های نزدیک آن دیدن کنید.

سالن تئاتر کمدی موزیکال الکساندر نوسکی دومین تئاتر معروف در سنت پترزبورگ است، و خانه قدیمی‌ترین نمایش های تئاتر در روسیه به شمار می آید. این سالن که امکان دیدنش را با سفر به روسیه در تور تابستان روسیه دارید، یکی از بهترین آثار معمار نئوکلاسیک بزرگ کارلو روسی، در مرکز گروهی از ساختمان های طراحی شده و باغ کاترین بزرگ Ploshchad Ostrovski در سنت پترزبورگ روسیه است که از نگین درخشان معماری این شهر به حساب می آیند. 

بنای مستطیل شکلی که در تئاتر الکساندر یانسکی قرار دارد، یک ستون سنگی با شش ستون کورینتیایی است که به آن نمای خاصی می بخشند. این ستون ها مقابل میدان اوستروسکی قرار گرفته اند.

آشنایی با سالن تئاتر کمدی موزیکال الکساندر نوسکی

 

سالن تئاتر کمدی موزیکال الکساندر نوسکی چگونه ساخته شد؟
تاریخ اجرای تئاتر در این کشور به سال ۱۷۵۶ باز می‌گردد. در واقع، هنگامی که ملکه الیزابت برای تاسیس تئاتر روسی جهت نمایش برنامه های تراژدی و کمدی، اولین تئاتر حرفه ای روسیه حکم صادر کرد این سالن تئاتر ساخته شد. 

با این حال، بیش از هفت دهه طول کشید تا این ساختمان در محل کنونی خود به شکل کنونی در آید. اولین تئاتر موجود در این مکان در چارچوب ساختمانی چوبی برگزار شد که از یک غرفه در باغ های کاخ آنیچکوف توسط وینچنزو برنا در سال 1801 از نمایش ایتالیایی آنتونیو کاساسی اقتباس شده بود. این مکان خیلی زود تغییر شکل داده شد و به تئاتر «کوچک مالی» تغییر نام داد.

با این حال، این ساختمان برای اجرای تئاتر های متعدد و مختلف در سن‌پترزبورگ بسیار کوچک به نظر می‌رسید. از این رو، تصمیم گرفته شد تا ساختمان با یک تئاتر سنگی بزرگ‌تر جایگزین شود و معمار فرانسوی توماس دی تومان طرح خود را در سال ۱۸۱۱ برای احداث و پایه گذاری آن، ارایه داد. 

حمله به روسیه توسط نیروهای ناپلئون، از تحقق این پروژه جلوگیری کرد و معمار دیگری که فرانسوی تبار هم بود، یعنی کورل مود یو برای پیشنهاد طرح خود، آنهم نه فقط برای تئاتر جدید بلکه برای کل منطقه بین خیابان نوسکی و خیابان الیتسا لومونوسوف سادویا الیتسا و رودخانه فونتانکا پیش قدم شد. اگر چه طرح ‌های او در سال ۱۸۱۶ به تایید رسید، اما او در برابر انجام این وظیفه مهم حداقل کارایی را داشت، و بنابراین کارلو روسی این کار را انجام داد. چیزی که امروزه با هزاران فراز و نشیب پیش روی ماست و از آن به عنوان یکی از جاذبه های روسیه در سفر به روسیه یاد می کنیم به کمک این دو نفر انجام شده است.

آشنایی با سالن تئاتر کمدی موزیکال الکساندر نوسکی

 

تغییرات و تحولات سالن تئاتر الکساندر نوسکی جهت اجرا
این سالن که امکان دیدن آن در تور روسیه وجود دارد در واقع، پروژه ای بود که بیش از بیست سال ایتالیایی ها را به کار ساخت و طراحی مشغول کرد. این تئاتر که در سال 1832 به اتمام رسید ، به ساختار مرکزی و غالب در طراحی های مشابه تبدیل شد که از جمله آنها می توان به کتابخانه ملی روسیه و اداره تئاترهای امپریال (پروژه بعد از الکساندرینسکی که هم اکنون خانه موزه تئاتر و هنرهای موسیقی است) اشاره کرد. 

تئاتر الکساندر نوسکی به افتخار الكساندر فیودوروونا همسر نیكلاس اول، در به رنگ زرد و سفید نقاشی شده بود كه برای دیگر ساختمان های نئوكلاسيك موجود در سن پترزبورگ به یک رقیب جدی تبدیل شد. این بنا با مجسمه های ساخته شده توسط استپان پیمنوا و واسیلی دموت مالینوفسکی تزئین شده است که همچنین برای ساختمان ستاد عمومی روسی نیز چنین تزییناتی را به همین شمایل از قبل ایجاد کرده بودند. 

برای نمای اصلی این ساختمان تئاتر، مجسمه ای از ارابه آپولو برای پدال و چهره های ملپومن (الهه شعر و تراژدی یونان) و تالیا در نظر گرفته شد. نیکلاس اول با کارهایی که کارلو روسی روی این بنا انجام تحت تأثیر قرار گرفت و وی را به عنوان معمار اصلی امور خود برگزید.

داخل صحنه تئاتر، کنده‌کاری جعبه تزار و چند صندوق دیگر تمام آن چیزی است که از تزیینات برنامه ‌ریزی‌ شده آقای روسی باقی مانده ‌است، که بسیاری از آن‌ها هرگز تحقق نیافته اند. بقیه قسمت های داخلی اصلی در نیمه دوم قرن 19 بازسازی شدند. 

سالن الكساندر نوسكي با فضای کافی برای تماشاگران در حدود 1378 یکی از بزرگترین تئاترهای اروپا در زمان افتتاح و یکی از بزرگترین تئاترهای اروپا بود و بخاطر صداگذاری های فوق العاده ای که در آن انجام شده بود فضای مناسبی در نوع خود به شمار می آمد. 

این سالن، در ابتدا برای اجرای نمایش، اپرا و باله توسط شرکت تئاتر امپراطوری مورد استفاده قرار گرفت، و تنها پس از تکمیل تالار تئاتر مارینسکی بود که تنها در زمینه نمایش های مختلف از آن استفاده می شد. به این ترتیب، این مکان برای نمایش بسیاری از آثار بزرگ‌ترین نویسندگان جهان (براساس قوانین روسیه) استفاده شد. از جمله آنها می توان به  نمایشنامه های الكساندر گريبايدوف، الكساندر استروفسكي و آنتون چخوف اشاره کرد.

آشنایی با سالن تئاتر کمدی موزیکال الکساندر نوسکی

 

بازسازی ساختمان تئاتر الکساندر نوسکی
در دوران اتحاد جماهیر شوروی، این سالن تئاتر به عنوان تئاتر درام دولتی پوشکین شناخته می شد که دومین عنوان رسمی آن بود. از جمله کارگردانان بزرگ که در این سالن تئاتر کار می‌کردند می توان به، وسولود میرهولد و جورجی توستون گوف اشاره کرد. 

جانشین کنونی آنها مدیر هنری فعلی این ساختمان، والری فوکین است، که یکی از کارآمدترین و تأثیرگذارترین کارگردانانی است که هم اکنون در تئاتر روسیه کار می کند. پس از نوسازی وسیعی که در سال ۲۰۰۶ روی ساختمان تئاتر الکساندر نوسکی انجام شد اکنون از آن به عنوان خانه درام روسیه یاد می کنند. در این سالن نمایش‌های مجلل و تخصصی از آثار کلاسیک تئاتر روسی و جهانی برگزار می شود و همواره علاقه مندان تئاتر کمدی موزیکال را به سمت خود جذب می کند. اگر شما هم قصد دارید تا یکی از تماشاگران تئاتر های این سالن بزرگ باشید می توانید تور تابستان روسیه را انتخاب کرده و از این گزینه در میان دیگر جاذبه های روسیه دیدن کنید.

برای دیدن ساختمان الکساندر نوسکی در تور روسیه از کجا اقدام کنیم؟
برای بازدید از این گزینه در بین دیگر جاذبه های روسیه در سفر به روسیه باید از آدرس 2 ، پلاس شاد استروسکوگو (Ploshchad Ostrovski) اقدام کنید. از طریق مترو ایستگاه Gostiny Dvor نیز می توانید به اینجا برسید. البته اگر تور تابستان روسیه را انتخاب کرده باشید رسیدن به اینجا آسان و بدون دردسر خواهد بود.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه سفر به روسیه جاذبه های روسیه هتل در روسیه الکساندر نوسکی سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه