وبلاگ گردشگری

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ  آنیچکوف) جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/1ada7

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ آنیچکوف) - سنت پترزبورگ
سفر به روسیه بدون بازدید از سنت پترزبورگ معنا ندارد و بازدید از سنت پترزبورگ نیز بدون دیدن خیابان نوسکی بی معناست. این خیابان تاریخی که در مرکز سنت پترزبورگ واقع شده است یکی از خیابان های تاریخی شهر است که شماری از برترین جاذبه های روسیه که در تور روسیه می توانید به دیدن آنها بروید را در خود جای داده است. این خیابان میزبان کاخ های سلطنتی، کلیسا ها، سالن های نمایش و... است که باعث شده بازدید از آن به یکی از اولویت ها در تور تابستان روسیه تبدیل شود. 

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ  آنیچکوف) - سنت پترزبورگ

 

در این خیابان دو محل با نام های آنیچکوف وجود دارد. اولین آنها پل آنیچکوف است که در دوران پتر کبیر ساخته شد و به افتخار سر معمار آن که فردی به نام میخائیل آنیچکوف بود به این نام شناخته شده است. بعد ها در اواسط قرن 18م بود که یک کاخ سلطنتی در نزدیکی این پل ساخته شد و همچون پل آنیچکوف، نام کاخ آنیچکوف بر آن گذاشته شد. چنانچه برای سفر به روسیه در تور تابستان روسیه برنامه ریزی می کنید تا انتها با ما همراه باشید تا نگاهی به این کاخ زیبا، تاریخچه آن، راه های دسترسی به آن و رستوران های اطراف کاخ داشته باشیم.

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ  آنیچکوف) - سنت پترزبورگ

 

تور روسیه ، تاریخچه کاخ آنیچکوف 
کاخ آنیچکوف در محلی ساخته شد که پیش از آن متعلق به فردی به نام آنتونیو دی ویرا بود. در این محل برای امپراتریس روسیه یعنی امپراتریس الیزابت کاخی ساخته شد که به دلیل نزدیکی به پل آنیچکوف، کاخ آنیچکوف نام گرفت. این کاخ به سبک باروک ساخته شده است. سبک باروک که در ایتالیا زاده شد و سپس در فرانسه به بلوغ رسید، پس از آشنایی روسها با تمدن و فرهنگ غرب اروپا به یک سبک فراگیر در ساخت کاخ ها، کلیسا ها، سالن های نمایش، خانه های اشرافی و... در روسیه تبدیل شد و امروزه ساختمان هایی همچون کاخ پترهوف و کاخ زمستانی که به این سبک ساخته شده اند به یکی از مهمترین جاذبه های روسیه تبدیل شده اند. کاخ آنیچکوف از نظر معماری و طراحی یکی از برترین کاخ های باروک سنت پترزبورگ است. بنا به برخی نوشته ها دو معمار به نام های بارتولومئو رستری و میخائیل زمتسف این کاخ را ساخته اند اما هنوز نمی توان در مورد معمار آن نظر قطعی داد. 

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ  آنیچکوف) - سنت پترزبورگ

ساخت این کاخ بیش از 12 سال به طول انجامید و در سال 1754 افتتاح شد. تزارینا الیزابت این کاخ را پس از تکمیل شدن به همسر خود یعنی کنت الکسی رازومفسکی تقدیم کرد. البته پس از مرگ کنت در سال 1771 کاخ دوباره جزئی از املاک تاج (املاک خاندان سلطنتی) شد. اما در سال 1776 کاترین دوم این کاخ را به پرنس پوتمکین اهدا کرد. سپس در سال 1778 و 1779 یک سری تعمیرات و نوسازی در این کاخ انجام شد و یک معمار انگلیسی طرح های نئوکلاسیکی به آن افزود و همچنین یک باغ به سبک انگلیسی برای آن ساخته شد. سپس در سالهای حکومت تزار الکساندر اول یک سری تغییرات دیگر در آن به وجود آمد و الکساندر این کاخ را به خواهرش هدیه کرد. این کاخ سپس به عنوان محلی برای برگزاری جشن هایی همچون ازدواج ها، تولد ها و... تبدیل شد.

 

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ  آنیچکوف) - سنت پترزبورگ

 

در سال 1866 پس از اینکه تزار الکساندر سوم ازدواج کرد، ترجیح داد به جای کاخ زمستانی،  این کاخ را به عنوان کاخ اصلی خود قرار دهد و در آن سکونت کرد. آخرین تزار روسها یعنی نیکلای دوم در این کاخ به دنیا آمد و سالهای کودکی خود را گذراند. در سال 1917 انقلاب کمونیستی روسیه به پیروزی رسید و در کنار تحت تاثیر قرار دادن تمامی روسیه، این کاخ را نیز تحت تاثیر خود قرار داد. این کاخ که تا زمان انقلاب کمونیستی جزئی از اموال تاج بود در زمان حکومت شوروی ملی شد و به عنوان موزه مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1934 و در دوران حکومت استالین این کاخ به یک مرکز جوانان تبدیل شد. به این منظور در این کاخ کلاب هایی برای جوانان تاسیس شد و بیش از 10000 نفر به عضویت آن در آمدند. 

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ  آنیچکوف) - سنت پترزبورگ

 

تور روسیه، سالن کنسرت کارنیوال
کاخ آنیچکوف امروزه یکی از مهمترین جاذبه های روسیه به شمار می رود و هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از آن در تور تابستان روسیه شرکت می کنند. البته نکته مهم این است که این کاخ به صورت کامل به روی گردشگران باز نبوده و تنها بخش های خاصی از آن قابل بازدید است. از جمله محل هایی که در این کاخ ساخته شده است، سالن کنسرت کارنیوال است. این سالن کنسرت محل برگزاری رقص باله و کنسرت های موسیقی است و از جمله مشهور ترین رقص باله روسی یعنی رقص باله دریاچه قو در این سالن برگزار می شود. 

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ  آنیچکوف) - سنت پترزبورگ

 

راه های دسترسی به کاخ 
همانطور که گفتیم کاخ آنیچکوف در یکی از مشهور ترین خیابان های سنت پترزبورگ یعنی خیابان نوسکی قرار دارد. آدرس این کاخ و سالن کنسرت کارنیوال به صورت زیر است:
Nevsky Ave, 39, St Petersburg, Russia, 191023
برای دسترسی به این کاخ علاوه بر تاکسی های متعددی که به خیابان نوسکی رفت و آمد دارند می توانید از اتوبوس های شهری نیز استفاده کنید. در این خیابان چندین ایستگاه مترو وجود دارد که نزدیک ترین ایستگاه به این کاخ، ایستگاه ST.Metro Gostiny Dvor است.

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ  آنیچکوف) - سنت پترزبورگ

 

رستوران های اطراف کاخ
در سفر به روسیه باید حتما غذای روسی را هم امتحان کنید. پس پیشنهاد می کنیم چنانچه به دیدن این کاخ زیبا رفتید بعد از بازدید از کاخ به یکی از کافه ها و یا رستوران های اطراف بروید و غذا های روسی را امتحان کنید. از جمله رستوران های نزدیک این کاخ، رستوران زیبای Restoran Baku است. در این رستوران به جز غذا های روسی، غذا های آذری نیز سرو می شود و اگر مقید به خوردن غذا های حلال هستید می توانید در این رستوران غذا های حلال را هم پیدا کنید. رستوران بعدی که برای رسیدن به آن باید به آنسوی پل بروید رستوران Palkin است. این رستوران بسیار شیک بوده و غذا های متنوع روسی سرو می کند. یک کافه که دقیقا در آن سوی خیابان و در مقابل کاخ است، کافه Brynza است. این کافه دارای محیطی زیبا و دنج بوده و می توانید در آن انواع نوشیدنی ها و خوردنی ها را سرو کنید. 

سالن کنسرت کارنیوال (کاخ  آنیچکوف) - سنت پترزبورگ

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه سفر به روسیه جاذبه های روسیه هتل در روسیه سالن کنسرت کارنیوال (کاخ آنیچکوف) سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه