وبلاگ گردشگری

موزه کشتی کروز آرورا - سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/d78c9

موزه کشتی کروز آرورا کجاست؟
در تور روسیه و سفر به شهر بسیار زیبای سنت پترزبورگ، موزه های زیادی را بازدید خواهید کرد. سنت پترزبورگ را شهر موزه ها نامیده اند. پیشنهاد ما این است که در تور تابستان روسیه حتما از موزه کشتی کروز آرورا نیز دیدن کنید. این جا امروز، یک موزه است، اما زمانی در جنگ میان ژاپن و روسیه شرکت داشته است و بر آبها در حرکت بوده است. البته دور از انتظار هم نیست، سنت پترزبورگ بعد از مسکو، بزرگترین شهر روسیه است و برای مدت های طولانی پایتخت روسیه به حساب می آمده است. برای همین بخش مهمی از تاریخ روسیه در دل موزه ها و جاذبه های دیدنی این شهر قایم شده است. اما چه چیزی سبب شده است که موزه کشتی کروز آرورا در لیست جاذبه های روسیه قرار گیرد؟

موزه کشتی کروز آرورا - سنت پترزبورگ

 

شاید تاریخی بودن این کشتی جذاب ترین بخش آن باشد. اینکه شما از سلاحی قدیمی که در بسیاری از جنگ های سرنوشت ساز روسیه شرکت داشته است دیدن می کنید. تور تابستان روسیه، فرصتی برای بازدید از این کشتی است که بعد از جنگ جهانی دوم، آن را به موزه ای برای بازدید عموم تبدیل کرده اند. کافیست به ظاهر این کشتی جنگی نگاه کنید، ترس و ابهت خاصی در ساخت آن وجود دارد که هرچه زودتر دوست دارید، قسمت های داخلی آن را بازدید کنید. شرکت کردن در قالب تور روسیه این امکان را برای شما فراهم کرده است که به صورت کامل از آن دیدن کنید. در ادامه، به دلایل اهمیت این کشتی، تاریخچه آن، کاربری امروز و اطلاعات ضروری برای بازدید در سفر به روسیه خواهیم پرداخت. 


چرا از موزه کشتی کروز آرورا دیدن کنیم؟
بگذارید سفری تاریخی به گذشته ی روسیه داشته باشیم و به زمانی برگردیم که پتر کبیر خود دریانوردی ماهر بود. باید بدانید که نیروی دریانوردی روسیه همواره در طول تاریخ، از ارزش و حمایت های زیادی برخوردار بوده اند. به واسطه ی همین دلاوری های نیروی دریایی قدرتمند تزاری بود که روسیه در جنگ های خود با سوئد، پیروز میدان بود. موزه کشتی کروز آرورا در جنگ های دریایی روسیه، همراه و همگام او بوده است. پس بازدید از آن در سفر به روسیه خالی از لطف نخواهد بود. کشتی ای که طول آن، 126/8 متر، عرض آن 16/8 متر و وزن آن 7600 تن است.

موزه کشتی کروز آرورا - سنت پترزبورگ

 

تاریخچه کشتی کروز آرورا
تاریخ ساخت این کشتی به سالهای 1897 تا 1900 میلادی برمی گردد. حماسه آفرینی های کشتی کروز آرورا آن را در لیست جاذبه های روسیه قرار داده است. در اینجا لیستی از اهمیت بازدید از این ناو جنگی را آورده ایم:

  • نقشی که این کشتی در پیروزی لنین و پرولتاریای انقلابی داشت. 
  • در 25 اکتبر 1917، اولین شلیک به سمت قصر زمستانی ارمیتاژ در سنت پترزبورگ از سمت این کشتی بود.
  • عکس های بسیار جالبی از اولین فضانوردی که پای بر کره ماه گذاشت در موزه کشتی کروز آرورا به نمایش درآمده است. این فرد، یوری گاگاری بود که خدمت سربازی اش را در این ناو جنگی گذرانده بود. 
  • تعمیرات و بازسازی های موفقی در این ناو جنگی انجام شده است و آن را مطابق با اولین نمونه ی خود بازسازی کرده اند، که باید حتما آن را از نزدیک ببینید. 
  • خود را جای ملوانان و نیروهای آن زمان بگذارید. آن ها زمانی برای جنگ در کشتی مستقر می شدند و اکنون شما برای تفریح و بازدید، سوار بر این کشتی می شوید. 

 

زیبایی های کشتی جنگی آرورا
کشتی آرورا از نبرد تسوشیما (Tsushima)، نبردی که خسارت های جانی و مالی زیادی به روسیه وارد کرد، جان سالم به در برد. در این نبرد، کشتی ها و ناوهای زیادی از پای افتادند. اما این موزه کشتی کروز آرورا است که با افتخار در رودخانه نوا جای خوش کرده است و امروزه به پربازدیدترین بخش موزه های دریایی روسیه تبدیل شده است. پیشنهاد ما این است که در تور نوروز روسیه، حتما به بخش های داخلی موزه مانند اتاق های زندگی ملوانان و خدمه بروید. از روی عرشه کشتی به شهر زیبای سنت پترزبورگ نگاه کنید. نمای شهر از دور جذاب تر از هر جای دیگری است. یادتان نرود، عکاسی کردن بر روی این کشتی، لحظات فوق العاده را برای شما ثبت خواهد کرد.

موزه کشتی کروز آرورا - سنت پترزبورگ

 

اینجا یک کشتی جنگی است، پس به دقت از تمام بخش های آن دیدن کنید. مسلسلی که در اول کشتی قرار دارد و کمین های بدنه کشتی، اعجاب آورند. طراحی و ساخت کشتی بسیار موفق بوده است که کشتی توانسته از جنگ های مختلف، سالم بیرون بیاید. اگر میخواهید از بخش های زیر زمین و تاسیسات کشتی دیدن کنید، باید هزینه های اضافی پرداخت کنید. در کل بازدید از موزه کشتی کروز برای همه آزاد است. هزینه های بازدید از قسمت های مختلف کشتی نیز ثابت است، تنها برای موتورخانه ی کشتی باید هزینه های اضافی پرداخت کنید. 


دسترسی به موزه کشتی کروز آرورا
در سفر به روسیه و بازدید از جاذبه های روسیه در شهرهای مختلف،  به ساحل رودخانه نوا در سنت پترزبورگ بروید. در اینجا جاذبه های دیدنی زیادی برای بازدید وجود دارند. برای همین است که تور روسیه از همان لحظه های اول به سرعت پر می شود. موزه کشتی کروز آرورا در نزدیکی جزیره خرگوش ها قرار دارد. همه روزه از ساعت 10:30 تا 16 می توانید از آن بازدید کنید. دسترسی مترو به نزدیکی این کشتی نیز وجود دارد. توجه داشته باشید که در روزهای یکشنبه ها و جمعه ها، این ناو جنگی که امروزه با نام موزه کشتی کروز آرورا شناخته می شود، تعطیل است. 

پس حتما در سفرهای خود به کشور پهناور و بسیار زیبای روسیه، از این موزه دیدنی نیز بازدید کنید. تجربه بودن در یک ناو جنگی به طور کامل در این کشتی برای شما شبیه سازی شده است، پس این فرصت را از دست ندهید. 

بهترین زمان برای سفر به سنت پترزبورگ، در فصل های گرم سال، یعنی بهار و تابستان و شرکت در تور تابستان روسیه است. سرمای زیادی در فصل زمستان بر این شهر حاکم می شود. پس با خود لباس گرم به اندازه ی کافی، ببرید. 
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید  مشاوره های ما در خصوص سفر را دریافت کنید. 

تورهای مرتبط

برچسب ها موزه کشتی کروز آرورا تور روسیه تور تابستان روسیه سفر به روسیه جاذبه های روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه