وبلاگ گردشگری

باغ وحش وارنا جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/db283
1398/09/22 - ساعت 16:10

بلغارستان یکی از دیدنی ترین کشورهای آسیای شرقی است که هر ساله گردشگران زیادی با تور بلغارستان به آن سفر می کنند. یکی از دیدنی ترین جاذبه های این کشور به خصوص برای مسافران تور گردشگری بلغارستان در فصل تابستان، باغ وحش وارنا می باشد. این باغ وحش به دلیل اینکه حیوانات و پرندگان بسیار زیبایی را که بعضی از آنها گونه های بسیار نادر هستند در خود دارد شهرت جهانی یافته است. به طوری که بعضی از گونه ها حتی در دیگر باغ وحش های کشور بلغارستان هم دیده نمی شوند.

باغ وحش وارنا

 

در تور بلغارستان شانس بازدید از این باغ وحش رویایی را خواهید داشت
در اوایل سال ۱۹۵۰ میلادی بود که وجود یک باغ وحش برای شهر وارنا احساس شد. ماجرا از آنجا شروع شد که یک روباه را به بخش محلی وارنا هدیه دادند و به این ترتیب به فکر ساختن جایی برای نگهداری حیوانات افتادند. البته این تصمیم به سرعت  عملی نشد و ۵ سال بعد یعنی در سال ۱۹۵۵ روباه توانست از قفسش فرار کند. در نتیجه تا یک سال بعد نقشه ی ساخت باغ وحش با کمک اهالی عملی شد و خرس ماکسیم به عنوان نخستین حیوان این باغ وحش در آن ساکن شد. این خرس نیز هدیه ای بود از طرف ملوانان نیروی دریایی دریای سیاه. این خرس به مدت ۲ سال به درختی زنجیر شده بود اما نهایتا برایش یک زیستگاه طبیعی تهیه کردند که اکنون هم از دیدنی ترین قسمت های این باغ وحش به خصوص برای بازدیدکنندگان تور خارجی است. نهایتا باغ وحش وارنا به طور رسمی در سال ۱۹۶۱ افتتاح شد. از آن پس گونه های بسیار متنوعی از حیوانات و پرندگان برای نگهداری به این باغ وحش آورده شدند که امروز تعداد آنها به بیش از ۷۲ گونه می رسد.

باغ وحش وارنا

 

باغ وحش شهر وارنا در مرکز باغ دریایی در کنار مجسمه ی یادبود سربازانی که در جنگ بین روسیه و ترکیه کشته شدند واقع است. ۱۷ نوع از حیوانات و پرندگانی که در حال انقراض هستند در این باغ نگهداری می شوند از جمله یک جفت قوی سیاه و سفید. در کنار آن نیز یک باغ وحش مخصوص حیوانات بسیار عجیب و حیرت انگیز با عنوان Exotic Zoo قرار دارد. در سال ۲۰۰۷ یک جفت کانگورو به این باغ وحش آورده شدند و بیشترین بازدید را به خود اختصاص دادند. از ویژگی های قابل توجه این باغ وحش این است که می توان رفتار طبیعی حیوانات را در اینجا شاهد بود.

باغ وحش وارنا

 

شهر بندری وارنا علاوه بر پایتخت بلغارستان یعنی صوفیه، به خاطر داشتن جاذبه های توریستی فراوان نقش بسیار مهمی در جذب گردشگران تورهای خارجی به این کشور ایفا می کند. ساعت بازدید از این باغ وحش در تابستان از ۹ صبح تا ۱۶٫۳۰ و در زمستان از ۹ صبح تا ۱۸ می باشد که در تابستان به خاطر اینکه شهر وارنا بندر بوده و سواحل بسیار زیبایی دارد، بالطبع تعداد گردشگران تور بلغارستان بیشتر بوده و در نتیجه این باغ وحش دیدنی نیز شلوغ تر است. با این وجود توصیه ما به شما این است که اگر در این فصل از سال با تور گردشگری بلغارستان و یا تور کشور بلغارستان قصد دارید سفر کنید و به خاطر کمبود وقت فقط چند شهر را می توانید سر بزنید حتما وارنا را در برنامه داشته باشید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور اروپا تور بلغارستان باغ وحش وارنا Varna zoo جاذبه های گردشگری بلغارستان

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه