وبلاگ گردشگری

موزه یادبود الکساندر سوورف - سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/e1ed9

موزه یادبود الکساندر سوورف - سنت پترزبورگ
روسیه به دلیل تاریخ طولانی خود دارای تعداد زیادی موزه و بنا های یابود تاریخی است که بخش بزرگی از جاذبه های روسیه را تشکیل داده اند و از این رو بازدید از آنها یکی از اصلی ترین برنامه های تور روسیه است. در این بین شهر سنت پترزبورگ به واسطه تاریخ غنی خود دارای شمار زیادی موزه و بنای تاریخی و فرهنگی است که باعث شده اند بازدید از این بنا ها یکی از اصلی ترین دلایل سفر به روسیه باشد. از جمله این موزه ها، موزه یادبود الکساندر سوورف است. این موزه به یاد ژنرال نامی ارتش روسیه تزاری و قهرمان ملی روسیه یعنی الکساندر واسلیویچ سوورف ساخته شده است. اما الکساندر سوورف کیست؟ بهتر است پیش از بررسی موزه اندکی به خود سوورف بپردازیم چراکه تمامی این موزه به یاد و خاطره او ساخته شده است. 

موزه یادبود الکساندر سوورف - سنت پترزبورگ

 

مختصری از زندگی الکساندر سوورف
 الکساندر سوورف که از او با نام کنت سوورف یاد می شود در سال 1729 در مسکو در امپراتوری روسیه متولد شد. او در سال 1746 به ارتش پیوست و تا پایان عمر خود یعنی سال 1800 در ارتش باقی ماند. کنت سوورف اولین بار در جریان جنگ های هفت سال به جنگ رفت. در این جنگ ها که بین قدرت های اروپایی از سال 1756 شروع شد و تا سال 1763 ادامه یافت، روسیه در کنار فرانسه و اتریش و سایر متحدین خود در مقابل بریتانیای کبیر و پادشاهی پروس قرار گرفتند. الکساندر سوورف در این جنگ رشادت ها و شجاعت های بسیاری از خود نشان داد که موجب دریافت مدال و درجه گردید.

موزه یادبود الکساندر سوورف - سنت پترزبورگ

 

اما این تازه آغاز زندگی نظامی او بود. الکساندر سوورف سپس در جنگ های بسیاری شرکت کرد که از جمله آنها می توان به جنگ با امپراتوری عثمانی اشاره کرد. این جنگ که در سال 1787 و در زمان حکومت کاترین دوم آغاز شد نهایتا به پیروزی روسیه ختم شد. کنت سوورف در این جنگ نیز با ابراز لیاقت توانست درجات نظامی را یکی پس از دیگری طی کند. سوورف در یکی از مهمترین نبرد های این جنگ یعنی محاصره قلعه اوچاکیف در قامت فرماندهی ظاهر شد و توانست با کمک ژنرال گریگوری پوتمکین ارتش عثمانی را در هم بشکند و از این رو به عنوان یکی از قهرمانان ملی روسیه شناخته شد. او سپس در مقام فرماندهی چندین نبرد دیگر نیز ظاهر شد که از جمله مهمترین آنها نبرد رامنیک بود که در آن نبرد سوورف با فرماندهی نیرو های متحد روسیه و اتریش که از نظر شماره روی هم رفته یک چهارم ارتش عثمانی نیز نمی شدند، ترک ها را به سختی شکست بدهد. پس از آن زمانی که کنت سوورف در نبرد ایزمالی در سال 1789 توانست بار دیگر عثمانی را شکست دهد به یک افسانه زنده تبدیل شد.

سوورف سپس در جریان تجزیه دوم لهستان در کنار پروس توانست لهستانی ها را سرکوب کند. پس از این نبرد ها نوبت به جنگ ها انقلاب فرانسه و جنگ های ائتلافی رسید. در این جنگ ها و در سال 1799 الکساندر سوورف فرماندهی چهار نبرد بزرگ بر علیه فرانسه را بر عهده داشت که در همه آنها پیروز شد. سوورف نهایتا در سال 1800 یعنی در سالی که جنگ ها ناپلئونی در شرف آغاز بود و در واقع زمانی که بیش از هر زمان دیگری به وجود او نیاز بود درگذشت. 

موزه یادبود الکساندر سوورف - سنت پترزبورگ

 

تور روسیه، موزه یادبود الکساندر سوورف
روسها به پاس قدردانی از پیروزی های بزرگ الکساندر سوورف مدرسه نظامی سوورف را احداث کردند، همچنین مدال افتخاری با نام وی ایجاد شد و یادمان های بسیاری از او ساخته شد. اما یکی از مهمترین یادبود های سوورف که حتما باید در تور تابستان روسیه از آن دیدن کنید، موزه سوورف است. این موزه نه تنها یکی از برترین جاذبه های سنت پترزبورگ است، بلکه یکی از مهمترین جاذبه های روسیه و نمادی از تاریخ نظامی این کشور نیز هست که باید حتما در تور خارجی روسیه و به خصوص هنگام سفر به شهر زیبای سنت پترزبورگ از آن دیدن کنید. 

موزه یادبود الکساندر سوورف - سنت پترزبورگ

 

کار ساخت این موزه در سال 1900 و در اولین قرن درگذشت الکساندر سوورف آغاز شد و پس از گذشت چهار سال ساخت آن به پایان رسید تا به یکی از برترین جاذبه های روسیه در بخش جاذبه های تاریخی، فرهنگی و نظامی تبدیل شود. این موزه در ساختمانی با معماری بازگشت روسی ساخته شده است که بسیار زیبا است. موزه یادبود سوورف درست در مرکز شهر سنت پترزبورگ و در کنار سایر جاذبه های بیشمار گردشگری که در تور تابستان روسیه می توانید از آنها دیدن کنید واقع شده است به گونه ای که کمتر از 10 دقیقه با خودرو با موزه آرمیتاژ فاصله دارد. آدرس این موزه 43, Kirochnaya Ulitsa است.

اگر برای سفر به روسیه در حال برنامه ریزی هستید باید بدانید ورودی این موزه 400 روبل است که مبلغ نسبتا پایینی بوده و در حدود 240 هزار تومان می شود. همچنین اگر بخواهید از داخل موزه عکس بگیرید باید 100 روبل دیگر معادل 60 هزار تومان بپردازید. ورودی موزه برای کودکان نیز 50 روبل معادل 30 هزار تومان است. این موزه به جز دوشنبه ها در تمام هفته از ساعت 10 صبح تا 6 عصر پذیرای بازدیدکنندگان است.

موزه یادبود الکساندر سوورف - سنت پترزبورگ

 

موزه یادبود الکساندر سوورف اشیاء زیادی را در خود جای داده است که شمار آنها به بیش از 100.000 هزار قطعه می رسد که یا جمع آوری شده اند و یا از مجموعه داران خصوصی خریداری شده اند. اغلب این اشیاء، نظامی بوده و به تاریخ نظامی روسیه و به خصوص دوران سوورف مرتبط هستند. از جمله این آثار می توان به یونیفرم های ارتش روسیه در دوران سوورف، تسلیحات ارتش روسیه در آن دوران، مدال ها، پرچم ها و... اشاره کرد. همچنین نقاشی های نفیسی از جنگ ها و پیروزی ها در این موزه وجود دارد که تماشای آنها برای هر عاشق هنری که هدف خود از سفر به روسیه را تماشای آثار هنری این کشور قرار داده است لذت بخش خواهد بود. 

موزه یادبود الکساندر سوورف - سنت پترزبورگ

 

این موزه پس از روی کار آمدن کمونیست ها در شوروی و در سال 1919 تعطیل شد. سپس در سالهای جنگ جهانی دوم و در زمان محاصره لنینگراد(نام سنت پترزبورگ در دوران شوروی) آسیب دید اما به دلیل علاقه وافری که در بین نظامیان شوروی به سوورف وجود داشت، این موزه در سال 1950 تعمیر و بازگشایی شد. آخرین بار نیز در بین سالهای 1995 تا 2000 به مدت پنج سال موزه مرمت و تعمیر شد. در پایان چنانچه با تور تابستان روسیه همراه شدید، بازدید از موزه زیبای سوورف را از دست ندهید. 

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه سفر به روسیه جاذبه های روسیه موزه یادبود الکساندر سوورف سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه