وبلاگ گردشگری

بازدید از شهر لومونوسوف در تور روسیه جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش بلیط هواپیما ParsPalad.com/b/73378

شهر لومونوسوف (Lomonosov) به افتخار دانشمند بزرگ روسی میخائیل لومونوسوف، به این نام مزین شده است. در اینجا مجموعه کاخ های سلطنتی امپریال قرار دارد که دیدنشان در تور روسیه خالی از لطف نیست. لومونوسوف در سواحل جنوبی خلیج فنلاند در حومه سنت پترزبورگ، واقع شده است. 

پیش از زمان کنونی، نام این شهر را برگرفته از کاخی بود که در آن مستقر است، یعنی اورانینباوم! گرچه امروزه می دانیم که این نام در دوران اتحاد جماهیر شوروی به آن اختصاص داده شده بود. با این حال اغلب افراد راهنما در تورهای گردشگری و گشت و گذار ها همچنان از آن به عنوان اورانینباوم یاد می کنند؛ که به معنی "درخت پرتقال" در زبان آلمانی است. اگر قصد سفر به سنت پترزبورگ را داشتید فراموش نکنید که بازدید از لومونوسوف را نیز در برنامه سفر به روسیه و سنت پترزبورگ، قرار دهید.

مانند دیگر مناطق روسیه، مانند شهر سنت پترزبورگ، لومونوسوف یک مقصد گردشگری نسبتا محبوب است که با کاخ معروف خود شناخته می شود. این شهر در طول جنگ تا حد زیادی در امان باقی مانده و در طول محاصره Leningrad در اتحاد جماهیر شوروی به قوت خود پایدار باقی مانده‌است. امروز این کاخ و مرکز تاریخی لومونوسف جزء  مکان های میراث جهانی یونسکو هستند.

بازدید از شهر لومونوسوف در تور روسیه

 

نحوه دسترسی به لومونوسوف از سنت پترزبورگ در تور روسیه
جاذبه های شهر لومونوسوف در واقع جاذبه های اصلی کشور روسیه به حساب می آیند که در سفر به روسیه با تور روسیه می توانید از دیدنشان لذت ببرید. مهم ترین و اصلی ترین این جاذبه ها را کاخ لومونوسوف می دانند. این شهر در عین کوچک بودن و محدود بودن منطقه مناسبی برای بازدید است که برای دسترسی به آن میتوانید از سنت پترزبورگ تاکسی بگیرید  و بعد از 40 دقیقه به آن دست یابید. کرایه در این حالت 28 تا 35 یورو متغیر است. اما اگر به دنبال راه ارزان تری هستید می توانید از قطار شهری استفاده کنید که 1 الی 2 یورو هزینه دارد. دسترسی به لومونوسوف در تور تابستان روسیه با این روش 55 دقیقه طول می کشد. 


آشنایی با تاریخچه اورانینباوم لومونوسوف
این شهر که هنوز هم با نام لومونوسف پس از جنگ شناخته می شود، دارای جاذبه های فراوان و متعددی است که در سفر به روسیه جهت بازدید از جاذبه های روسیه می توانید به دیدن شان مشغول شوید. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، یکی از کاخ های مشهور موجود در این شهر اورانینباوم Oranienbaum  است. 

این یکی از قدیمی ترین کاخ های سلطنتی در روسیه است و همچنین تنها کاخی است که در طول جنگ بزرگ میهنی اسیر نیروهای نازی نشده است. بنا به گفته الکساندر دانیلوویچ منشیکوف، نزدیک‌ترین مشاور پیتر بزرگ، این کاخ بزرگ یکی از جالب ترین نمونه های معماری پتینه است که تا به امروز زنده مانده است، اگرچه تا همین اواخر نیز این کاخ بسیار مورد غفلت  و بی توجهی مسئولان مربوطه واقع شده است. 

پس از مرگ منشیکوف، اورانینباوم به شکل یک ایالت در آمد و از آن به عنوان اقامتگاهی خاص استفاده می شد، تا اینکه در سال 1743 توسط امپراطور الیزابت به خواهرزاده خود، یعنی ولیعهد پیتر سوم ارائه شد. پیتر اقامتگاه رسمی تابستانی خود را ترک کرد و یک گوشه پارک موجود در این منطقه را تغییر داد و دستور ساخت یک قلعه " Joke" و یک ارگ کوچک را داد که توسط گارد هلشتاین اداره می‌شد. 

بخش عظیمی از این مجموعه خاص پس از دستور ساخت، در زمان سلطنت پاول تخریب شد. آنتونیو رینالدی، معمار ایتالیایی متولد ایتالیا که کاخ گراند در گاتچینا و کاخ مرمر در سنت پترزبورگ را طراحی کرده بود، توسط پیتر در سال ۱۷۵۸ برای ساخت یک کاخ سنگی کوچک در کنار قلعه منصوب شد و این کاخ حیات خود را از این زمان به بعد در این منطقه محدود و کوچک آغاز کرد.

بازدید از شهر لومونوسوف در تور روسیه

 

کاخی که بی توجه رها شده بود!
به رغم وجود گنجینه‌ های غنی و منحصر به فرد این کاخ، شاید بتوان گفت که این محل کم‌ ترین بازدید از کاخ‌ های حومه سنت پترزبورگ را به خود اختصاص می دهد. این مساله را تا حدودی می توان به دهه ‌هایی نسبت داد که اغلب ساختمان‌ها را در شرایط بحرانی رها شده بودند. همچنین کل پارک حومه آن بدون هیچگونه توجه خاصی رها شده بود و اجازه ورود اکثر افراد به آن بدون نظارت خاصی وجود داشت. 

در نتیجه رسیدگی زیادی به آن نمی شد. خوشبختانه، این ملک که جزء جاذبه های روسیه به شمار می آید، اکنون تحت نظارت مدیریت پترهف قرار دارد و یک برنامه بازسازی عظیم برای آن در حال انجام است تا در ورود گردشگر و جلب نظر افراد بیشتری، تور تابستان روسیه با رونق بیشتری مواجه شود. با این حال، برای چند سال آینده باید بررسی کنیم که کدام بخش از پارک و کدام ساختمان‌ها در حال حاضر برای عموم باز هستند. این موضوع برای کسانی که قصد سفر کردن به روسیه یا ثبت نام در تور تابستان روسیه را دارند بسیار حائز اهمیت است.

بازدید از شهر لومونوسوف در تور روسیه

 

نگاهی به دیگر بخش های مهم لومونوسوف
اورانینباوم تنها در 12 کیلومتری ساحل از پترهوف فاصله دارد. به جز کاخی که به طور مفصل به آن اشاره کردیم یک پارک زیبا در نزدیکی این مکان قرار دارد. این پارک زیبا با فاصله کمی از کاخ واقع شده، و زیبایی های معمارانه خلاقانه در آن باعث شگفتی بسیاری از گردشگران می باشد. این پارک برخلاف ظاهر قبلی و قدیمی که بدون توجه رها شده بود امروزه بسیار زیبا و دیدنی است. از این رو بسیاری از مشتاقان برای دیدن این مکان در فصل های گرم اقدام به سفر می کنند.

مورد بعدی کاخ بزرگ منشیکوف است. این کاخ سبک باروک در اصل برای نزدیک‌ترین مشاور پیتر کبیر ساخته شده‌ بود، و تنها کاخ حومه شهر بود که از جنگ جهانی ۲ سالم جان سالم به در برد. سپس به کاخ چینی می رسیم. این ویلای کوچک ولی زیبا و شگفت انگیز، به خوبی دکوراسیون داخلی را به سبک "شرقی" بازسازی کرده‌است. کاخ دیگری نیز وجود دارد که همانطور که در این مطلب به آن اشاره کردیم برای پیتر سوم ساخته شد. کاخ پیتر سوم دژ مدل مخصوص او بود که خود را فرمانده آن می‌نامید. 

مورد بعدی نیز استون هال است. این بنا به عنوان بخشی از کاخ تابستانی برای پیتر سوم ساخته شده بود، این بلوک دو طبقه ساده توسط آنتونیو رینالدی پس از آن به عنوان کلیسای لوتری به کار گرفته شد، اکنون یک تالار کنسرت به حساب می آید. همه این جاذبه های روسیه از ساعت 9 صبح تا 6 بعدازظهر باز هستند.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه سفر به روسیه جاذبه های روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه