وبلاگ گردشگری

نگاهی دقیق به سرگذشت کلیسای سنت اندرو مقدس جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/9afb5

پس از اندرو، که پیتر کبیر آن را محافظ شخصی خود قلمداد می کرد و حامی روسیه امپریالیستی و نیروی دریایی روسیه شده بود، این کلیسای جامع سنت اندرو زیبا با سبک باروک با رنگ های صورتی و سفید در قسمت خاصی از جزیره واسیلوسکی ساخته شد. بسیاری از افراد در هنگام سفر با تور روسیه می توانند از این کلیسای جامع دیدن کنند. شهرت بیشتر این کلیسا به زیبایی های ظاهری و سرگذشت جالب توجه آن است. اگر قصد سفر به روسیه و بازدید از جاذبه های روسیه را دارید، این مطلب را که نگاهی دقیق به احوالات و تاریخچه کلیسای جامع سنت اندرو مقدس است از دست ندهید.

نگاهی دقیق به سرگذشت کلیسای سنت اندرو مقدس

 

حال و احوالات کلیسای جامع سنت اندرو در تاریخ (St. Andrew’s Cathedral)
کلیسای جامع سنت اندرو مقدس از آخرین کلیساهای ساخته شده به سبک باروک است که در سنت پترزبورگ ساخته شده ‌است و می توان در تور تابستان روسیه با سفر به روسیه از آن بازدید کرد. این کلیسا اول یک سازه چوبی ابتدایی بود که بعدها پس از اصابت به صاعقه به زمین افتاد. با طراحی و ساخت مجدد آن با سنگ، پروژه با فروپاشی محوطه مربوط به آن به تاخیر افتاد. جالب است بدانید که بسیاری از اشیاء با ارزش آن توسط بلشویکها در سال 1924 با وجود تلاش های چند صد فرد برای محافظت از نماد های نگهداری شده در داخل کلیسا بسیاری از آنها مصادره شد و در پی دستگیری کشیش ها و تخریب زنگ های آن، در سال 1938 کاملاً تعطیل شد.
ارتفاع این کلیسای جامع 45 متر است. اما چرا نام سنت اندرو به آن نهاده شد؟ در سال 1732 این نام به افتخار رسول مقدس، اندرو روی این کلیسا نهاده شد. سنت اندرو از مریدان جان باپتیست تعمید دهنده بود و اولین کسی بود که به همراه برادرش پیتر به مسیح ایمان آورد و از دستورات دینی پیروی نمود. امپراتور پیتر اول هم اندرو و هم برادرش را بسیار مورد توجه قرار می داد. جالب است بدانید که روزهای جشن پاسداری از این کلیسای جامع روزهایی بود که به رسول اندرو اختصاص داشت؛ یعنی 30 ژوئیه و 30 نوامبر (13 ژوئن و دسامبر به سبک جدید).


چه کسی دستور ساخت کلیسای جامع سنت اندرو مقدس را داد؟
پیتر کبیر دستور ساخت کلیسای اصلی سنت اندرو مقدس در این محل را داد، و طرح ها و مدل هایی برای این کلیسا قبل از درگذشت وی نیز انتخاب شد. در سال 1732 تحت امپراتوری آنا ایا نانووا، یک کلیسای چوبی تک طبقه در این مکان ساخته شد. پس از اینکه این بنا با صاعقه سوخت،  الكساندر ویست معمار ساختمان سنا، مأمور شد كه کلیسای سنگی جدیدی را طراحی كند، اما پس از دو سال كار ساخت و ساز، یكی از طاق هایی كه از گنبد اصلی ساختمان ها پشتیبانی می كرد، فرو ریخت و ویست از سمت خود عزل شد. کار اتمام کلیسای جامع به آلکسی ایوانوف، استاد آکادمی هنر، سپرده شد. کلیسای جامع سنت اندرو مقدس، یک شاهکار سبک باروک، مشابه با طراحی و ساخت کلیسای جامع سنت نیکلاس است که همانطور که اشاره شد در سال ۱۷۸۱ تسخیر شد.

نگاهی دقیق به سرگذشت کلیسای سنت اندرو مقدس

 

خرابی کلیسا جامع سنت اندرو مقدس در طول جنگ
در قرن نوزدهم، کلیسا تا حدی بازسازی شد، اما ویژگی‌های اصلی ظاهری آن حفظ شد. به این واسطه دو نمازخانه توسط معمار نیکلای گرنیکا به کلیسای جامع اضافه شد. از این رو اکنون، به افتخار سنت اندرو نمازخانه ای به نام سنت دوک ولادیمیر رسولان در آن ساخته شده است که زیبایی منحصر به فردی دارد. در سال ۱۹۳۸ نیز کاملا بسته شد، اما در سال ۱۹۹۲، این کلیسای جامع به مسیحیان بازگردانده شد تا از آن فقط برای عبادت استفاده شود. در اصل، بسیاری از کسانی که با تور تابستان روسیه به شهر سن پترزبورگ سفر می کنند برای دیدن محیط داخلی و اعمالی که در آن صورت می گیرد، به این شهر سفر می کنند. این کلیسا علاوه بر قرار گیری در میان جاذبه های روسیه هنوز به عنوان مکانی مقدس مورد استفاده قرار می گیرد و عملاً یک موزه تمام و کمال نیست.
جالب است بدانید که، کلیسای جامع سنت اندرو بعد از بسته شدن به سازمان های مختلفی از جمله انستیتوی قوم شناسی تحویل داده شد. در زمان محاصره لنینگراد، کلیسای جامع توسط بمب ها و گلوله به شدت آسیب دید. به لطف تیزهوشی اعضای جماعت کلیسای جامع سنت اندرو مقدس، نماد معروف آن که در ابتدا در نمازخانه کاخ منشیکوف در همان نزدیکی قرار گرفته بود، تا حدودی از ویرانی های جنگ و انقلاب نجات یافت و با دقت در پشت پانل های تقلبی پنهان شد. از زمان بازگشت به کلیسای ارتدکس ، کلیسای جامع به طور كامل ترمیم شده است ، و غرور و افتخار اصلی آن به آن برگردانده شده است. چندین نماد قرن 18 میلادی، از جمله دو الی یك نقاشی ، یك موزائیك سنت اندرو در آن وجود دارد.

نگاهی دقیق به سرگذشت کلیسای سنت اندرو مقدس

 

چگونه با تور روسیه به کلیسای جامع سنت اندرو مقدس دست پیدا کنیم؟
این کلیسای جامع با ابهت یکی از جاذبه های روسیه از منظر گردشگری در جزیره واسیلوسکی، قدیمی‌ترین محله سنت پترزبورگ است. با سفر به کمک تور خارجی روسیه می توان بازدید از آن را با م کاخ منشیکوف و فرهنگستان هنر ترکیب کرد و به یک گردش کلی و جامع در طول یک روز کامل دست یافت. خدمات هر روز در  این کلیسا برگزار می‌شود و دارای جایگاه همسرایان می‌باشد و به این معنی است که بازدید کنندگان غالباً این شانس را خواهند داشت تا آوازهای کر کرانه ارتدکس را در داخل کلیسای جامع سنت اندرو مقدس بشنوند.
اما چگونه به کلیسای جامع سنت اندرو مقدس در سفر به روسیه، و شهر سن پترزبورگ دست پیدا کنیم؟ به این واسطه شما می توانید به منطقه 11, 6-aya line vasilievsky island بروید. برای پیدا کردن محل دقیق این کلیسا با جستجو این منطقه روی گوگل مپ به نتایج مناسبی دست خواهید یافت؛ کما اینکه سفر با تور تابستان روسیه جهت بازدید از این کلیسا در زمره جاذبه های گردشگری روسیه بدون نیاز به آشنایی با مناطق و خیابان های سن پترزبورگ قابل دستیابی است. این کلیسا از ساعت 9 صبح تا 7 شب همه روزه باز بوده و در ساعات 10 صبح تا 5 بعد از ظهر سرویس دهی دارد.  

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه هتل در روسیه کلیسای سنت اندرو مقدس

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه