وبلاگ گردشگری

باغ وحش ملی سارتانای هند جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/e2f14

شاید تفاوت تور بلغارستان ، تور گرجستان و تور هند با سایر تورهای خارجی بازدید از حیات وحش طبیعی و در دل جنگل میباشد که علاقه مندان به طبیعت را مجاب میکند تا به این کشورها سفر کنند . به فرض مثال در تور صربستان خبری از باغ وحش و بازدید از مراکز طبیعی موزه حیات وحش نیست و شما صرفا یک سفر تفریحی ، تاریخی را تجربه خواهید کرد ولی در تور هند در کنار تجربه این دو ویژگی شما یک تجربه علمی هم خواهید داشت و آن بازدید از موزه ها و پارک های منابع طبیعی میباشد که به خودی خود می‌تواند جذابیت های خاصی را برای گردشگران ایرانی داشته باشد.

باغ وحش ملی سارتانای هند

 

پارک ساراتانا در شمال شرقی شهر سورات واقع شده است که توسط جاده ساراد کامرج قابل دسترسی است. این پارک با مساحت ۸۱ هکتار با رودخانه تاپی در سمت شمال و سمت جنوبی سورات کامرج پوشیده شده است. در تور هند و تور گردشگری هند این پارک زیبا چه از لحاظ جانوری و چه گیاهی را از دست ندهید. این پارک به طور کامل با درختان اکالیپتوس و انبه پوشش داده شده است. این پارک یک مکان ایده آل برای توسعه یک باغ وحش با مفهوم جدید طراحی طبیعی زیستگاه است.

باغ وحش ملی سارتانای هند

 

پیش از سال ۱۹۸۴ هیچ باغ وحش در جنوب گجرات وجود نداشت. مردم شهر سورات و روستاهای اطراف، به ویژه دانش آموزان مدارس و کالج ها، از دانش دست اول حیات وحش محروم بودند. با توجه به دیدگاه فوق، شرکت شهرداری سورات برنامه ای برای راه اندازی یک پارک طبیعی تهیه کرد. در تور سیاحتی هند با پارس پالاد همراه باشید و طبیعت بی نظیر هند را با تمام زیبایی هایش ببینید.

باغ وحش ملی سارتانای هند

 

پارک طبیعی ساراتانا با چند هدف کلی تاسیس شد. برای ایجاد آگاهی از حیات وحش و حفاظت از حیات وحش در بین بازدیدکنندگان و گردشگران این پارک ایجاد شد. گونه های که در خطر انقراض قرار داشتند به صورت برنامه ریزی شده در سطح محلی، منطقه ای و کشوری در این پارک نگه داری می شوند. همچنین برای این که به مردم کشور خودشان حفاظت از محیط زیست و جانوران در حال انقراض را آموزش دهند این پارک مورد بهره برداری قرار گرفت. در تور هند با ورود به این پارک می توانید گونه های جانوری بسیاری را ببینید و ارزش این جانوران را در محیط زیست کاملا احساس می کنید.

باغ وحش ملی سارتانای هند

 

قیمت بلیط این پارک برای هندی ها و گردشگران کاملا متفاوت است. مثلا کودکان هندی با ۵ یورو به داخل پارک می روند ولی کودکان خارجی با ۵۰ یورو، این پارک اینقدر زیباست که واقعا ارزش این را دارد که از آن دیدن نمایید. پارک در روزهای دوشنبه بسته است. ساعات بازدید ۱۰ صبح تا ۵ بعدازظهر است. در تور سیاحتی هند اگر به این پارک رفتید باید رعایت مواردی را بکنید، امنیت این پارک کاملا رعایت می شود در این پارک نباید آشغال بریزید، مواد منفجره، تله و هر آن چه که موجب آسیب به حیوانات و پوشش گیاهی این پارک شود ورودش ممنوع است. به پوشش های گیاهی نباید صدمه ای وارد کنید. این پارک یک باغ وحش بی نظیر نیز به شمار می رود.

باغ وحش ملی سارتانای هند

 

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما کاربران عزیز پارس پالاد واقع شده باشد. دپارتمان تور خارجی پارس پالاد متشکل از کارشناسان گردشگری ، آماده ارائه مشاوره تلفنی به صورت کاملا رایگان به هموطنان عزیز میباشند. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می‌توانید با تلفن ۸۷۷۰۸ تماس حاصل فرمایید یا در قسمت تماس با ما پیام خود را برای ما ارسال کنید.

تورهای مرتبط

برچسب ها باغ وحش ملی سارتانای هند تور آسیا تور هند جاذبه های گردشگری هند حیات وحش sarthana national park

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه