وبلاگ گردشگری

مرکز نمایشگاه‌های روسیه - مسکو جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/0b207

مرکز نمایشگاه‌های روسیه یکی از مشهورترین جاذبه های روسیه واقع در منطقه Ostankinsky در شمال مسکو است و دسترسی بسیار خوبی به سایر جاذبه های گردشگری این شهر از جمله باغ گیاهشناسی مسکو دارد. اگر از علاقه مندان به آشنایی با تاریخ اتحاد جماهیر شوروی هستید و میخواهید دستاوردهای آن دوره را از نزدیک ببینید، در سفر به روسیه حتما از این مرکز بازدید نمایید. 

یکی از دیدنی ترین جاذبه های روسیه که در شمال مسکو قرار دارد، مرکز نمایشگاه‌های روسیه است که برای افراد علاقه مند به آشنایی با تاریخ و سرگذشت اتحاد جماهیر شوروی می تواند بسیار جذاب باشد و شما نیز با شرکت در تور روسیه می توانید از این مرکز بازدید نمایید. مرکز نمایشگاه‌های روسیه به طور رسمی در سال 1939 به عنوان یک نمایشگاه کشاورزی اتحادیه جماهیر شوروی افتتاح شد، اما در طی جنگ جهانی دوم آسیب های زیادی به آن وارد شد که پس از جنگ مورد بازسازی قرار گرفت و در سال 1959، به عنوان نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد ملی اتحاد جماهیر شوروی دوباره بازگشایی شد.

مرکز نمایشگاه‌های روسیه - مسکو

 

مرکز نمایشگاه‌های روسیه در حقیقت با هدف به نمایش گذاشتن دستاوردهای اتحاد جماهیر شوروی در حوزه های مختلف طراحی و ساخته شده بود و برای این منظور سالن های نمایشگاهی عجیب و غریبی در آن ساخته شد که هر کدام به شاخه های مختلف علوم و فناوری مناطق مختلف اتحاد جماهیر شوروی اختصاص داده شده بود و در سال 1992 این نمایشگاه به مرکز نمایشگاه‌های روسیه تغییر نام یافت. در طول دهه 1990 به نظر می رسید که این مرکز تبدیل به یک بازار و یک فضای مجلل شده، اگرچه از سال 2009 برنامه هایی برای توسعه مجدد این مرکز در نظر گرفته شد که احتمالا منجر به حفظ دستاوردها و آثار باقی مانده از اتحاد جماهیر شوروی و استالینیست می شود و معماری آن دست نخورده باقی خواهد ماند. ورودی اصلی مرکز نمایشگاه‌های روسیه، یک دروازه بزرگ 32 متری قوسی شکل می باشد که شکوه و جلال خاصی را به این مرکز بخشیده است، این دروازه در سال 1954 ساخته شده و در بالای آن مجسمه ای از دو کارگر کشاورز قرار دارد که در بالای سر خود یک ابزار کشاورزی را نگه داشته اند.

مرکز نمایشگاه‌های روسیه - مسکو

 

مرکز نمایشگاه‌های روسیه در منطقه Ostankinsky مسکو در یک کیلومتری برج Ostankino قرار دارد و از آنجایی که دسترسی بسیار خوبی به سایر اماکن دیدنی و جاذبه های روسیه در مسکو دارد، در سفر به روسیه و شهر مسکو، می توانید با اختصاص دادن یک روز، از این مرکز و سایر جاذبه های گردشگری این منطقه به خوبی بازدید نمایید.


تاریخچه مرکز نمایشگاه‌های روسیه
مرکز نمایشگاه‌های روسیه در 17 فوریه 1935 به عنوان نمایشگاه کشاورزی اتحادیه جماهیر شوروی (VSKhV) تاسیس شد و طرح یکی از سایت موجود در آن که در آن زمان با نام پارک اوستانکینو شناخته می شد در آگوست سال 1935 و طرح جامع مرکز توسط Vyacheslav Oltarzhevsky در آوریل 1936 تصویب و بدین ترتیب اولین فصل نمایش در ژوئیه سال 1937 با عنوان شهر نمایشگاه آغاز و با به نمایش گذاشتن آثار در خیابان ها و اماکن عمومی که در دهه 1930 قرن بیستم میلادی بسیار رایج بود، طراحی شد، با این حال، این برنامه ها عملی نشد و سه هفته قبل از مهلت مقرر، ژوزف استالین، شخصا بازگشایی نمایشگاه را به یک سال بعد موکول کرد. به نظر می رسید که این بار همه چیز به موقع آماده خواهد شد، اما دوباره سازندگان نتوانستند کار خود را در موعد مقرر تمام کنند و مقامات منطقه نتوانستند نمایشگاه های مناسب را انتخاب و تحویل دهند. در آگوست سال 1938 Nikita Khrushchev، خطاب به مجمع عمومی اتحاد جماهیر شوروی اعلام کرد که مرکز نمایشگاه‌های روسیه آماده افتتاح نیست و تا آگوست 1939 باید صبر کرد تا اینکه سرانجام در روز اول آگوست 1939 این مرکز بازگشایی شد و تا سال 1941 برای بازدید عموم باز بود که با شروع جنگ جهانی تعطیل شد.

مرکز نمایشگاه‌های روسیه - مسکو

 

برخی از غرفه ها و دروازه های ورودی که در سال 1937 توسط Oltarzhevsky ساخته شده بودند، به دلیل نداشتن پنجره، تخریب شدند تا با سازه های مناسب تر جایگزین شوند و طبق نقشه اصلی Oltarzhevsky کلیه غرفه های مرکز نمایشگاه‌های روسیه از چوب ساخته می شدند. در سال 1938، یک کمیسیون دولتی، کار ساخت و ساز مرکز نمایشگاه ها را بررسی کرد و به این نتیجه رسید که طراحی مرکز نمایشگاه‌های روسیه متناسب با جهت عقیدتی آن زمان اتحاد جماهیر شوروی نیست و از این رو تصمیم گرفتند این مرکز به عنوان نمایشگاه موقت مورد استفاده قرار گیرد، Oltarzhevsky به همراه وزیر کشاورزی و کارمندان این وزارت دستگیر و سرانجام در سال 1943 آزاد شدند، این معمار و طراح در سال های بعد بر روی پروژه skyscraper مسکو کار کرد. 


بازسازی مرکز نمایشگاه‌های روسیه 
در اکتبر سال 1948، دستور بازسازی مرکز نمایشگاه‌های روسیه صادر شد و این بار نیز افتتاح این مرکز بیش از یک بار به تعویق افتاد، اولین فصل نمایشگاه پس از جنگ جهانی در سال 1954 به عنوان نمایشگاه کشاورزی افتتاح شد و بازسازی این مرکز نمایشگاهی تا سال 1959 ادامه یافت و نام آن از مرکز نمایشگاه کشاورزی به نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد ملی تغییر کرد.

مرکز نمایشگاه‌های روسیه - مسکو

 

یکی از بهترین و ارزان ترین روش های سفر به روسیه و بازدید از جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی این کشور پهناور، شرکت در تور روسیه است. لازم به ذکر است تور روسیه در پکیج های مختلف و در تمامی ماه های سال برگزار می شود و از آنجایی که آب و هوای روسیه در بیشتر مواقع سال سرد و برفی است، یکی از بهترین زمان ها برای سفر به این کشور، فصل تابستان است و با شرکت در تور تابستان روسیه می توانید به بهترین شکل ممکن از تمامی جاذبه های این سرزمین زیبا دیدن کنید.گردشگران و مشتریان عزیز از همین امروز می توانند نسبت به رزرو تور تابستان روسیه و سایر تور های خارجی  با نازلترین قیمت ها اقدام نمایند، توجه داشته باشید رزرو و یا خریداری تور تابستان روسیه به صورت آنلاین از طریق وب سایت آژانس و یا از طریق تماس با کارشناسان مربوطه به راحتی امکان پذیر است.


غرفه های مختلف مرکز نمایشگاه‌های روسیه
مرکز نمایشگاه‌های روسیه تا سال 1989 دارای 82 غرفه با مساحت نمایشگاه 700 هزار متر مربع بود و طی این سال ها هر یک از غرفه ها به یک صنعت یا شاخه ای خاص اختصاص داده شده بود، برای مثال غرفه مهندسی در سال 1954، غرفه مناطق مرکزی صنعتی در سال 1955، غرفه انرژی اتمی در سال 1954، غرفه آموزش مردمی در سال 1954، غرفه رادیو الکترونیک در سال 1958 و غرفه فرهنگ شوروی در سال 1964، در زمان اتحاد جماهیر شوروی، در مرکز نمایشگاه‌های روسیه سالانه بیش از 300 نمایشگاه ملی و بین المللی و بسیاری از کنفرانس ها، سمینارها و جلسات دانشمندان و متخصصان صنعت برگزار می شد و این وقایع سالانه در حدود 11 میلیون بازدید کننده را به خود جلب می کرد که 600 هزار نفر این بازدیدکنندگان از میهمانان خارجی اتحاد جماهیر شوروی بودند. جالب است بدانید سالن نمایشگاه رادیو الكترونیكی مرکز نمایشگاه‌های روسیه برای چند سال پیاپی، نمونه های اولیه و كاملا منحصر به فرد از پیشرفته ترین رایانه های ES EVM را كه توسط بسیاری از سازمانهای تحقیقاتی به اشتراک گذاشته می شدند، در خود جای داده بود.

مرکز نمایشگاه‌های روسیه - مسکو

 

یکی از مشهورترین و به یاد ماندنی ترین آثار مرکز نمایشگاه‌های روسیه، مجسمه کارگر و زن خوشه چین (Worker and Kolkhoz Woman) است که در آن یک زن و مرد در کنار هم، چکش و داس مشهور (hammer and sickle) را در دست دارند، ارتفاع این مجسمه غول پیکر 25 متر است و توسط Vera Mukhina طراحی شده و جالب است بدانید لوگوی Mosfilm، بزرگترین استودیوی فیلم روسیه، نیز برگرفته از همین مجسمه زیبا می باشد. 

مرکز نمایشگاه‌های روسیه - مسکو

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه سفر به روسیه جاذبه های روسیه هتل در روسیه مرکز نمایشگاه‌های روسیه مسکو

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه