وبلاگ گردشگری

اطلاعاتی که قبل از بازدید از کاخ مرمر نیاز دارید بدانید راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/6d4d0

کاخ ها، همیشه یک بخش جدایی ناپذیر از تاریخ یک کشور را تشکیل می دهند. روسیه نیز مانند ایران دارای کاخ های عظیم و گرانبهایی است که نشان از تمدن و تاریخ این کشور دارند. یکی از جاذبه های روسیه که می توانید با سفر به روسیه یا تور روسیه از آن دیدن کنید، کاخ مرمر واقع در سنت پترزبورگ است. کاخ مرمر یک بنای تاریخی منحصر به فرد از نیمه دوم قرن هجدهم است. ساخت این کاخ در سال ۱۷۶۸ آغاز شد، (۱۷ سال طول کشید) و در سال ۱۷۸۵ به پایان رسید. مصالح ساختمانی اصلی این کاخ و تزئینات داخلی ساختمان از سنگ های طبیعی است. یعنی: گرانیت و مرمر به رنگ‌های مختلف، که به این کاخ اصالت منحصر به فردی بخشیده است. در نتیجه نام این کاخ مرمر نهاده شده است.

اطلاعاتی که قبل از بازدید از کاخ مرمر روسیه نیاز دارید بدانید.

 

کاخ مرمر توسط چه کسی ساخته شد و مالک آن کیست؟
کاخ مرمر از زمان ساختش، بسیاری از افراد را با تجمل، شکوه و معماری داخلی و خارجی خود شگفت‌زده کرده است. با این حال، گریگوری اورلوف، نخستین مالک و سازنده کاخ، زنده نماند تا عظمت آن را ببیند. وی در سال 1783 در هنگام تکمیل دکوراسیون داخلی کاخ درگذشت. کاترین دوم آن را از وراث گریگوری خریداری کرد و به مناسبت ازدواج با شاهزاده خانم جولیانا هنریتا از ساکس کوبورگ ساالفلد آن را به نوه بزرگ خود، کنستانتین کنستانتینویچ اعطا کرد. از آن زمان تا انقلاب اکتبر کاخ محل اقامت برخی از اعضای خانواده سلطنتی روسیه بود. این کاخ در سال ۱۸۴۳، زمانی که اکثریت اتاق‌ها از سبک نئوکلاسیک سابق خود به رنسانس و معماری گوتیک تغییر شکل دادند، تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت. تنها قسمت‌هایی از کاخ که دست‌نخورده باقی مانده بود، تالار مرمر و پلکان بزرگ بود.
پس از انقلاب اکتبر، کاخ مرمر به خانه فرهنگستان تاریخ فرهنگ مادی اختصاص یافت، اما این مالکیت زیاد دوام نیاورد. از سال 1937 به بعد این کاخ به موزه لنین تبدیل شد. متاسفانه، در طول این مدت دکوراسیون داخلی کاخ دوم از بین رفت. این ساختمان در سال ۱۹۹۲ پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به موزه دولتی روسیه انتقال یافت. از آن زمان، این کاخ نوسازی شده‌است و اکنون محل برگزاری بسیاری از نمایشگاه‌های هنری دائمی و موقتی است.

اطلاعاتی که قبل از بازدید از کاخ مرمر روسیه نیاز دارید بدانید.

 

بررسی تحولات معماری داخلی کاخ مرمر
همانطور که اشاره شد، مرمر سنگ بنای اصلی این کاخ به شمار می آید. به طوریکه حتی در معماری و طراحی داخلی این کاخ از آن استفاده شده است. اکثر کسانی که برای تور تابستان روسیه اقدام می کنند، به هوای دیدن این کاخ به سنت پترزبورگ سفر می کنند. تزئینات سنگی کاخ مرمر با تنوع رنگی، ظرافت ، غنای، پردازش سنگ ها، سبک عالی انتخابی آن و چیدمان کلی حیرت آور است. در تزئینات این کاخ از هفت نوع سنگ مرمر یونان ، ایتالیایی ، اورال ، کارل و سیبری استفاده شده است. اتاق مرمر با نقوش برجسته توسط فیدات شوبین و میخاییل کوزلوفسکی تزئین شده است.
اگر با تور خارجی روسیه برای دیدن جاذبه های روسیه به سنت پترزبورگ سفر کردید ابداً از دیدن این کاخ صرفنظر نکنید. ظاهر این کاخ حتی از بیرون نیز بسیار تماشایی و شگفت انگیز است. نقاشی های داخل کاخ به همراه مجسمه هایی که درون آن قرار دارند زیبایی منحصر به فردی را به آن بخشیده اند. به عنوان مثال اگر به بیرون کاخ نگاه کنید متوجه قرارگیری آن در فضایی روح بخش و بکر خواهید شد. قرار گیری مجسمه الکساندر سوم در ورودی این کاخ جلوه دیگری به آن بخشیده است که عموماً در بدو ورود به کاخ خودنمایی می کند. یکی از اولویت های سازندگان این کاخ در ابتدا، بنای آن براساس سبک نئوکلاسیسم است که بعد ها در سال 1843 به دستور دوک بزرگ طرح اولیه ساختمان حفظ شد ولی فضای داخلی آن به سبک گوتیک و رنسانس تغییر یافت. این تغییرات توسط هنرمند معمار، اَلکساندِر بریولف انجام شد. در نتیجه تحولات تاریخی و تاثیراتی که سازندگان طی سالهای متمادی روی شکل ظاهری آن داشته اند را نمی توان دست کم گرفت، با اینکه ظاهر اصلی کاخ مانند روز اول یکسان باقی مانده است. تا جایی که اظهار می شود تالار مرمر و پلکان بزرگ آن ابدا دست خورده نیستند.

اطلاعاتی که قبل از بازدید از کاخ مرمر روسیه نیاز دارید بدانید.

 

در کاخ مرمر روسیه چه بخش هایی وجود دارد؟
کاخ مرمر سنت پترزبورگ یکی از جمله کاخ های عادی به شمار نمی آید که با تهیه بلیط تنها بتوان به دنیای درون آن پا گذاشت. شما می توانید با ورود به این کاخ در جهت بازدید از دیگر جاذبه های روسیه در تور تابستان روسیه یا دیگر اوقات سال برآیید. در این کاخ بخش های مختلفی نظیر موزه نقاشی، موزه مجسمه، آدمک ها و غیره وجود دارد که هر کدام برای خود یک آثار دیدنی جداگانه تلقی می شوند. در این کاخ مجموعه های مختلفی وجود دارد که در جهت جذب توریست در مقابل دید عموم مردم قرار داده شده اند. یک بخش اقلام اهدایی به کاخ و یک بخش دیگر که به اقلام تاریخی و عتیقه ارزشمند کشور روسیه مرتبط است و آمار آنها به بیش از صد مورد می رسد. شما با بازدید از این کاخ با شرکت در تور روسیه می توانید پا به تاریخ عظیم و قدرتمند روسیه بگذارید.


بازدید از کاخ مرمر با سفر به روسیه
اگر قصد سفر به روسیه را دارید و می خواهید در ساعات مشخص از آن بازدید کنید باید بدانید که این کاخ از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر جز سه‌شنبه ها باز است. این کاخ، در روز دوشنبه ساعت ۵ بعد از ظهر بسته می‌شود و دفتر بلیط یک ساعت قبل از بستن خود موزه بسته می‌شود، تا مابقی بازدید کنندگان زمان کافی برای خروج از کاخ را داشته باشند و عملاً روند ورود افراد جدید به کاخ متوقف شود. پس طی ساعات معین شده به آنجا بروید. آدرس کاخ مرمر نیز 5/1، مسیر Millionaya Ulitsa می باشد. اگر قصد داشته باشید تا از طریق مترو برای دیدن این کاخ اقدام کنید باید از جاده  Nevsky Avenue واقع در سنت پترزبورگ اقدام نمایید. تجربه دیدن این کاخ در تور تابستان روسیه که آب و هوای کشور در شرایط مطلوب و مناسبی قرار دارد، به اکثر بازدید کنندگان توصیه می شود.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه هتل در روسیه کاخ مرمر روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه