وبلاگ گردشگری

چرا بازدید از میدان مارس روسیه اهمیت بالایی دارد؟ راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/0beaf

اگر قصد سفر با تور تابستان روسیه را دارید، میدان مارس را در لیست مکان هایی که باید از آن بازدید کنید قرار دهید. سفر به روسیه با تور روسیه امکان بازدید از مناطقی که شاید در یک سفر عادی آنها را از قلم بیندازید برایتان فراهم خواهد کرد.
این میدان در مرکز سنت پترزبورگ قرار دارد و اکنون به عنوان مکانی برای استراحت و انجام ورزش شناخته می‌شود. این میدان نه تنها زیبا و شگفت انگیز است، بلکه با مناظر شهری مشهور دیگری هم احاطه شده ‌است، که بعدا آنها را معرفی خواهیم نمود. میدان مارس، یکی از مشهورترین میادین و فضاهای سبز در مرکز شهر سنت پترزبورگ، منزلگاه یک شعله ابدی است که در مرکز میدان به یاد قربانیان انقلاب ‌های روسیه در سال ۱۹۱۷ می‌سوزد.
این محل دوست ‌داشتنی و باز میان باغ تابستانی و پارک میخائیل افسکی، آن را به مکان مورد علاقه ساکنانش برای پیاده‌ روی و مقصدی گردشگری برای توریست ‌ها تبدیل کرده است. یکی از جمله مکان های دیدنی در تور خارجی روسیه با سفر به روسیه همین میدان زیبا و چشم نواز است که البته به خودی خود جزء جاذبه های روسیه به شمار می آید.

چرا بازدید از میدان مارس در تور روسیه اهمیت بالایی دارد؟

 

آنچه بر سر میدان مارس در سنت پترزبورگ گذشته است.
در آغاز قرن هجدهم، این منطقه بیشتر باتلاقی بود که از آن دو رودخانه کوچک میا و رودخانه کریوشوشا (بعداً رودخانه موویکا و کانال گریبایدوف) جریان داشت. پیتر اول این منطقه را به دلیل نزدیکی به کاخ تابستانی خود تخلیه کرده بود. بعد ها، رژه های نظامی و جشنواره های مردمی در اینجا برپا شدند و این فضا به عنوان چمنزارهای تفریحی معروف شد. اقامتگاه های اشراف به تدریج محیط اطراف را پر می کردند و در زمان سلطنت آنا ایوانانو و کاترین اول ، این مکان به یک باغ رسمی تبدیل شد و به چمنزار تزارینا تغییر نام داد. سیل 1777 باغ را ویران کرد ، این منطقه بار دیگر به عنوان یک زمین آموزش برای ارتش روسیه مورد استفاده قرار گرفت.
میدان مارس نام کنونی خود را پس از یک بنای یادبود به رهبر نظامی الکساندر سووروف که به عنوان خدای جنگ در میدان ساخته شده‌ بود، به دست آورد. این نام همچنین مرجع بارز میدان مارس در رم و پاریس بود. یک نشانه جسورانه مبنی بر اینکه پترزبورگ باید به عنوان یکی از پایتخت های بزرگ اروپا شناخته شود.
سرانجام زمین از یک چمن‌زار پر رونق به یک میدان رژه نظامی تبدیل شد. بسیاری از تلاش‌ها در قرن ۱۹ و اوایل قرن بیستم برای بهبود فضا این میدان انجام شدند. در ۱۸۱۸ به پیشنهاد معمار کارلو روسی، تندیس سواروف به مسیر Su vorovskaya Ploshchad در خاکریز شمالی میدان مارس انتقال یافت. از سال 1869، میدان مارس سنت پترزبورگ جهت میزبانی نمایشگاه ها با غرفه ها، و سورتمه سواری استفاده می شد. در زمستان ۱۹۰۳، مسابقات جهانی اسکیت در اینجا برگزار شد و در سال ۱۹۱۳ اولین بازی هاکی روی چمن به عنوان تیم «ورزش بانوان سن ‌پترزبورگ» با نتیجه ۶ بر ۲ توسط یک باشگاه انگلیسی شکست خورد. در طول تاریخ، میدان مارس به خانه رصدخانه اورانوس، یک خانه سینما تابستانی، یک ترن هوایی و یک پیست اسکی روی یخ زده تبدیل شده است.

 

چرا میدان مارس برای مردم و گردشگران تور روسیه اهمیت دارد؟
در ۵ مارس ۱۹۱۷، شوروی پتروگراد به دفن افرادی که در انقلاب فوریه در میدان مارس کشته شده‌بودند، رای داد. بدین ترتیب تاریخ شکل گیری میدان مارس به عنوان یک بنای یادبود انقلابی رقم خورد. بنای یادبود برای جنگجویان انقلاب در سال ۱۹۱۹ با کتیبه‌های حکاکی شده توسط اولین وزیر آموزش و پرورش شوروی، آناتولی لوناچارسکی ساخته شد. سپس در سال ۱۹۵۷، چهل سال پس از انقلاب ۱۹۱۷، اولین شعله ابدی روسیه در مرکز یادبود این میدان روشن شد. 
این جا، شعله ابدی آرامگاه سربازهای گمنام در کنار دیوار کرملین در مسکو را روشن نگه می دارد. این میدان، با تمام فراز و نشیب هایی را که تجربه کرده است امروزه به یک مورد از جاذبه های روسیه تبدیل گشته است.  به همین دلیل است که یک میدان نسبتاً معمولی تا به این حد می تواند جالب توجه باشد.

چرا بازدید از میدان مارس در تور روسیه اهمیت بالایی دارد؟

 

چگونه به میدان مارس در سنت پترزبورگ برسیم؟
نحوه رسیدن به میدان مارس نیز آسان است. شما می بایست از ایستگاه مترو Nevsky ProspeKt یا Gostiny Dvor ، در امتداد کانال Griboedov به سمت کلیسای ناجی در خون بروید. آن را دور بزنید، سپس از مویکا عبور کنید، و در نهایت میدان مارس در مقابل چشم هایتان ظاهر خواهد شد. اگر با تور تابستان روسیه به شهر سنت پترزبورگ سفر کنید عملاً پیدا کردن این خیابان ها و سپس میدان مارس برایتان دشوار نخواهد بود.
البته نباید فراموش کنیم که مکان هایی نزدیک به این میدان قرار دارند که دسترسی را برای گشت و گزار شما با تور تابستان روسیه جهت سفر به روسیه آسانتر می کنند. این مکان ها شامل کاخ مرمر، مسیر Suvorovsky Ploshchad، باغ تابستانی، پارک Mikhailovsky Garden ، رودخانه Moyka، کانال Swan، مسیر Millionaya Ulitsa، کاخ میخاییل افسکی، کلیسای ناجی در خون و غیره می باشند. در صورتی که قصد بازدید از تک تک مناطق و مکان های دیدنی را داشته باشید ورود به میدان مارس و سپس پیاده روی از آنجا به سمت مسیر های گفته شده انتخاب هوشمندانه ای می تواند باشد. با اینکه اگر با تور برای دیدن جاذبه های روسیه مانند میدان مارس اقدام کنید، این برنامه ریزی ها از قبل چیده خواهد شد. هریک از مکان های تاریخی و شگفت انگیز نامبرده نزدیک به این میدان خود شامل وقایع و تاریخ بلند بالایی است که بهتر است قبل از سر زدن به هرکدام اطلاعاتی راجع به آنها کسب کرده و سپس برای سفر به این کشور اقدام کنید.

چرا بازدید از میدان مارس در تور روسیه اهمیت بالایی دارد؟

 

قدم زدن در میدان مارس و تاریخ روسیه
تجربه گردشگران بابت رفتن به روسیه با تور و بازدید از این مکان متفاوت است اما خیلی ها اتفاق نظر دارند که میدان مارس مکانی فوق العاده در سنت پترزبورگ است که برای پیاده روی بهترین انتخاب ممکن قلمداد می شود؛ این موضوع به دلیل فضا و مکان های باز اطراف این میدان، باعث شده است تا گردشگران عملاً با یک میدان معمولی و بسته مانند بسیاری از دیگر میادین شهری مواجه نباشند. هنگام بازدید از این میدان نباید عکس گرفتن در جای جای آن را فراموش نمود.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه هتل در روسیه میدان مارس

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه