وبلاگ گردشگری

غذاهای سنتی روسیه؛ به وسعت دو قاره با مزه‌ای اصیل خوشمزه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/af3ce

غذاهای سنتی روسیه؛ به وسعت دو قاره با مزه‌ای اصیل و تاریخی

روسیه کشوری پهناور، با تاریخی غنی و دور و دراز است؛ به همین دلیل غذاهای سنتی آن مانند آداب و رسومش، دارای تنوع زیادی هستند. برای همین به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در تور روسیه، حتماً مزه کردن و در اصطلاح (Taste) کردن مزه‌های اصیل این کشور را تجربه کنید. بسته به این که از کدام بخش از کشور زیبای روسیه دیدن کنید می‌توانید تعداد متفاوتی از غذاهای موجود در این لیست را مزه کنید. غیر از هدف جغرافیای، این که در چه زمانی به روسیه سفر کنید و تور زمستانه یا تور تابستان روسیه را سپری کنید، ممکن است شانس خوردن غذاهای متفاوتی از لیست را داشته باشید. در ادامه ما به معرفی ..... غذای محلی روسیه به صورت اجمالی خواهیم پرداخت تا شما را در داشتن یک تور روسیه جذاب‌تر و خوشمزه‌تر! یاری کنیم.

 

بلینی؛ پن کیکی آشنا در تور روسیه

بلینی نوعی از پن‌کیک یا همان خوراک تابه‌ای کشور روسیه است که از نظر سنتی برای مردم روس اهمیت بالایی دارد. مواد اولیه بلینی شیر، تخم مرغ و آرد و تلاش می‌شود تا بصورت لایه نازک و لطیفی تهیه شود و در هر سه وعده غذایی قابل خوردن است. نحوه سرو این غذا در جاهای مختلف روسیه اغلب متفاوت است؛ گاهاً خالی و بدون هیچ افزودنی، گاهاً با مربا، میوه‌های شیرین یا عسل، در برخی مواقع با خاویار و در برخی موارد دیگر با گوشت نازک (رولت) و سس و مخلفات سرو خواهد شد. بلینی با داشتن ارزش غذایی بالا و مقوی بودن، یک پایه مناسب جهت سرو با انواع غذاهاست.

بلینی؛ پن کیکی آشنا در تور روسیه

 

کاشا؛ غذای مورد علاقه نیکلای دوم
کاشا به شکل گسترده‌ای در طول تاریخ روسیه مورد اقبال اقشار مختلفی قرار گرفته است. به هر ترکیبی از دانه‌ها و هسته‌های پخته شده با شیر یا آب که گاه غلیظ است و به خمیر نزدیک می‌شود و گاه آبکی و سوپ مانند است، در روسیه کاشا گفته خواهد شد. کاشا به خاطر مقوی بودن، ارزان بودن و سیر کردن سریع به شدت در طول اعصار مختلف مورد اقبال مورد قرار گرفته و در سراسر روسیه گسترش فراوانی پیدا کرده است. بسیار ریشه آن را از یهودیان روسیه می‌دانند اما استفاده از آن به حدی گسترش یافته که یافتن یک خواستگاه برای آن کار ساده‌ای نیست. یکی از خاص‌ترین کاشا ها، کاشایی است که در پخت آن از دانه‌های گندم سیاه استفاده می‌شود.  در تور خارجی مسکو سنت پترزبورگ امتحان این غذای عالی را فراموش نکنید.

کاشا؛ غذای مورد علاقه نیکلای دوم

 

پلمنی؛ از چین تا اوکراین، به گستردگی روسیه
غذای دیگری که ما خوردن آن را به ایرانیان عزیز در طول تور روسیه پیشنهاد می‌کنیم غذای جذاب پِلمِنی است. پلمنی در واقع تکه‌های گوشت چرخ‌کرده است که در غلافی از خمیر قرار گرفته است و مزه آن شدیداً با ذائقه ایرانیان همخوانی دارد. خمیر اطراف گوشت در این غذا از آرد و آب تهیه شده و در کار مزه خاص، ارزش غذایی بالایی برای این غذای سنتی روسیه به ارمغان آورده است. پلمنی گاهاً به شکل نیمه آماده در فروشگاه‌های روسی قابل تهیه است و کافیست تا برای آماده شدن آن را کمی با آب داغ بجوشانید. در بعضی نقاط جغرافیای پهناور روسیه پلمنی به همراه زرده تخم مرغ خام یا پخته شده نیز سرو خواهد شد.

پلمنی؛ از چین تا اوکراین، به گستردگی روسیه

 

وارنیکی؛ برادرخوانده پلمنی
وارنیکی تا حدود زیادی با پلمنی شباهت دارد اما تفاوت اساسی آن با پلمنی، استفاده از پنیر، سیب زمینی پخته و رنده شده، گوشت و تخم مرغ آب‌پز در مواد اولیه آن است. این باعث شده تا وارنیکی بیش از پلمنی طرفدار داشته و به نظر اکثر بازدیدکنندگان جاذبه های روسیه غذای دلچسب تری باشد. این غذا بسیار مورد توجه اسلاوها قرار داشته و در اروپای مرکزی و شمال بالکان نیز سرو خواهد شد. در برخی نقاط روسیه در وارنیکی از میوه‌های ترش و شیرین نیز استفاده خواهد و این طعم خاصی به آن خواهد بخشید. ایده استفاده از خمیر در کنار مواد غذایی مانند گوشت باعث می‌شود تا غذاهایی با ارزش غذایی بالا ایجاد شوند و این مردم روسیه را در گذر از فصول و دوران سخت بشدت یاری بخشیده است. در تور مسکو سنت پترزبورگ خوردن این غذا می‌تواند شما را با طعم اصیل تاریخ روسیه آشنا سازد.

وارنیکی؛ برادرخوانده پلمنی

 

سوپ بُرش؛ احتمالاً معروف‌ترین
احتمالاً این مشهورترین غذای روسی از نظر افرادی که مشتاق سپری کردن تور تابستان روسیه هستند است. برش یک غذای قرمز رنگ است که بخاطر خامه ترش یا سمتانا روسی مورد استفاده در تهیه آن، که رنگ سفیدی دارد و ترکیبش با رنگ قرمز عالی است، سیمای جذابی دارد. این غذا مخلفات فراوانی دارد و تهیه آن چندان ساده نیست. پایه غذای چغندر است و حجم اصلی آن را تشکیل داده است. سایر مواد غذایی که در سوپ برش کاربرد دارند شامل سیب زمینی، آبلیمو، پیاز، ماست، هویج، کلم پیچ سفید، لوبیا قرمز، گوشت ماهیچه، رب گوجه و ادویه‌های مختلفی می‌شود. برش طعم اصیل و قدرتمندی دارد که ناشی از یک شیرینی غالب در ترکیب با یک ترشی متعادل و جذاب است که مزه آن شاید برای ایرانیان خیلی جذاب نباشد اما امتحان کردن آن برای علاقه مندان به بازدید از جاذبه های روسیه بشدت پیشنهاد خواهد شد.

سوپ بُرش؛ احتمالاً معروف‌ترین

 

آکروشا؛ یک باید در تور تابستان روسیه
آکروشا یک سوپ سرد است که احتمالاً در برخورد اول ایرانیان را یاد غذای سنتی و پرطرفدار آبدوغ‌خیار بیاندازد. آکروشا در واقع خیار، سیب آب‌پز، تخم مرغ و گوشت خرد کرده‌ای است که در کواس ریخته شده است. کواس یک محصول غذایی مختص به روسیه و اقمار آن است که از نان و گندم به کشل مستقیم گرفته شده و ضمن ارزش غذایی بالا، مزه‌ای خاص و شیرین دارد. بسیاری کواس را پایه تاریخی آبجو می‌دانند مزه آن را با این نوشیدنی پرطرفدار جهان مقایسه می‌کنند. کواس ممکن است که در برخی مناطق شامل درصد خاصی از الکل باشد اما در مجموع یک خوراکی بسیار اشتهازا و خوش عطر و طعم است که به جاذبه های روسیه مزه بیشتری می‌بخشد!

آکروشا؛ یک باید در تور تابستان روسیه

 

سولیانکا؛ محبوب برای شرقی‌ها
سولیانکای نیز مانند برخی دیگر از غذاهای این لیست یک سوپ است. سولیانکا از غذاهای روسی است که در شرق اروپا تا سرحد مرزهای آلمان نیز مقبولیت زیادی دارد. سولیانکا در چند نوع متفاوت سرو می‌شود؛ سولیانکای گوشت، سولیانکای ماهی و سولیانکای سبزیجات گونه‌های مختلف این سوپ روسی هستند. مواد اصلی و ثابتی که در سولیانکا به گوشت یا ماهی اضافه می‌شوند شامل خیارشور، قارچ، سیب زمینی و کلم بوده و طعمی متعادل و ملایم به گوشت ماهی یا گوشت سفید استفاده شده در آن می‌بخشند. اگر در حال سپری کردن یک تور مسکو سنت پترزبورگ هستید ما سولیانکا را برای مزه کردن این بخش از سرزمین پهناور روسیه به شما پیشنهاد می‌دهیم.

سولیانکا؛ محبوب برای شرقی‌ها

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ غذاهای سنتی روسیه هتل در روسیه تور تابستان روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه