وبلاگ گردشگری

کلیسای تثلیث سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/1957e

کلیسای تثلیث سنت پترزبورگ جاذبه ای پرماجرا و مهیج در روسیه

کلیسای تثلیث شهر زیبای سنت پترزبورگ، در شمال غرب کشور پهناور روسیه واقع در قسمت شمالی اوراسیا به عنوان جاذبه ایی تماشایی محسوب می شود. شما باید همراه با تور خارجی مسکو سنت پترزبورگ، به دیدار کلیسای تثلیث این شهر بروید و خود را غرق در معماری کلاسیک آن بنمایید. این کلیسا که امروزه بطور رسمی به عنوان یک کلیسای ارتدوکس به فعالیت خود ادامه می دهد، به نام کلیسای ترینیتی شناخته می شود. بیایید در تماشای جاذبه رنگارنگ کلیسا، عازم سفری هیجان انگیز و شوق آور به کشور دریاچه های پرآب و  قدرتمند روسیه و مسکو پایتخت آن، همچنین  سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ و پر جاذبه روسیه بشویم. بنابراین بهتر است در بررسی کلیسای جامع تثلیث سنت پترزبورگ، با ما همراه باشید.

کلیسای تثلیث سنت پترزبورگ

 

کلیسای ترینیتی سنت پترزبورگ (St. Petersburg Trinity Church)
در تور مسکو سنت پترزبورگ بخوبی می توانید با جاذبه های روسیه نظیر موزه آرمیتاژ، به عنوان یک شاهکار هنری در جهان و انواع کلیساهای سنت پترزبورگ و ... آشنا شوید و از آنها لذت ببرید. اما بخاطر داشته باشید که هرگز دیدار از کلیسای ترینیتی را فراموش نسازید. راستی باید بدانید که با حضور در تور تابستان روسیه در هنگام قدم زدن در شهر سنت پترزبورگ، با نمونه های با شکوهی از کلیساهای کشور روسیه مواجه خواهید شد. این کلیساها اغلب، بوسیله معروفترین معماران و با مبالغ زیادی طراحی و ساخته می شدند. شما می توانید نمونه ای از هنر معماری کلاسیک را، با وجود ستونهای رفیع در ناحیه ورودی و سقف های سیار بلند این سبک معماری در کلیسا مشاهده نمایید. اما آگاه باشید در مراحل اولیه، عبادتگاه فقط به یک چادر اختصاص می یافت.  سپس تبدیل به یک کلیسای چوبی گردید که  در سالهای 1756 – 1754  به دستور امپراتریس الیزابت (Elizabeth)، ساخته شد. همچنین این کلیسا دارای دو محراب، بود که محراب اصلی آن در اثر طغیان سیل، در سال 1824 دچار تخریب بسیار شد. بعد از آن دستور بازسازی کلیسا، توسط نیکلاس اول به واسیلی استاسوف (Vasily Stasov) واگذار گردید. بنابراین ساخت کلیسای ترینیتی، در ماه می 1828 آغاز و در ماه می 1835 این مکان متبرک و مقدس شناخته شد. البته شما نمای بسیار زیبا و تماشایی کلیسا رامی توانید، در منطقه ایزمایلووسکی پراسپکت (Izmailovsky Prospekt) و در سواحل رودخانه فونتانکا (Fontanka) مشاهده کنید و از تماشای ورقی از اوراق تاریخ روسیه به وجد بیایید. همینطور در تور تابستان روسیه آگاه باشید که اساس ساخت کلیسا، به عنوان یادواره ای جهت پیروزی قوای روسیه در جنگ مقابل ترکیه مبنا یافت. سرانجام کلیسا در وابستگی با هنگ ایزمایلووسکی که از قدیمی ترین نیروهای نظامی کشو روسیه بودند، ساخته شد. همچنین به عنوان نمازخانه ای جهت نگهبانان و سربازان هنگ، مورد استفاده قرارگرفت. همینطور بدانید که امروزه کلیسا در بلندای بیشتر از 80 متری خود  روزانه قابلیت پذیرش گردشگران زیادی را بر عهده دارد.

کلیسای تثلیث سنت پترزبورگ

 

شناختی از کلیسای جامع تثلیث
در تور روسیه به عنوان دیدار یکی از جاذبه های روسیه، کلیسای جامع ترینیتی را برمی گزیند. با نزدیک شدن به سازه شوق انگیز کلیسا، آن را همچون الماسی درخشان در نگین انگشتری سنت پترزبورگ مشاهده خواهید کرد.  راستی می دانید که تماشاگر بنایی تاریخی، نظامی و البته کلیسایی هستید که از زمان جنگ جهانی دوم، چند بار مورد بازسازی قرار گرفته است. همچنین بدانید که با شرکت در تور مسکو سنت پترزبورگ، کلیسای جامع را به عنوان یک عبادتگاه بزرگ و سفید رنگ مشاهده می کنید که دارای چهار ایوان و پنج گنبد است.  بنای کلیسا را در هارمونی بسیار زیبایی، از رنگهای آبی و سفید خواهید دید. اما پنج گنبد آبی روشن این کلیسا ، به شکل بسیار زیبایی با ستاره های طلایی پوشش داده شده اند. این گنبدها و ستونهای برنزی و طلایی با حکاکی های ظریف، عاملی در تحسین زیبایی کلیسای جامع بوده و دورنمایی حیرت انگیز و باشکوه به کلیسا می بخشد. راستی در سفر با تور تابستان روسیه درمی یابید که این کلیسا مکان ازدواج نویسنده شناخته شده روسی، فئودور میخائیلوویچ داستایوسکی با همسرش در سال 1867 می باشد. همچنین باید بدانید که کلیسا به عنوان یک بنای تاریخی از سنت پترزبورگ، در سال 1990 جزء فهرست میراث جهانی یونسکو قرارگرفت.

کلیسای تثلیث سنت پترزبورگ

 

بیشتر از پیشینه کلیسای جامع ترینیتی بدانید
در تور روسیه بر روی دیوارهای کلیسا شاهد آویختن پلاک های یادبودی،  از افسران هنگ می باشید که در میدان نبرد کشته شده اند. بعد از افتتاح کلیسا، غنائم دیگر هنگ نظیر پرچم ها، کلیدهای قلعه ها و ... به داخل این مکان انتقال می یافت. البته بهتر است بدانید که کلیسا به جهت برخورداری از اشیا و پیکره هایی بسیار پرارزش، شناخته شده  و معروف بود. از آن جمله می توانید به مجسمه هایی از تولد حضرت عیسی مسیح و بانوی باکره مقدس نیز، اشاره داشته باشید. همچنین یک صلیب نقره ای مقدس به  شکل یک کشتی که در سال 1753 ساخته شد، توسط نیکلاس اول، درسال 1835 به کلیسا تقدیم گردید. البته  دو انجیل بزرگ در صحافی سیار ارزشمند نیز، از جمله این اشیا مقدس و گرانبها بودند.  همچنین بدانید که  در سال 1922 بسیاری از آثار پرقدر کلیسا، مورد تهاجم سارقان قرار گرفت. سرانجام بعد از غارتهای چند باره،  کلیسا به  سال 1938 بسته شد. سپس شایعه تخریب و سرنگونی کامل کلیسای ترینیتی، پخش شد. اما به عوض تخریب، تا مدتها کلیسا به عنوان انباری، متعلق به وزارت ارتباطات جمهوری شوروی سرنوشت پرماجرای خود را ادامه داد. سرانجام کلیسا در سال 1990 دوباره به کلیسای ارتدکس روسیه، برگشت و کار تعمیرات و بازسازی در آن طور مجدد آغاز شد. 

کلیسای تثلیث سنت پترزبورگ

 

ستون یادبود و فضای داخلی کلیسای جامع ترینیتی
در سفر با تور روسیه لازم است بدانید که بخاطر موفقیت روسها در جنگ روسیه و ترکیه، به سال 1877  تا 1878 یادواره ای به عنوان ستون افتخار در نمای شمالی کلیسا ساخته شد. همچنین در سال 2006 گنبد اصلی کلیسا، بر اثر آتش سوزی تخریب شد. بعد از این موضوع کلیسا دوباره مورد مرمت قرار گرفت. راستی در تماشای جاذبه های روسیه در کلیسای جامع ترینیتی، نگاه شما  ناخودآگاه جذب دیوارهای تزئین شده آن خواهد شد. شما می توانید به سهولت بر دیوارهای ساده کلیسا، تصاویر زیادی را مشاهده بنمایید که در درون قابهای طلایی می درخشند. این تصاویر با جلوه های نمادین خود، دیدگان گردشگران را خیره می سازند. همچنین شاهد یک  صفحه نمایش به زبان انگلیسی نیز، خواهید بود که اطلاعات مهم و با اهمیت کلیسا را در اختیار شما قرار می دهد. بازدید از کلیسا، در ساعتهای 9-7  همه روزه انجام می گیرد. بنابراین در سنت پترزبورگ زمانی از وقت بازدید ها را به تماشای کلیسای تثلیث این شهر اختصاص داده، آنگاه از این تماشا در کنار لذت وافر، صفحاتی از تاریخ کشور روسیه را نیز در جلوه های چشمگیر بصری این بنای تاریخی مرور کنید.

کلیسای تثلیث سنت پترزبورگ

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه کلیسای تثلیث سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه