وبلاگ گردشگری

یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد - سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/3acf1

یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد یکی از بناهای تاریخی و بسیار با ارزش روسیه در شهر زیبای سنت پترزبورگ است که سالانه میلیون ها توریست خارجی از آن بازدید می کنند، به عبارتی هر توریست خارجی که وارد این شهر می شود، بدون بازدید از بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد از آن خارج نمی شود.

بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد اولین جاذبه دیدنی است که در صورت شرکت در تور روسیه و ورود به شهر زیبای سن پترزبورگ در مسیر فرودگاه Pulkovo مشاهده خواهید کرد. این بنای منحصر به فرد برای گرامیداشت یاد و خاطره شاهکار بزرگ مردم اتحاد جماهیر شوروی در زمان محاصره و پیروزی شکوهمند در یکی از ویرانگرترین جنگ های تاریخ بشریت ساخته شده است. یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد یکی از بهترین جاذبه های تاریخی سنت پترزبورگ است که هر گردشگری در سفر به روسیه باید آن را از نزدیک ببیند و تور نوروز روسیه فرصت بسیار خوبی برای بازدید از این بنای بی نظیر و دیدنی است.

یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد - سنت پترزبورگ

 

بخش های مختلف بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد

 

میدان قهرمانان | Square of the Victors

بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد شامل 3 قسمت اصلی است که میدان قهرمانان یا میدان پیروزی یکی از آنهاست و در آن 26 مجسمه برنزی از قهرمانان لنینگراد نصب شده است، این ها مجسمه های سربازان، خلبانان و غیرنظامیانی هستند که در آن زمان از شهر در ارتفاعات Pulkovo در مقابل نازی ها دفاع کردند. قسمت مرکزی یک ستون گرانیتی به طول 48 متر است که مجسمه های یک سرباز و یک کارگر که در پایه آن قرار گرفته، مزین شده است، این مجسمه ها نماد تلاش و اتحاد بین نیروهای مسلح و وطنی لنینگراد در دفاع قهرمانانه از شهر هستند.

تالار یادبود در فضای باز | open-air memorial hall

در این قسمت از یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد می توانید تالار یادبودی که در فضای باز با یک حلقه شکسته احاطه شده را مشاهده کنید، این تالار نشان دهنده خروج از محاصره است و در وسط آن مجسمه هایی به زیبایی ساخته شده که احساسات بسیار شدیدی از تمام درد و رنج هایی که مردم لنین‌گراد در آن زمان غم انگیز تحمل کرده اند را به بازدیدکنندگان این بنا در تور خارجی روسیه القا می کند.

یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد - سنت پترزبورگ

 

تالار یادبود زیرزمینی | Underground Memorial Hall

یکی دیگر از قسمت های بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد، یک تالار یادبود زیرزمینی است که به شکل موزه درآمده و شامل مجموعه ای از آثار باستانی جنگی از قبیل اسناد، جوایز، وسایل شخصی سربازان، اسلحه و حتی نامه های دست نویس پسرانی که به دنبال پیوستن به ارتش بودند، می باشد. در زمان بازدید از این موزه، سکوت سنگینی حاکم است تا اینکه با صدای مترونوم و آژیر اضطراری برهم می خورد و بر روی یک چرده نمایش بزرگ، یک فیلم مستند کوتاه پخش می شود و بازدیدکنندگان را به احساسات افرادی که شاهد آن حوادث وحشتناک بودند، نزدیکتر می کند. از میان نکات برجسته این بخش از یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد می توان به موزاییک هایی اشاره کرد که صحنه محاصره و همچنین صحنه پیروزی را به تصویر می کشند و بازدیدکنندگان می توانند نقشه دفاع لنینگراد به همراه 900 مشعل که فضا را روشن می کنند و به تعداد روزهای محاصره هستند را مشاهده نمایند.
برای شرکت در تور نوروز روسیه و همچنین رزرو هتل در روسیه می توانید به صورت آنلاین از طریق وب سایت آژانس و یا به صورت حضوری در محل شرکت، اقدام کنید، لازم به ذکر است در سفر به روسیه و شهر سن پترزبورگ، در صورتی که پترزبورگ کارت تهیه کنید، می توانید به صورت رایگان از بسیاری جاذبه های گردشگری این شهر از جمله سالن زیرزمینی یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد دیدن کنید.

حقایق تاریخی درباره بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد

بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد یکی از جاذبه های تاریخی سنت پترزبورگ است که برای مردم روسیه اهمیت بسیار زیادی دارد و در تور نوروز روسیه توصیه می کنیم حتما از آن بازدید کنید. این بنای تاریخی در دهه 1970 میلادی توسط S. Speransky و V. Kamensky طراحی و توسط M. Anikushin در نقطه کانونی میدان ویکتوری شهر سنت پترزبورگ ساخته شد و جالب است بدانید داوطلبان زیادی برای مشارکت در ساخت این بنا شرکت کردند، نه تنها شهروندان لنینگراد بلکه مردم سایر شهرها و حتی کشورهای دیگر، بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد در نهم ماه مه سال 1975، سی امین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم افتتاح شد ولی قسمت زیرزمینی آن در سال 1978 بر روی مردم باز شد. 

یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد - سنت پترزبورگ

 

داستان طراحی و ساخت بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد

اولین برنامه ریزی ها برای ساختن یک بنای تاریخی برای پیروزی در جنگ جهانی دوم در سال 1958 انجام شد، هنگامی که این شهر اعلام کرد یک مسابقه آزاد برای طراحی بنای تاریخی یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد برگزار می گردد، بر اساس نوشته های کتاب معماران سنت پترزبورگ از B. Isacheko در آن زمان، این شهر دارای 44 ورودی بوده است. بسیاری از طراحان و معماران در این مسابقه شرکت کردند و یک معمار و طراح داخلی روسی به نام سرگئی اسپرانسکی با استفاده از دانش خود در مورد طراحی ساخت و ساز شهر و فراگیر بودن موضوع پیروزی جنگ جهانی دوم در هنر خود، برنده این رقابت گشت، وی همچنین در اوایل سال 1946 در مرمت مینسک (پایتخت بلاروس) و ایجاد یک بنای جنگ جهانی دوم نیز در آنجا فعال بود. وی بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد را به شکلی که امروزه در سفر به روسیه مشاهده می کنیم، طراحی کرد و سپس برگزاری دومین مسابقه برای طراحی این بنای یادبود اعلام شد، که در آن زمان با عنوان "بنای یادبود برای مدافعان قهرمان لنینگراد" شناخته می شد، این بار بیش از 80 متقاضی در مسابقه شرکت کردند، اما با این وجود Speransky و تیم وی با طراحی "شعله ابدی حافظه ما" باز هم پیروز شدند.
آنها خواستار یک رژه یا نمایش در دروازه ورود به شهر قهرمان از جنوب، از پایتخت اتحاد جماهیر شوروی و فرودگاه Pulkovo در نقطه تقریبی بودند که خطوط دفاعی این شهر، نازی ها را در جنگ جهانی دوم عقب نگه داشت، همچنین این طراحی بر الگوی زیبایی شناسی و سبک معماری بی نظیر لنینگراد نیز متمرکز شده بود و ترکیبی از وضوح و تعادل كلاسیكی از جنبه ها و نسبت های مختلف خود را با پارامترهای شهر قدیمی حفظ می كرد. این ایده و طراحی برخاسته از مکانهای تاریخی سن پترزبورگ مانند میدان کاخ است که در آنها مدرنیته با بهترین سنت های معنوی و هنری شهر ترکیب شده است و همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم اگر از فرودگاه یا از بزرگراه E-95 وارد سن پترزبورگ شوید، بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد حتما توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. این مجموعه یکی از بهترین نمونه های هنر یادبود شوروی است که به پیروزی در جنگ جهانی دوم اختصاص یافته است.

یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد - سنت پترزبورگ

 

گردشگران تور روسیه می توانند همه روزه از بنای یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد بازدید کنند، این بنا در روزهای 4-6 ژانویه نیز باز است ولی از 31 دسامبر تا 3 ژانویه، همچنین در روزهای 7 و 8 ژانویه، این موزه تعطیل می باشد. برای رزرو هتل در روسیه می توانید با شماره های درج شده در وب سایت آژانس تماس بگیرید، رزرو هتل در روسیه همچنین به صورت آنلاین از طریق وب سایت گروه نیز امکان پذیر است.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه هتل در روسیه تور نوروز روسیه سفر به روسیه تور تابستان روسیه یادبود قهرمانان مدافع لنین‌گراد سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه