وبلاگ گردشگری

چشیدن طعم برترین شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های روسیه خوشمزه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/357d6

تقریبا همه می‌توانند غذاهای سنتی روسی مانند سوپ برش را شناسایی کنند؛ اما کمتر در مورد شیرینی ها و نوشیدنی های روسیه می دانند. یکی از تجربه های مهمی که می توان در هنگام سفر با تور روسیه تجربه کرد، امتحان شیرینی ها، دسر ها و نوشیدنی های متنوع موجود در این کشور است. اگر قصد سفر با تور تابستان روسیه را داشتید حتما شیرینی ها و نوشیدنی های معرفی در این مطلب را از دست ندهید.

چشیدن طعم برترین شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های روسیه

 

آشنایی با شیرینی ها و نوشیدنی های خاص در تور روسیه
اگر علاقه مند به سفر به روسیه باشید و بخواهید با تور مسکو سنت پترزبورگ یا در دیگر شهر های این کشور به قول معروف دلی از عزا در بیاورید، حتما به سراغ مهم ترین و معروف ترین شیرینی ها و نوشیدنی های آن بروید. به غیر از قهوه، چای و شیرینی های محبوب در سراسر دنیا، کشور روسیه دارای دسر ها و نوشیدنی های مختلفی است که هرکدام در نوع خود، حرفی برای گفتن دارند. اکثر این نوشیدنی ها و شیرینی ها با ادویه و میوه تهیه می شوند و بیشتر از طعمشان ظاهر جذاب و فریبنده ای دارند.

 

⦁ آشنایی با شیرینی Ptichye Moloko (شیر پرنده!)
 
اولین مورد این خوردنی خوشمزه است. این شیرینی به شکل یک کیک یا تکه های کوچک کوکی عرضه می شود، و به شیر پرنده معروف است. شاید اگر به ظاهر این شیرینی دقت کنید، یک برش ساده از مارشمالو در شکلات ببینید! اما واقعا اینطور نیست. 
این دسر یکی از اولین کیک‌هایی است که در اتحاد جماهیر شوروی، توسط سازنده آن یعنی، ولادیمیر گورالنیک و گروهش بوجود آمد. گرولنیک و تیمش دستورالعمل اصلی تهیه این شیرینی را بر اساس یک دسر مشابه مارشمالو فرانسوی، تهیه کردند. ماده موجود در این شیرینی آگار آگار نام دارد و مانند ژلاتین است؛ که از جلبک دریایی آب پز ساخته شده است و باعث ایجاد یک قوام سبک می شود. در نتیجه با خوردن آن نرمی بیشتری در دهان خود حس خواهید کرد.
 
⦁ آشنایی با نوشیدنی کواس (Kvas)
 
اگر به نظر شما ایده عجیبی است که از نان یک نوشیدنی تهیه کنید، پس باید کواس روسی را امتحان کنید. این قدیمی‌ترین نوشیدنی در کشور روسیه است، و نوشیدن آن در طول تابستان به شدت لذت بخش است. پس اگر با تور تابستان روسیه به این کشور سفر می کنید حتما این نوشیدنی را امتحان نمایید. کواس از چاودار و آب تشکیل شده‌است. همچنین می‌توانید برای مزه دار شدنش به آن گیاهان و میوه‌های مختلفی را نیز اضافه کنید. این نوشیدنی در نوع غیر الکلی و حاوی الکل به فروش می رسد.
 
چشیدن طعم برترین شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های روسیه - کواس
 
 
⦁ شیرینی Tula pryanik (شیرینی زنجبیلی پریانیک)
 
یکی از شیرینی های اصلی روسیه، پریانیک ساده (gingerbread) است. این شیرینی به «نان عسل» یا «نان ادویه» معروف است و قدمت آن به اندازه تاریخ پیدایش مصریان باستان، می باشد! دسرها در اواخر قرن نهم میلادی به روسیه آمدند؛ یعنی درست زمانی که قبایل نامبرده اسلاو شرقی و فینو-اوگریک با هم متحد شدند و به یک کشور واحد رسیدند. در آن زمان، زنجبیل از آرد چاودار مخلوط شده با عسل و آب توت پخته می شد. 
در اصل، واژه pryanik از ریشه روسی "pryanost"، به معنای ادویه بوجود آمده است. چون ادویه هندی و خاورمیانه در قرن ۱۲ و سیزدهم در روسیه رایج‌تر شد، دستور پخت نان تغییر یافت تا دارچین، هل و دیگر ادویه ها را در برگیرد. شهر تولا، مشهورترین مکان برای تولید نان زنجبیلی روسی به شمار می رود که در حدود ۱۲۰ مایلی جنوب مسکو قرار دارد. این شیرینی به طور سنتی با مربا یا شیر عسلی پر شده پر شده‌است.
 
⦁ آشنایی با نوشیدنی Kompot روسیه 
 
اگر از هر فرد روسی بپرسید که چه نوع نوشیدنی را باید به همراه ناهار استفاده کرد بدون شک خواهد گفت: "kompot". این نوشیدنی شیرین از میوه تهیه می شود و می‌توان آن را گرم یا سرد میل کرد.
 
⦁ آشنایی با نوشیدنی Мors
 
با اینکه جاذبه های روسیه از نظر شکل و رنگ به یک مکان یا یک اثر تاریخی خاص خلاصه نمی شوند، اما اکثر نوشیدنی های موجود در این کشور جزء جاذبه های «شکم گردی» آن به شمار می آیند! نوشیدنی mors هم در این دسته جای می گیرد. در اصل،  Mors یک نوشیدنی سرد است، که از دانه ‌های شیرینی سبک ساخته شده‌ است. ظاهر آن بسیار شبیه kompot است، اگر چه کمی غلیظ تر می باشد.
 
⦁ آشنایی با شیرینی چورچخلا
 
اگر با تور روسیه به این کشور سفر می کنید حتما چورچخلا را امتحان کنید. چورچخلا باید حدود دو هفته قبل از اینکه آماده خوردن شود، در آفتاب خشک شود. هر کسی که این شیرینی خوشمزه را چشیده باشد، می داند که سفر با تور مسکو سنت پترزبورگ به روسیه، علاوه بر بازدید از جاذبه های روسیه، ارزش امتحان مزه کردن چورچخلا را دارد! اگر در حال برنامه ‌ریزی سفر با تور تابستان روسیه هستید، می‌توانید این شیرینی سنتی را در بسیاری از فروشگاه‌های روسیه پیدا کنید.
چشیدن طعم برترین شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های روسیه - چورچخلا
 
⦁ آشنایی با نوشیدنی Sbiten
 
سفر با تور خارجی مسکو سنت پترزبورگ به روسیه امکان تجربه های جدید را در مقابل چشمان تان قرار می دهد. مثل چشیدن طعم نوشیدنی Sbiten با ظاهر و تزیین اشتها برانگیز! تا قبل از محبوب شدن چای در روسیه دوست داشتنی ترین نوشیدنی برای گرم نگه داشتن بدن به طور حتم، Sbiten بود. این یک نوشیدنی شیرین با پایه عسل و ادویه تهیه می شود. این نوشیدنی با ترکیب کردن زنجبیل، دارچین، میخک، نعناع، دی زی، و حتی مرکبات به دست می آید.
 
⦁ آشنایی با شیرینی چاک چاک
 
چاک چاک یک دسر دیگر است که در اصل طرز تهیه آن از ترکیه سرچشمه می‌ گیرد، اما جزء جدانشدنی از جاذبه های روسیه در بخش غذاها و خوراکی هاست. چاک چاک، از خمیر نرم در شیره ی داغ عسل سرخ ‌شده و خیس می‌شود. این دسر معمولا شبیه یک تپه کوچک عسل یا هرمی است.
چاک چاک بویژه در تاتارستان و باشقیرستان (در کوه‌های اورال) محبوب است. خمیر ساده این شیرینی به قطعات کوچکی بریده می‌شود که شبیه به نودل های کوتاه سرخ‌شده در روغن و آغشته به عسل سفت شده قبل از مزه کردن است. این یک ترکیب مطبوع و لذیذ برای هر شخص (به خصوص مسلمانان اصیل) در روسیه است.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه شب های سفید برترین شیرینی‌ها و نوشیدنی‌های روسیه

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه