وبلاگ گردشگری

تجربه جشن های شب های سفید با تور روسیه ماجراجویی تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/935fc

یکی از بهترین زمان ‌ها برای بازدید از سنت پترزبورگ یا دیگر شهر های مهم مانند مسکو با تور روسیه در طول فصل جشن های شب‌ های سفید آن است، درست زمانی که خورشید غروب نمی‌کند و شهر ۲۴ ساعت در یک حالت کاملاً روشن، نیمه روشن و گرگ و میش قرار دارد. در این زمان جشنواره‌ها، فعالیت‌ها، کنسرت‌ها از تب و تاب نمی افتند که فصل و زمان مهمی برای موزه‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌ها در شهر های سنت پترزبورگ و مسکو به شمار می رود.
اما چرا در تابستان این شهر ها که نقطه اوج و زیبایی آن عموماً در سنت پترزبورگ مشاهده می شود شب نمی شود و تمام طول 24 ساعت یک شبانه روز هوا تقریبا روشن است؟ چرا این رویداد یکی از مهم ترین جاذبه های روسیه به شمار می آید؟ در این جشن های شب های سفید توریست ها و مردم ساکن این شهر ها چه چیزهایی را تجربه می کنند؟ برای درک بهتر با این مطلب همراه باشید.

تجربه جشن های شب های سفید با تور روسیه

 

شرکت در جشن های شب های سفید با تور روسیه

تور تابستان روسیه به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر بازدید از جاذبه های روسیه از یک پدیده طبیعی و تکرار نشدنی در دیگر شهر های بزرگ دنیا، دیدن کنید و به عکاسی مشغول باشید یا در ایونت های مختلف این جشن شرکت کنید.
سنت پترزبورگ شهری است که به شب ‌های سفید یا روسی معروف است؛ به طور کلی، شب های سفید پدیده ای جوی هستند که از اواخر ماه مه تا اواسط ماه جولای رخ می‌دهند. در این دوره، خورشید به طور کامل غروب نمی‌کند و آسمان در طول شب با نوری شبیه به نور غروب (خورشید نیمه ‌شب) روشن می ‌ماند. ایجاد فضای شاعرانه و تکرار نشدنی آسمان در طول شب، هر ساله گردشگران متعددی را به این شهر های شمالی و جذب شدن به سمت تور مسکو سنت پترزبورگ می کشاند.
البته این موضوع، یک پدیده منحصر به فرد و مخصوص برای این شهر شمالی روسیه نیست! بسیاری از مردم بر این باورند که پدیده شب های سفید، فقط و فقط در شهر سن‌ پترزبورگ رخ می‌دهد؛ اما حقیقت چیز دیگری است. این پدیده‌ در مناطق نزدیک حلقه قطب شمال رخ می‌دهد، جایی که شهرهای کوچک‌تر دیگری نیز وجود دارند که در آن‌ها این پدیده بیشتر مشاهده می شود.
شب‌های سفید را می توان در بسیاری از شهرهای روسیه، و دیگر کشور ها نظیر سوئد، نروژ و فنلاند تجربه کرد. با این حال، می توان گفت که سن‌پترزبورگ «این پدیده را که نزدیک ‌ترین شهر به مدار قطب شمال است» به خود اختصاص داده ‌است. این مکان با شور و هیجان فراوان و با رویداد های مختلف، با جمعیتی بیش از یک میلیون نفر، رویدادها و جشنواره‌های مختلفی را فراهم می آورد که دیدنش در تور روسیه خالی از لطف نیست. در حقیقت می توانیم این جشن ها را یک جز خاص و یونیک فراتر از جاذبه های روسیه بدانیم.

تجربه جشن های شب های سفید با تور روسیه

 

برخی از فستیوال های شب های سفید در تور تابستان روسیه

⦁ فستیوال اسکارلت سیلز

جشن Scarlet Sails در اوج فصل شب‌های سفید در طول انقلاب تابستانی برگزار می‌شود. این رویداد سالیانه بسیار شلوغ است، و در نزدیک‌ترین شنبه به انقلاب تابستانی رخ می‌دهد. اولین بار این جشنواره در ۲۷ ژوئن ۱۹۶۸ برگزار شد.

در جشنواره اسکارلت سیلز یک قایق بسیار تماشایی و زیبا با پرچم‌های سرخ و قرمز در امتداد رودخانه نوا حرکت می‌کند. این یک کپی از قایق اصلی در سال ۱۸۵۷ میلادی است. این جشنواره که در تور خارجی مسکو سنت پترزبورگ از نزدیک قابل لمس تر است، در دو زمینه برگزار می‌شود: یک کنسرت موسیقی بزرگ در میدان کاخ که از ساعت ۱۰ شب آغاز می‌شود و یک نمایش آتش‌بازی با موسیقی که در آب‌های رودخانه نوا در مقابل قلعه پیتر و پاول رخ می‌دهد.

⦁ جشنواره ستارگان شب‌های سفید در روسیه
 
ستاره‌ها و شب‌های سفید، یکی از مهم‌ترین رخدادها در طول جشن شب‌های سفید است. این جشنواره، دارای طیف گسترده ای از  رقص های باله کلاسیک، کنسرت اپرا و غیره است که در نوع خود بی نظیرند. جشنواره ستارگان با نخستین شهردار سنت‌ پترزبورگ، آناتولی سابچاک در سال ۱۹۹۳ آغاز شد و از آن زمان به بعد به طور سالانه ادامه دارد. بسیاری از اجرا کنندگان موسیقی کلاسیک در این جشنواره به هنر نمایی می پردازند.
 
⦁ جشنواره بین ‌المللی موسیقی
 
جشنواره بین ‌المللی موسیقی سنت پترزبورگ در هر سال در کاخ یخی (هاکی روی یخ) برگزار می‌شود. در طی سال‌ های گذشته، هنرمندان بین ‌المللی مختلفی در این جشنواره شرکت داشته اند.
 
⦁ رویداد های خاص ورزشی، اقتصادی و سلامت در جشن های شب های سفید
 
رویداد ها و جشنواره های مختلفی در شهر سنت پترزبورگ رخ در طول تور تابستان روسیه با شروع جشن های سفید رخ می دهد که بخشی از آن به ورزش و تماشای ورزشکاران مختلف مرتبط است. اگر با به این شهر سفر کنید و بخواهید که شاهد این رویداد ها باشید می توانید انتظار دیدن ماراتون دو، مسابقات و کارگاه های رقص را داشته باشید.
دیگر رویداد های مهم در زمان برگزاری این جشن ها شامل گردهمایی اقتصادی بین ‌المللی سنت پترزبورگ، مجمع شب ‌های سفید (بهبود کیفیت مراقبت پزشکی و کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان) است. شما برای شرکت در تور و تجربه لذت بردن از این رویداد ها می توانید رزرو هتل، قطار، موزه، و رستوران های موجود در این شهر را از قبل به صورت اینترنتی انجام دهید، تا زمان کافی برای لذت بردن از تمامی جشن ها و رویداد های خاص این جاذبه دیدنی طبیعی را داشته باشید.

تجربه جشن های شب های سفید با تور روسیه

 

گردش در شهر سنت پترزبورگ در طول جشن شب های سفید
البته، یکی از تنها دلیل های قوی سفر مردم با تور مسکو سنت پترزبورگ برای شرکت در جشن های شب های سفید این کشور این است که می توانند سوار بر قایق یا در حال پیاده روی در خیابان های زیبا مسکو و یا سنت پترزبورگ تجربه های جدیدی کسب کنند. 
تصور قدم زدن در شهری که خورشید در کل 24 ساعت شبانه روز آن تنها در حد چند دقیقه خاص غروب و سپس طلوع می کند، بسیار جالب توجه است. عدم وجود سرمای غیرقابل تحمل روسیه در فصل زمستان برای عده کثیری از گردشگران، شرکت در تور تابستان را بیش از پیش تقویت میکند. رویداد های هنری و فرهنگی متعددی نیز در طول برگزاری این جشن ها رخ می دهد که دیدنشان خالی از لطف نیست. 

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ تور نوروز روسیه شب های سفید

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه