وبلاگ گردشگری

صومعه الکساندر نوسکی - سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/77d4b

صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) یکی از مشهورترین جاذبه های روسیه است که در شهر سنت پترزبورگ قرار دارد و سالانه میلیون ها توریست خارجی از آن بازدید می کنند. شما نیز با شرکت در تور روسیه می توانید به بهترین شکل، از جای جای این صومعه با هزینه ای بسیار ناچیز، بازدید نمایید و از مشاهده مناظر زیبای اطراف آن، مدهوش شوید.

یکی از زیباترین جاذبه های روسیه که در تور مسکو سنت پترزبورگ حتما باید از آن بازدید کرد، صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) است. این صومعه مکانی مقدس و تاریخی است که سالانه میلیون ها توریست خارجی را به خود جذب می کند. به طور کلی در طول تاریخ، صومعه ها به دو شکل ظهور کرده اند، یکی زمانی است که صومعه ها به خودی خود، در مکان های متروک با عنوان شاهکارهای صومعه از قربانیان مقدس ساخته شده اند و دیگری زمانی است که صومعه ها توسط مسیحیان فداکار، عمدتاَ در نزدیکی شهرها یا درون آنها به عنوان دژهای کلیسایی برای محافظت و گسترش ایمان و فرهنگ مسیحی ایجاد شده اند و صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) از جمله صومعه هایی بود که به روش دوم ظهور کرد.

صومعه الکساندر نوسکی Alexander Nevsky Lavra - سنت پترزبورگ

 

داستان انتخاب مکان برای ساخت صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra)
به گفته یکی از قدیمی ترین مورخان سن پترزبورگ، اوایل پاییز سال 1704، پیتر بزرگ، محلی را برای یک صومعه برای  آینده سن پترزبورگ انتخاب کرده بود، آن مکان، مانند دیگر نقاط سن پترزبورگ، پوشیده از مرداب و جنگل بود و توسعه آن، نیاز به نیروی کار و وقت زیادی داشت، در همین حال، ادامه اقدامات نظامی به عنوان بخشی از مبارزات با سوئد برای در اختیار داشتن دهان رودخانه نوا، مانع از ایجاد یک صومعه در آینده نزدیک در سن پترزبورگ می شد. در 13 ژوئن 1710، پیتر بزرگ قلعه Vyborg را تصرف کرد و از این طریق اطمینان حاصل کرد که پایتخت از سمت نزدیکترین مرزها محافظت می شود، پس از آن، در ژوئیه سال 1710، تزار با ماندن در سن پترزبورگ، مکان را برای ساختمانهای آینده مورد بررسی قرار داد و مکانی را برای ساخت صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) انتخاب کرد و دستور داد که صومعه لزوماَ باید در آن مکان ساخته شود و تصمیم بر آن شد که نام صومعه، صومعه زندگی تثلیث و مقدس شاهزاده بزرگ، الکساندر نوسکی باشد، همچنین تصمیم گرفته شده بود که در سمت راست رودخانه Chyornaya، یک بنای صومعه سنگی و در سمت چپ رودخانه یک ساختمان خصوصی چوبی نیز ساخته شود.

Archimandrite Theodosius که به عنوان رئیس صومعه منصوب شده بود، در محل انتخابی، دو صلیب در هر دو طرف رودخانه بنا کرد که بر روی صلیب سمت راست، کتیبه ای با عنوان "به نام پدر و پسر و روح القدس، به دستور صالح ترین اعلیحضرت تزار، در این مکان، یک صومعه برپا می شود" و در سمت چپ رودخانه کتیبه ای با عنوان "این صلیب نماد آنچه است که توسط صلیب در ساحل دیگر گفته شده است."

صومعه الکساندر نوسکی Alexander Nevsky Lavra - سنت پترزبورگ

 

با شرکت در انواع تور های خارجی روسیه از جمله تورهای ترکیبی مانند تور مسکو سنت پترزبورگ و همچنین تور تابستان روسیه می توانید از صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra)که یکی از زیباترین جاذبه های روسیه به شمار می رود، بازدید نمایید و از مشاهده چشم اندازهای نواحی اطراف آن نهایت لذت را ببرید.

 

درباره صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra)
صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) توسط پیتر اول، تزار روسیه در سال 1710 در انتهای قسمت شرقی منطقه Nevsky Prospekt در سن پترزبورگ تاسیس شد با فرض اینکه این مکان، محلی برای نبرد نوا در سال 1240 باشد كه البته الكساندر نوسكی شاهزاده، در برابر سوئدی ها شكست خورد، با این حال، این نبرد در واقع در حدود 12 مایل دورتر از آن محل انجام گرفت. در تاریخ 5 آوریل 1713، در سن پترزبورگ با حضور پیتر اول، کلیسای چوبی تقدیس شد و این روز به عنوان تاریخ رسمی تاسیس صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) در نظر گرفته شد.
عتیقه ها و یادگارهای سنت الکساندر نوسکی به دستور پیتر بزرگ در 12 سپتامبر 1724 به طور موقت از ولادیمیر به پایتخت جدید روسیه منتقل شد و صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) به عنوان حامی پایتخت تازه تاسیس روسیه معرفی شد، با این حال، تابوت نقره ای عظیم سنت الکساندر نوسکی، در زمان اتحاد جماهیر شوروی به موزه ایالتی هرمیتاژ منتقل شد، جایی که امروز هم در آن باقی مانده است و گردشگران می توانند در تور مسکو سنت پترزبورگ از آن بازدید نمایند.

صومعه الکساندر نوسکی Alexander Nevsky Lavra - سنت پترزبورگ

 

بخش های مختلف صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra)
در سال 1797، صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) ارتقای درجه پیدا کرد و تبدیل به یکی از سه كلیسای ارتدكس روسی پس از صومعه غارهای کیو و صومعه تثلیث سنت سرگیوس شد. زمین های این صومعه شامل دو کلیسای باروک یعنی کلیسای Annunciation و کلیسای Feodorovskaya می باشد که توسط پدر و پسر Trezzini طراحی شده اند و به ترتیب بین سال های 1717-1722 و 1742-1750 ساخته شده اند، همچنین یک کلیسای جامع تثلیث مقدس نئوکلاسیک، ساخته شده در سال 1778-1778 به طرحی ایوان استاروف، به تثلیث مقدس تقدیم شد که ساختار و معماری بی شمار و پیچیده ای دارد ولی از اهمیت کمتری برخوردار می باشد.
صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) همچنین شامل گورستان های لازارووسکو، تیخوین، نیکولسکو و کازاچی است که در آنجا مقبره های زینتی از لئونارد اویلر، میخائیل لومونوسف، الکساندر سووروف، نیکولای کارامزین، مودست موسورسکی، پیوتر ایلیچ تچایکوفسکی، فئودور داستایوفسکی، کارل ایوانساوافسفسوف، سرگئی ویت و سایر روس های مشهور وجود دارند. با شرکت در تور تابستان روسیه می توانید با اختصاص دادن بک نیمروز از سفر خود به خوبی و با جزئیات، از این مکان بازدید نماید.

صومعه الکساندر نوسکی Alexander Nevsky Lavra - سنت پترزبورگ

 

کاربری های صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) در دوران مختلف
در طول انقلاب روسیه، کمیساریای رفاه اجتماعی قصد داشت که صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) را به یك پناهگاه برای معلولین جنگ تبدیل کند و برای این منظور گروهی از دریانوردان را در 19 ژانویه 1918 فرستاد که با جمع خشمگین عبادت کنندگان روبرو شدند و پس از درگیری هایی که بین آنها اتفاق افتاد، در نهایت یک کشیش مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد.

صومعه الکساندر نوسکی Alexander Nevsky Lavra - سنت پترزبورگ

 

امروزه صومعه الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky Lavra) در میدان الكساندر نوسكی قرار دارد كه بازدیدکنندگان در تور روسیه می توانند از آن بازدید نمایند و از راهبان، نان های پخته و خوشمزه خریداری كنند،  گردشگران خارجی، می توانند با هزینه کمتری از کلیسای جامع و گورستان ها بازدید نمایند، در حالی که بسیاری از اماکن گورستانی در پشت دیوارهای بزرگ بتونی واقع شده اند، به ویژه مکان هایی که افراد مشهور روس در آنجا دفن شده اند، در تور تابستان روسیه می توانید در هنگام قدم زدن در خیابان Obukhovskoy Oborony، بسیاری از این گورستان ها را مشاهده نمایید.

صومعه الکساندر نوسکی Alexander Nevsky Lavra - سنت پترزبورگ

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ هتل در روسیه صومعه الکساندر نوسکی

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه