وبلاگ گردشگری

سالن تئاتر الکساندرنیسکی  - سنت پترزبورگ جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/255ee

تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) از محبوب ترین جاذبه های روسیه است که از شهرت بسیار زیادی برخوردار می باشد و توریست های خارجی زیادی در تور روسیه از آن بازدید می کنند. شرکت در تور مسکو سنت پترزبورگ فرصت بسیار مناسبی برای مشاهده برنامه های متنوع در این جاذبه تاریخی که بیش از دو قرن از ساخت آن می گذرد، فراهم می کند. 

یکی مشهورترین جاذبه های روسیه که از لحاظ تاریخی و فرهنگی برای مردم این کشور بسیار حائز اهمیت است، تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) می باشد و گردشگران خارجی بسیاری با شرکت در تور خارجی روسیه از این جاذبه تاریخی فرهنگی که واقع در شهر زیبای سنت پترزبورگ است، بازدید می کنند. این تئاتر زیبا همچنین با عنوان تئاتر ایالتی درام آكادمی پوشكین روسی نیز شناخته می شود و برای گروه امپریالیستی پترزبورگ ساخته شد، این گروه در سال 1756 تاسیس شد و تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) در 31 آگوست 1832 به طور رسمی افتتاح شد. اگر با تور مسکو سنت پترزبورگ به روسیه سفر می کنید، توصیه می کنیم بازدید از این تئاتر بی نظیر را از دست ندهید.

سالن تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) - سنت پترزبورگ

 

درباره تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater)
از سال 1832، برنامه های تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) در یک ساختمان که به سبک امپراطوری و سلطنتی به طراحی معمار Carlo Rossi، ساخته شده بود، اجرا می شد. این بنا بین سال های 1828 تا 1832 در میدان الکساندرینسکی، میدان کنونی استروسکی، در منطقه نوسکی پراسپکت بین کتابخانه ملی روسیه و کاخ آنیچکوف ساخته و تئاتر و میدان، هر دو، به نام ملکه Alexandra Feodorovna نامگذاری شد. لازم به ذکر است این ساختمان بخشی از مرکز تاریخی میراث جهانی یونسکو از سن پترزبورگ و گروه های مرتبط با آثار تاریخی می باشد و جالب است بدانید که در زمان اتحاد جماهیر شوروی، تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) با عنوان تئاتر پوشکین شناخته می شد.
تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) یکی از تئاترهای گروه امپریال بود که انواع نمایش های درام، اپرا و باله بر روی استیج آن انجام می شد و در دهه 1880، این تئاتر تبدیل به صحنه نمایش های درام و تراژدی شد. جالب است بدانید بسیاری از پیش نمایش های نمایشنامه های روسی در این تئاتر اجرا شده که از جمله آن ها می توان به نمایش های الكساندر گریبویدوف، الكساندر استروفسكی و آنتون چخوف اشاره کرد و كارگردانان مشهوري از جمله وسولود ميردولد، گريگوري كوزنتسف، جورجي توستستوگوف و نيكلاي آكيموف در تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) به نمایش آثار خود پرداختند. این تئاتر در در 30 اوت 2006، پس از یک بازسازی، مجدداَ به روی عموم باز شد، شما نیز در تور روسیه می توانید برای مشاهده برنامه های متنوع به این تئاتر بروید و یا در تورهایی که برای بازدید از فضای تئاتر برگزار می شوند، شرکت کنید، همچنین برای رزرو تور تابستان روسیه می توانید به وب سایت گروه مراجعه و اطلاعات مربوط به برنامه و زمانبندی تور را مشاهده نمایید.

سالن تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) - سنت پترزبورگ

 

تاریخچه تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater)
در 30 آگوست 1756 به دستور ویژه ملکه Elizabeth Petrovna، گروه تئاتر درام و کمدی روسی در سن پترزبورگ تاسیس می شود و این سرآغازی است برای تاسیس شرکت تئاتر الکساندرنیسکی و به دنبال آن، نمایشنامه نویس، الكساندر پتروویچ سوماروكف به عنوان كارگردان منصوب و گروه بازیگران نیز به سرپرستی فئودور گریگوریویچ ولوکوف تشکیل می شود. این گروه با ارائه نمایش های منظم به عنوان اولین تئاتر دولتی در روسیه در ساختمان سابق Golovkinsky در جزیره واسیلوسکی شروع به کار می کند، در آن زمان قرار بود که این مکان برای آکادمی هنر، بازسازی شود. در سال 1759 با حکم دادگاه ویژه، تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) به مدیریت اداره دادگاه اختصاص می یابد و در سال 1763 پس از درگذشت F. Volkov، این شرکت توسط یک بازیگر مشهور روسی، ایوان آفاناسیویچ دمیتروسکی رهبری می شود. در سال 1766، تئاتر الکساندرنیسکی  تبدیل به بخشی از دفتر مدیریت تازه تاسیس امپراطوری می شود، در سال 1783، شرکت تئاتر درام روسی در تئاتر سنگی تازه ساخت بولشوی در سن پترزبورگ که بعدها به عنوان سالن موسیقی سن پترزبورگ بازسازی می شود، برنامه هایی را اجرا می کند و در نهایت پس از افتتاح رسمی، شرکت درام روسی سن پترزبورگ در 31 آگوست 1832، در یک ساختمان جدید در قلب شهر سن پترزبورگ اجرا می کند و این ساختمان بعدها به عنوان یک شاهکار معماری جهان شناخته می شود.

سالن تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) - سنت پترزبورگ

 

در سال 1836 میلادی، ساختمان تئاتر Alexandrinsky به طور رسمی به شرکت درام روسی سن پترزبورگ اهدا می شود، این شرکت همچنین به طور همزمان در سایر تئاترهای پایتخت که توسط بخش مدیریت تئاترهای سلطنتی اداره می شد، اجرا می کرد. در همین سال پیش نمایش عمومی نمایش بازرس Gogol در تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) و با حضور فعال خود نیكلای گوگول در صحنه نمایش، اجرا شد. بعد از فوریه 1917، این تئاتر به بخش مدیریت تئاترهای ایالتی واگذار شد و در پایان اکتبر 1917 تا مارس 1918، رژیم بلشویکی کار تئاتر را متوقف کرد و تحریم های فرهنگی بسیاری صورت گرفت، در مارس 1918،  تئاترهای امپراتوری سابق به تدریج استقلال خود را به دست می آورند و شرکت درام ایالتی پتروگراد در این زمان با نام Alexandrinsky خوانده می شود. تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) در سال 1919 به عنوان تئاتر درام دانشگاهی ایالتی پتروگراد (الكساندرینسكی سابق) شناخته می شود و در نهایت در 1920 به انجمن تئاترهای دانشگاهی می پیوندد و با عنوان تئاتر درام دانشگاهی دولتی (Gosdrama) نامگذاری می شود. در سالهای 1922 تا 1928، یوری یوریف، بازیگر و چهره برجسته تئاتر روس و در سال های 1928 تا 1933 کارگردان برجسته اتحاد جماهیر شوروی، نیکلای واسیلیویچ پتروف، هدایت تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) را بر عهده می گیرند.

سالن تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) - سنت پترزبورگ

 

صد سالگی تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) و اتفاقات بعد از آن
در 1932، صدمین سالگرد تئاتر الكساندرینسكی كه در آن زمان تئاتر نمایشی ایالتی لنینگراد خوانده می شد، به عنوان تاریخ مهمی در زندگی اجتماعی، سیاسی و فرهنگی روسیه برگزار شد و در همین زمان، هفتاد و شش سال از تاریخ نخستین شرکت نمایشی روسی می گذرد. در سال های 1933 تا 1936 تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) توسط مدیر هنری و بازیگر، کارگردان و مدرس برجسته، بوریس میخائیلوویچ سوشکویچ هدایت می شود و در سالهای 1936 تا 1938، سرگئی ارنستوویچ رادولوف، کارگردان مشهور اتحاد جماهیر شوروی، مدیر هنری تئاتر می شود. در صدمین سالگرد درگذشت الكساندر پوشكین در سال 1937 میلادی، نام این شاعر به عنوان تئاتر لنینگراد انتخاب می شود و تا 1966، بازیگر، کارگردان و مدرس برجسته، لئونید سرگئیویچ ویوین به عنوان مدیر هنری این تئاتر انتخاب می شود  است. بین سال های 1941 تا 1944 تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) تخلیه می شود و این شرکت فعالیت خود را در نووسیبیرسک و بر روی استیج تئاتر Krasny Fakel ادامه می دهد، البته در این زمان، صحنه تئاتر الكساندرینسكی توسط تئاتر کمدی موسیقی لنینگراد مورد استفاده قرار می گیرد و در سال های 1975 تا 1991 بازیگر و مدرس برجسته، I.O. گورباچف، ​​مدیر هنری تئاتر می شود. در سال 1981 جشن های گسترده ای برای 225 سالگی تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) روسی برگزار می شود و دوباره نام الكساندرینسکی بازیابی می شود، لازم به ذکر است در حال حاضر نام رسمی این تئاتر،آکادمی ایالتی روسی A.S. تئاتر درام پوشکین (الكساندرینسکی) می باشد.

سالن تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) - سنت پترزبورگ

 

در 5 اکتبر 2002 اولین اجرای تئاتر الكساندرینسكی والری فوکین (نسخه اصلی نمایش عمومی کمدی نیكلای گوگول بازرس) انجام شد وجوایز ایالتی روسیه را از آن خود کرد، در سال 2003 والری فوكین مدیر هنری تئاتر الكساندرینسکی شد و در سال 2006 جشن 250 سالگی تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) به عنوان نخستین تئاتر دولتی روسیه و آغاز حمایت دولت روسیه از تئاتر برگزار شد، برای این منظور، ساختمان تاریخی تئاتر مورد بازسازی بسیار بزرگی قرار گرفت و یک نمایشگاه تاریخی موزه درام روسیه در آن افتتاح و جشنواره بین المللی تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) برای اولین بار برگزار شد. در این جشنواره، به عنوان بخشی از برنامه، نمایش زندگی جدید زندگی سنتی که درباره عملکرد تراژدی سوفوکلس، پادشاه ادیپوس می باشد به کارگردانی تئودوروس ترازو پلوس یونانی، اجرا شد و با این نمایشف اولین جشنواره بین المللی تئاتر الکساندرینسکی افتتاح شد. در 15 مه 2013، استیج جدید این تئاتر افتتاح شد و در آگوست 2014، تئاتر، جایزه گنجینه ملی را از آن خود کرد و نام این تئاتر در آوریل 2016 در فهرست آثار میراث مردمی فدراسیون روسیه قرار گرفت.

سالن تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) - سنت پترزبورگ

 

نمایش های اجرا شده در تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater)
نمایش های روسی بیشماری در تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) اجرا شده که عبارتند از ازدواج کرچینسکی، طوفان نیکلای استروسکی، ایوان وحشتناک، کمدی ایوان تورگنیف با عنوان Verochka، نمایشنامه آنتون چخوف، قدرت تاریکی لئو تولستوی، کمدی مرغ دریایی آنتوان چخوف، تئاتر تراژدی یورپیدس، نمایشنامه لئونید آندریف استاد استوریسین، درام ساخته میخائیل لرمونتوف، نمایش جنگل، رئیس، نمایشنامه های الكساندر سرژویویتس گریبویدو، الكساندر نیكلویوویتس استروسكی و بسیاری نمایش های جذاب دیگر که نام بردن از آنها در حوصله این مقاله نمی گنجد.

سالن تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) - سنت پترزبورگ

 

با شرکت در انواع پکیج های مسافرتی روسیه از جمله پکیج های ترکیبی مانند تور مسکو سنت پترزبورگ و یا تور تابستان روسیه، می توانید به بهترین شکل ممکن از تئاتر الکساندرنیسکی (Alexandrinsky Theater) که یکی از مشهورترین جاذبه های روسیه به شمار می رود، دیدن کنید. لازم به ذکر است برای خرید تور تابستان روسیه با قیمت های مقرون به صرفه، از همین حالا می توانید به صورت آنلاین و یا با تماس تلفنی و همچنین با حضور در دفتر آژانس اقدام نمایید.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور روسیه تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ هتل در روسیه سالن تئاتر الکساندرنیسکی

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه