وبلاگ گردشگری

خیابان نوسکی Nevsky Prospect - سنت پترزبورگ راهنمای سفر تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/1aad7

خیابان نوسکی را معروف ترین خیابان در کل روسیه می دانند. شاید برای شما هم سوال باشد، مشهورترین خیابان در روسیه باید چگونه باشد. در ادامه شما را با بسیاری از ویژگی های برتر این خیابان آشنا می کنیم. برای همین شما در سفر به روسیه باید حتما از این خیابان مشهور دیدن کنید و هر سفری بودن بازدید از بلوار نوسکی ناقص به نظر می رسد.

خیابان نوسکی در سنت پترزبورگ

در اینجا می خواهیم در مورد یکی از جاذبه های روسیه، یعنی معروف ترین خیابان روسیه یعنی خیابان نوسکی صحبت کنیم. زیباترین و دیدنی ترین خیابان در روسیه می توانید که می توانید در سفر به روسیه از نزدیک از آن بازدید کنید. اما مگر این خیابان چه دارد که این همه مشهور است. شاید دلیل عمده ی شهرت خیابان نوسکی در روسیه، شمار ساختمان های مهم و معروفی است که بر روی این خیابان واقع شده اند. کاخ ها، رستوران ها، مغازه ها و موزه های مهم روسیه در اطراف این خیابان قرار دارند. جاذبه های روسیه شامل دیدنی های زیادی مانند انواع کاخ ها، کلیساها و مکان های تاریخی می باشد. در سفر با تور روسیه و تور تابستان روسیه حتما به این خیابان نوسکی خواهید رفت. برای همین بهتر است در مورد آن اطلاعات مختصر و مفیدی داشته باشید. 

خیابان نوسکی

 

بلوار معروف نوسکی

خیابان نوسکی در سنت پترزبورگ در واقع توسط معماری به نام «الکساندر ژان باتیست لوبلون»که اهل فرانسه بوده، طراحی شده است. این معمار توسط پتر کبیر استخدام شده بود. همانطور که میدانید شهر سنت پترزبورگ را پتر کبیر توسعه و سنگ بنا نهاده است. همین معمار چند ساختمان و بلوار دیگر را نیز در سنت پترزبورگ طراحی کرده است. شما در سفر روسیه حتما از دو شهر بسیار زیبای مسکو و سنپترزبورگ دیدن خواهید کرد. اینجا یکی از بهترین و دیدنی ترین جاهایی است که می توانید در سفر به روسیه از آن بازدید کنید. شرکت کردن در تور روسیه و همچنین تور تابستان روسیه و البته تور مسکو سنت پترزبورگ می تواند یک گزینه ی بسیار عالی برای شما باشد. این طراح فرانسوی در سال 1718، خیابان نوسکی را طراحی کرده است. در این محل قبل از خیابان نوسکی، هزاران درخت قطع شده قرار داشت که زمانی محل زندگی گرگ ها بوده است اما این خیابان جای آنها را گرفته است. 

دلیل نامگذاری خیابان نوسکی

خیابان نوسکی را به یاد قهرمانی در قرن سیزده به همین نام، نوسکی نامیده اند. او ارتش های آلمانی و سوئدی را که زمانی به این کشور حمله کرده بودند، شکست داد و کشور را نجات داد. نوسکی بعدها جزو قدیسین قرار گرفتو پیکر او نیز در صومعه ای در انتهای این خیابان دفن شده است و شما می توانید از آنجا نیز بازدید کنید. همانطور که میدانید نام خیابان نوسکی نیز داستان رشادت و ارزشمندی پشت خود دارد. بسیاری از شخصیت های مشهور روس مانند چایکوفسکی، نیکولای کورساکوف و نکولای گوگول در این خیابان زندگی می کرده اند. 

تصویری از بلوار نوسکی

 

پیاده روی بر روی خیابان نوسکی

یکی از مفرح ترین کارهایی که می توانید در بازدید از جاذبه های روسیه انجام دهید این است که به سنت پترزبورگ بروید و در این خیابان بسیار زیبا به پیاده روی بپردازید. مغازه هایی که بر روی خیابان نوسکی قرار دارند را با مغازه های بر روی خیابان شانزه لیزه مقایسه می کنند. اصلی ترین تفریح هایی که بر روی این خیابان وجود دارد، شامل بازدید از مغازه ها، ساختمان ها، رفتن به کافه ها، خرید و خوردن غذا است. بناهایی که بر روی این خیابان وجود دارند، حتی از اداره نیروی دریایی تا پل «آنیشکف» بیشتر دیده می شود. 

همانطور که گفته شد، بر روی خیابان نوسکی ساختمان های مهم ی قرار دارد که از جمله آنها می توان به سینمای باریکودا اشاره کرد. این ساختمان به خاطر ستون های ورودی اش مشهور است و آن را تحت عنوان خانه ستون ها نیز می شناسند. کاخ استروگانف دیگر ساختمان زیبایی است که در تور روسیه می توانید از آن دیدن کنید، انی ساختمان بر روی خیابان نوسکی قرار دارد، سبک معماری این ساختمان باروک است و رنگ سفید-صورتی بسیار زیبایی دارد. بنای فاخر دیگری که بر روی خیابان نوسکی قرار دارد، کلیسای جامع کازان است، ساختمان نیم دایره ی بسیار زیبایی که 96 ستون بسیار زیبا در نمای ورودی خود دارد. اگر از سمت این کلیسا به سمت شرق حرکت کنید، دو کلیسای بسیار زیبای دیگر را خواهید دید، نام این دو موزه کاترین مقدس و کلیسای ارمنی می باشد. کلیسای ارمنی یک ساختمان سفید و آبی است که در سال 1780 ساخته شد. 

دقت کردید این تنها تعدادی از ساختمان های مهم بر روی خیابان نوسکی بود که می توانید در تور تابستان روسیه و تور مسکو سنت پترزبورگ به طور ویژه از آنها از نزدیک بازدید کنید. 

در خیابان نوسکی از کجا بازدید کنیم

پیاده روی در خیابان نوسکی

 

بر روی این خیابان دپارتمان مشهور «گوستینی دور» قرار دارد. در کنار این ساختمان، کتابخانه ی ملی روسیه قرار دارد. این کتابخانه، دومین کتابخانه بزرگ در کل کشور روسیه است. در سمت غرب خیابان، ایستگاه مسکو قرار دارد. ایستگاه قطار بزرگی گه آخرین مسیر آن صومعه ی « الکساندر نوسکی» قرار دارد. این صومعه به خاطر قبرستانی که دارد، شهرت زیادی دارد. برای همین هتل در روسیه را می توانید یکی ا هتل های زیبا بر روی این خیابان انتخاب کنید و از آنجا به راحتی به جاهای مختلف بروید و از جاذبه های مختلف داخل شهر دیدن کنید. 

زیبایی های خیابان نوسکی را باید دید

زیبایی های این خیابان را نمی توان در حد کلمات خلاصه کرد. حسی که از قدم زدن درمیان معابر این خیابان را خواهید داشت را نمی توان وارد متن کرد. شما تنها باید این خیابان را از نزدیک تجربه کنید، گویی داخل برهه ای از تاریخ قدم برمی دارید. شما چه انتظاری از بزرگترین و زیباترین خیابان در کل کشور روسیه دارید. توصیه ی تمام مسافران و گردشگرانی که وارد کشور روسیه شده اند این است که حتما از این خیابان دیدنی بازدید کنید. برای همین سفر شما باید حتما شامل بازدید از این خیابان دیدنی نیز باشد. 
امروزه این خیابان در حال پیشرفت روزانه است و شما شماری از بهترین های دنیا در برند و مارک و غذا در اینجا خواهید یافت. از ابتدای خیابان که حرکت می کنید، متوجه میشوید که خیابان پهن و پهن تر می شود. و بر تعداد ساختمان های زیبای بر روی خیابان افزوده می شود. شما از دور محو ساختمان ها و زیبایی های آنها خواهید شد. بسیاری از جاذبه های دیدنی نیز، نزدیک این خیابان واقع شده اند. به طور مثال کافیست که از کمی پایین تر از خیابان نوسکی بروید، همجوار با گرند هتل اروپا، موزه ی روسیه و خیابان آرتز قرار دارند که می توانید از آنها نیز دیدن کنید. 
اگر به دنبال هتل در روسیه هستید با شرکت در تور مسکو سنت پترزبورگ می توانید در هتل های نزدیک این خیابان مانند هتل کورینتیا اقامت کنید. 

هتل کورینتیا

تورهای مرتبط

برچسب ها خیابان نوسکی تور روسیه تور تابستان روسیه سفر به روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه