وبلاگ گردشگری

موزه هنر تفلیس جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/bdab5
1398/11/06 - ساعت 07:32

موزه ها همواره از مهم ترین جاذبه های گردشگری هر منطقه هستند؛ چرا که گردشگران تورهای خارجی با بازدید از موزه ها می توانند با تاریخ و هنر آن شهر یا کشور به خوبی آشنا شوند. یکی از معروف ترین موزه های گرجستان، موزه هنری گرجستان در تفلیس است که هر ساله گردشگران زیادی که با تور گرجستان و تفلیس به این کشور آمده اند، از آن بازدید می کنند.

موزه هنر تفلیس یکی از جاذبه های گردشگری تور گرجستان

موزه هنر گرجستان The Art Museum of Georgia که گاهی با عنوان موزه هنرهای زیبای شالوا آمیراناشویلی Shalva Amiranashvili Museum of Fine Arts  نیز شناخته می شود، یکی از موزه های برجسته در کشور گرجستان است. موزه هنر گرجستان در زیر چتر موزه ملی گرجستان در نزدیکی میدان آزادی واقع در تفلیس قرار دارد و حدود ۱۴۰ هزار مورد از آثار هنرهای گرجی، شرقی، روسی و اروپایی را در خود دارد. بنابراین به واسطه ی داشتن این همه آثار هنری برای گردشگران تور گرجستان و همچنین تور تفلیس بسیار جالب و دیدنی خواهد بود.

در واقع می توان گفت که جد موزه کنونی یعنی گالری ملی هنر یا به عبارتی گنجینه موزه ملی گرجستان، با تلاش های هنرمندان جوان گرجستان که در غرب تحصیل کرده بودند، در اول فوریه ۱۹۲۰ در تفلیس (تیفلیس) افتتاح شد. سپس به موزه مرکزی هنرهای زیبا گسترش یافت که در ماه آگوست سال ۱۹۲۳ در تفلیس گشوده شد. در اواخر سال ۱۹۳۲، موزه در مرکز شهر قدیمی در محل کلیسای Metekhi مربوط به قرن سیزدهم نقل مکان کرد.

موزه هنر تفلیس

 

در سال ۱۹۴۵، پس از توافق ویژه ای بین دولت های شوروی و فرانسه، آثار هنری متعددی که گنجینه ملی گرجستان را شامل می شدند از جمله نسخه های خطی، فلزکاری، جواهرات، مینا و نقاشی که توسط دولت گرجستان پس از تهاجم ارتش سرخ در سال ۱۹۲۱ تبعید شده بودند، به تفلیس باز گردانده و به مجموعه موزه اضافه شدند. شالوا امیراناشویلی، مورخ هنر مشهور گرجستان که برای بیش از سی سال سرپرستی این موزه را بر عهده گرفت، نقش مهمی در شکل گیری این مجموعه ایفا کرد. در حال حاضر موزه به نام او نیز نامیده می شود. این موزه به طور رسمی در سال ۱۹۵۰ به عنوان موزه هنر گرجستان شناخته شد و در همان سال به ساختمانی که اکنون در آن واقع است نقل مکان کرد. این ساختمان در سال ۱۸۳۸ در سبک نئوکلاسیک ساخته شده است و در دوره امپراتوری روسیه دارای یک حوزه علمیه بود. موزه در پایان سال ۲۰۰۴ تحت مدیریت مشترک با چندین موزه دیگر قرار گرفت که موزه ملی گرجستان را تشکیل می داد.

موزه هنر تفلیس


اتاق های بزرگ ساختمان موزه خانه ی مجموعه ای ماندگار است که شامل بخش هایی از هنر گرجستان، شرق، روسیه و هنر اروپایی می باشد. گردشگران تور گرجستان و تور تفلیسبا بازدید از این مجموعه اطلاعات بسیار خوبی را کسب می کنند. مهمترین مجموعه موزه طبیعتا مربوط به هنر گرجی است که نشان دهنده توسعه فرهنگ هنری ملی در طول قرن ها از زمان های قدیم تا کنون است. بخش شرقی در درجه بعدی اندازه و اهمیت قرار دارد. بخشهای هنرهای معاصر ایران، به ویژه هنر قاجار، احتمالا بخش عمده ای از مجموعه ی شرقی هستند. این مجموعه شامل چندین مینیاتور از هنرمندان فارسی شامل تصاویر زیبایی از دربار و پرتره های شاه و نجیب زادگان می باشد که چشم هر بیننده ای به خصوص بازدیدکنندگان تور خارجی را می نوازد.

موزه هنر تفلیس

 

موزه هنر گرجستان اغلب محل برگزاری نمایشگاه های موقت آثاری از مجموعه های دیگر داخلی و خارجی می باشد و گردشگران تور گرجستان و تفلیس از دیدن این آثار هم می توانند لذت ببرند.

تورهای مرتبط

برچسب ها تور گرجستان تفلیس Gremi جاذبه های گردشگری گرجستان موزه هنر گرجستان

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه