وبلاگ گردشگری

اوستانکینو بلندترین برج اروپا جاذبه ها تهیه شده توسط دپارتمان فروش تور ParsPalad.com/b/ee269

در تور تابستان روسیه با بلندترین برج موجود در اروپا و یازدهمین برج از لحاظ بلندی در دنیا آشنا خواهیم شد. این سازه شگفت انگیز، علاوه بر کاربری ایستگاه تلویزیون و رادیو، جنبه توریستی نیز دارد. هر سال تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا به دیدن این برج رفته و بر بلندایِ قامتِ افراشته آن ایستاده و شکوه مسکو را تماشا می کنند.

ایستادن بر بلندای یکی از نفس گیرترین جاذبه های روسیه در تور روسیه

در تور تابستان روسیه با بلندترین برج موجود در اروپا و یازدهمین برج از لحاظ بلندی در دنیا آشنا خواهیم شد. این سازه شگفت انگیز، علاوه بر کاربری ایستگاه تلویزیون و رادیو، جنبه توریستی نیز دارد. هر سال تعداد زیادی گردشگر از سراسر دنیا به دیدن این برج رفته و بر بلندایِ قامتِ افراشته آن ایستاده و شکوه مسکو را تماشا می کنند. در تور مسکو سنت پترزبورگ از شگفتی ها و امکانات برج تلویزیونی اوستانکینو خواهیم گفت. در ادامه برای اطلاع از تاریخچه طراحی و ساخت و همچنین امکانات موجود در این برج عظیم با ما همراه باشید. 
این برج، یک برج مخابراتی است. ولی تنها یک برج مخابراتی نبوده و جنبه های توریستی آن به ماهیت مخابراتی بودنش می چربد. 540 متر بلندای این برج است و ساخت آن در سال های 1963 تا 1967 بوده است. این برج یکی از جاذبه های جذاب و منحصر به فرد مسکو به شمار می رود. صعود از این برج گستره وسیعی از زیباترین و شگفت انگیزترین چشم اندازها را در مقابل چشمان شما قرار می دهد. ایستادن بر کف شیشه ای این برج و نگاه بر دوردست حس پرواز بر فراز آسمان را تداعی می کند. این برج از جنبه های بسیاری یکی از متفاوت ترین جاذبه های روسیه به شمار می رود. این برج به سان پیوندی است میان زمین و آسمان. تجهیزات و امکانات این برج، همراه با رستوران و سکوی تماشا، این برج را به یکی از مقاصد گردشگری جهانی تبدیل کرده است. بنای این برج یک سر و گردن بالاتر از تمامی برج ها و ساختمان های موجود در مسکو است.

برج تلویزیونی اوستانکینو مسکو، از جذاب ترین جاذبه های روسیه

 

تاریخچه برج تلویزیونی اوستانکینو مسکو در تور مسکو سنت پترزبورگ

برج تلویزیونی اوستانکینو را می توان به صورت یک زنبق وارونه تصور کرد. طراحی پیچیده و شگفت برج لطافت و زیبایی را در عین استحکام با وزنی بالغ بر 55 هزار تن در قامتی بیش از 500 متر گرد هم آورده است. این برج پس از آن طراحی و ساخته شد که اولین برج مخابراتی موجود در مسکو جوابگوی گسترش ارتباطات و پیشرفت حاصل از دنیای مدرن نبود. اولین برج مخابراتی در سال 1922 ساخته شده بود. در سالگرد انقلاب روسیه اما، برجی جدید و عظیم بنا شد که علاوه بر امکانات مخابراتی پیشرفته، به یکی از جاذبه های روسیه نیز بدل شد. ساخت این برج چهار سال طول کشید. قرار بود در سال 1994 با افزودن یک آنتن دیگر ارتفاع آن را به 561 متر ارتقاء دهند، نبود منابع مالی کافی مانع از این امر شد. با این حال، قامت افراشته این برج بیش از 50 سال است که افتخار بلندترین بنای اروپا را دارد.
طراحی و ساخت برج اوستانکینو توسط معماری روسی با نام نیکلای نیکیتین بوده است. این برج در پنجاهمین سال انقلاب اکتبر روسیه ساخته شد. ترکیبی از بتن، فلز و شیشه، زیبایی هرچه تمام به این برج داده است. اوستانکینو در سال های اولیه پس از ساخت، مرتفع ترین برج موجود در جهان به شمار می رفت. تنها پس از هشت سال، سی ان تاور (CN Tower) در سال 1975 میلادی با شش متر ارتفاع، از آن پیشی گرفت. در سال 2007 نیز برج خلیفه گوی سبقت در ارتفاع را از هر دو ربود.

برج اوستانکینو

 

تماشای مسکو از سکوی برج اوستانکینو در تور روسیه

ایستادن بر بالای برج، در سکوی تماشا حس معلق ماندن در هوا را دارد. در حدود نیم کیلومتر بالاتر از زمین بر فراز سکوی شیشه ای مسکو در مقابل چشمان شما قرار دارد. آسانسور مجهز این برج شما را بر فراز برج برده و زمانی که پا بر سکوی شیشه ای می گذارید هیجان تمام وجود انسان را می گیرد. تماشای زیبایی های مسکو از آن بالا قطعا لذت دیگری دارد. در تور تابستان روسیه، بر فراز برج تلویزیونی اوستانکینو مسکو، شهر را یک سره زیر پای خود حس خواهید کرد.
پس از تماشای مناظر زیبای مسکو از بالای برج شیشه ای میتوانید در آسمان هفتم غذا میل کنید. رستورانی لوکس و زیبا با نام آسمان هفتم در زیر سکوی تماشا قرار دارد که چشم اندازی به کل شهر دارد. سالن گردان این رستوران بر روی ریل های شیشه ای قرار دارد. چرخش آرام این سکو با آرامش کامل، به فرد این امکان را می دهد که در حین میل غذا یک منظره از کل شهر زیبا و دلفریب مسکو را در مقابل و زیر نظر خود داشته باشد. سرعت چرخش این رستوران یک دور در هر بیست دقیقه است. این رستوران فقط در آسمان هفتم بودن یا چرخان بودنش معروف نیست و غذاهایی که در آن سرو می شود نیز معرکه است. تور خارجی روسیه فرصتی است تا از این امکان فوق العاده بهره برده و فرصتی فراهم نمایید تا کل مسکو با تمام زیبایی هایش زیر پایتان قرار گیرد.

نمای زیبای داخل برج اوستانکینو

 

دیدار از موزه برج تلویزیونی اوستانکینو در تور روسیه

برج شگفت انگیز تلویزیونی اوستانکینو مسکو علاوه بر تمامی امکانات فوق العاده خود یک موزه بسیار جذاب نیز دارد. اشیاء موجود در این موزه کوچک مربوط به ارتباطات و انتقال امواج تلویزیونی است. علاوه بر تمامی اشیاء مربوطه یک دستگاه تلفن قدیمی نیز در آن به نمایش عموم گذاشته شده است. در تور مسکو سنت پترزبورگ دیداری از این موزه به غایت زیبا نیز خواهیم داشت. گفتنی است که این برج به همراه تمامی زیبایی هایش یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری مسکو به شمار می رود. اگر چه در نزدیکی این سازه عظیم ایستگاه مترو وجود ندارد، با این حال می توان از وسایل نقلیه دیگر که به آسانی امکان دسترسی راحت به آن را می دهند استفاده نمود. در اطراف برج نیز یک پارک بزرگ وجود دارد که به همین نام معروف است.
تجربه قدم زدن بر سکوی شیشه ای و فوق العاده جذاب تماشای این برج به نسبت هزینه آن بسیار به صرفه است. این هزینه چیزی حدود 300 تا 500 روبل برای کودکان و 600 تا 1000 روبل برای افراد بزرگ سال است. ساعات بازدید از این سکو و دیگر امکانات نیز از 10 صبح تا 10 شب می باشد.

رستوران برج تلویزیونی اوستانکینو

تورهای مرتبط

برچسب ها تور تابستان روسیه جاذبه های روسیه تور مسکو سنت پترزبورگ

0 دیدگاه

ارسال دیدگاه